Kondenzační kotel - komín

Od: Datum: 21.08.14 16:40 odpovědí: 5 změna: 21.08.14 20:28
avatar

Dobrý den,

potřebovala bych od vás prosím vás radu, protože to nemůžu nikde najít - dočíst se.

Čeká nás výměna kotle a uvažuji o kondenzačním oproti turbo. Zajímalo by mne, jak může být vysoký komín, abych mohla kondenzační kotel namontovat do bytu. Bydlíme v přízemí, nad námi jsou ještě dvě patra. Tak jestli nebude komín moc vysoký kvůli odvodu spalin, jestli to není nějak omezeno. A kam se odvádí kondenzát z kotle? Protože kotel je v předsíni kde není odpad na odvod kondenzátu.

Ještě doplním: komín je vlastní, a je průběžný - od sklepa až po střechu. Tak jestli se dá počítat délka komína vlastně jenom dvě patra, nebo jestli se do toho počítá i to pod námi tj. i naše patro+sklep. Dole ve sklepě jsou vymetací otvory.

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 21.08.14 16:44
avatar

Ano, je to omezeno, každý výrobce pro každý kotel uvádí maximální délku spalinové cesty. Počítá se celková délka komína, pokud je použito koleno, délka se přiměřeně zkracuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.14 16:51
avatar

Dobrý den,

uvažovala jsem o značce Thermona, ale v katalogu se uvádí průměr spalinové cesty, nikoliv délka (výška) komína.

Děkuji za odpověď.

Datum: 21.08.14 17:19
avatar

Zdarvím,komín od turbo kotla můžete vyvést i vodorovně přes stěnu ven.Turbo kotle mají většinou dvojité potrubí komínu,tak by v tom neměl být problém.

doplněno 21.08.14 17:27:

http://www.thermona.cz/sites/default/files/dokumentace/projekcni-podklady/2013/Projekcni_podklady_2013-01_vnitrek_CZ_www_Se%C5%A1it29.pdf

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcmani*
Datum: 21.08.14 17:48

no tak u kondenzačního se nepočítá celková délka jen to co je od vás ale pokud se tam připojíte tak komín už nikdo jiný nevyužije k tomuo kotli se používá plastová roura která je komínem protažena až ke kotli

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.14 20:28

Hezký den,

v našem případě to bylo 21m od kotle na střechu a není problém. Plastovou trubku protáhli stávajícím komínem který byl vyvložkován keramikou. S kondenzačním odvodem rovněž nebyl problém, kotel je na wc a tak se plast trubička zavedla do nádrže kombi zařízení. Pokud bude ve Vašem případě kotel daleko od všech odpadů, napadá mě snad jen nějaká nádoba pod něj a vylévat? Kondenz neteče sice proudem ale někdy ho málo také není. Nevím, odborníci by řešení jistě našli. Třeba by se dalo pokračovat komínem dolů do sklepa a tam snad někde odpad?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.