Přetečení vany

Od: Datum: 21.08.14 13:23 odpovědí: 7 změna: 22.08.14 09:53

Na první pohled banální otázka. Může vana přetéct? A sám si také hned odpovím: "Ano, může".

Naše vana samozřejmě přepad má. V přepadu je vanový automat (se tomu myslím říká), ovšem tudíž téměř celý přepadový otvor zakrývá takové kovové "kolečko", které drží mechanismus vanového automatu. "Kolečko" je seříznuté a do přepadového otvoru zůstává průchod měsíčkovitého tvaru, taková štěrbinka. Ta ovšem neumožňuje takový průtok, aby se zabránilo přetečení vany. Dělal jsem s tím různé "pokusy", přepad sice stoupání hladiny zbrzdí, ale při takovém standardním napouštění vany prostě prohrává.

Přípravuji rekonstrukci koupelny, takže by mne zajímalo, zdali je to jen nějaká nedokonalost stávají vany či vanového automatu a je-li možné tuhle záležitost pohlídat při výběru nové vany či automatu? Možná je to dnes již nějak lépe vymyšlené, stávají vana je z roku 1995, tehdy to byla ještě dost novinka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.08.14 14:34

Tak snad nikdo nenechá schválně napouštět vanu bez dozoru. Takže to "zpomalení" většinou stačí.

Jinak není problém instalovat na vanu hladinový snímač a spojit ho s elektroventilem který případně uzavře přívod vody.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.08.14 14:48
avatar

případně na podlahu snímač zaplavení a pořádnou houkačku! třeba tady

http://www.regmet.cz/download/kataloglisty/sz.pdf

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vita*
Datum: 21.08.14 16:06

Tak schválně bezpochyby ne Ale smrtící kombinace je nařp. 12 letý chlapec po tréninku, zkracující si čekání na napuštění vany hraním na X boxu Pojištění odpovědnosti je fajn, ale už bych nerad zažil ty dny, kdy mi sousedka, co bydlí pod námi, každý den posílala mailem fotografie, abych viděl, jak se plesnivé fleky stále rozrůstají... :(

Díky za inspiraci. Našl jsem například ještě http://www.conrad.cz/detektor…ni-senzor-4-5-v-85-db.k754043

Datum: 21.08.14 18:02
avatar

Chlapci bych dala pár facek (pokud neupřednostňujete fyzické tresty, dosaďte si "domluvila" či "vynadala") a zařídila, aby si mohl na minimálně polovinu škody někde vydělat a zaplatit. Kurnik, vždyť to dítě má už myšlení dospělého, to radši přeneseme odpovědnost na nějaké čidlo? Jak bude chudák fungovat v dospělosti?

Omlouvám se, takovouhle radu jste asi nežádal, ale nemohla jsem si to odpustit. Děsí mě totiž pomyšlení na to, co vyroste z dětí, které se nemusí starat o nic, protože je vždycky něco ohlídá, aby se náhodou nestala katastrofa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita*
Datum: 22.08.14 09:44

Tak to jste k problému přistoupila hodně zeširoka, neočekával jsem v reakcích až takový interdisciplinární záběr!

Já chci v první řadě předejít tomu, abychom nepoškodili tu rodinu pod námi. Nejsem člověk, který nad tím pokrčí rameny s tím, že jim přeci pojišťovna z našeho pojištění odpovědnosti. všechno zaplattí. Za 18 let jsme je vytopili dvakrát, nás vytopili jednou (ovšem podstatně brutálněji), takže se dokážu vcítit do jejich pocitů.

Takže v tomto případě předřadím dobré mezilidské vztahy nad výchovný aspekt Myslím, že i tak zůstává v životě dostatek prostoru a situací, ve kterých se mohou děti naučit odpovědnosti a případným důsledkům nezodpovědnosti. A vlastně myslím, že i mé hledání řešení, jak podobné situaci v budoucnu předejít, dává dětem určitý příklad o odpovědném přístupu.

Datum: 21.08.14 18:14
avatar

Další možností, je zanechání otevřených kohoutků při přerušení dodávky vody. Bývalá manželka se chtěla koupat. Zašpuntovala vanu, pustila kohoutky, zjistila že voda neteče, tak se mě šla zeptat a ráno na nás zvonili sousedi ať už to vypneme, že mají z bytu akvárko. Taky tam byl přepad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita*
Datum: 22.08.14 09:53

Tak pak je jasně, proč "bývalá"

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.