Mytí nádobí v dešťové vodě

Od: Datum: 20.08.14 09:45 odpovědí: 15 změna: 20.08.14 13:30

Dobrý den,

doupili jsme srub bez vody a elektřiny. Myli by jste nádobí v dešťovce ze sudu? Já asi jo. Nebo se dešťovka nějak desinfikuje? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.14 09:48

Co takhle jí aspoň převařit?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.08.14 09:56

No to lze taky, ale mě šlo o to jak to dělají ostatní. Třeba v létě kvůli umytí 3 talířků se mi nebude chtít zatápět v kamnech. Třeba modrou skalicí při správném dávkování se asi nedá nic zkazit. Když se děti nalokají v bazénu, kde je voda 3 měsíce stará a padá tam různý bordel a jsou tam rozkládající se brouci atd.a je tam chemie tak se jim nic nestane.

Datum: 20.08.14 10:03

*smich* no nevim, kdyz se decka nalokaji ve "spinavem"rybnice, taky se jim nic nestane.

Tak az budete mit toho nadobi vice, tak zatopite na tech kamnech a nahrejete vodu. Hrnky bych neresil.

Datum: 20.08.14 09:53

Jako děcka jsme myli na táboře i v potoce takže nějaká dešťovka na tom bude líp. Jo a nikomu nebylo potom špatně.

Datum: 20.08.14 10:01

No a nejen jako decka. Kdyz se jde taborit, na vandr a pod... tak vzdy stacil potok, pisek a jakepak copak.

Datum: 20.08.14 13:30

Já bych to tak "čistě" neviděla. Voda tekoucí v potoce a stojící několik dní v sudu na sluníčku, to je sakra velký rozdíl. I když si taktéž nemyslím, že by se v dešťové vodě nedalo mýt nádobí. Určitě bych ho pak ale utřela, nenechávat zbytky vody zaschnout, utěrky po každé návštěvě vyprat.

Datum: 20.08.14 10:03
Nevidím v tom problém, pokud je sud čistý, nejlépe plastový a střecha není z eternitu.Vodu bych vydesinfikoval jen troškou sava kvůli tomu, že se ze střechy může splavovat ptačí trus.Jak už bylo napsáno, myli jsme ešusy i v potoce a dobrý.Alespoň se děcka trochu utuží a neskolí je každá blbost.

Datum: 20.08.14 10:15

Já bych se toho nebál, ostatně v přírodě jsme to nikdy jinak nedělali.

Dneska je kde kdo posedlý všecko čistit a desinfikovat a to podle mě taky není dobře, člověk je součástí přírody, není chirurgický sál. Ale samozřejmě všeho s mírou.

Taky máme chatičku bez vody a elektřiny a přiznám se, že poslední dobou to víceméně z lenosti řešíme tak, že jíme z plastových jednorázových talířů, které po ušpinění hodíme do pytle a odvezeme do města, kde je vyhodíme. Jsou to tak čtyři tenké talířky za víkend. Hrkky a příbory normálně opláchneme v dešťovce, když je toho víc, tak vodu ohřejeme na kamnech.

Od: buss®
Datum: 20.08.14 10:25

Já to tak dělávám, jednou za čas umyjete v teplé. A budete odolní.

Datum: 20.08.14 11:02

Pokud si zajistíte nějakou rozumnou filtraci, zamezíte přístupu světla a havěti k vodě, tak v tom nebude větší problém.

Občas trocha sava a nic se nemůže stát.

Datum: 20.08.14 11:59

Díky milanovi a minstrelovi. Tekoucí voda je tekoucí voda a voda v létě v sudu třeba s utopenou myší je něco jiného. Budeme to řešit kapkou sava. Taky nejsem žádný rozmazlenec, ale tohle mě zajímalo.

Datum: 20.08.14 12:26

Jestli jste skauti, pak klidně nádobí v dešťovce umývejte.

Jen vás upozorňuji, že v déle stojící dešťové vodě budete mít larvy komárů a podobné havěti. Dobrou chuť.

Od: petrat
Datum: 20.08.14 12:43

Je to hnus. To to nádobí nemusíte mýt vůbec, jenom si ty talířky olízejte. Dešťová voda obsahuje koliformní bakterie, které se vám ještě během stání v sudu hezky pomnoží. Párkrát se takový vody napijete, a nic se vám třeba nestane, a nebo taky třeba dostanete krvácející zánět tlustého střeva. V zemích třetího světa je to častá příčina smrti, to že nemají přístup k pitné vodě. Proč si nekoupíte plastové nebo papírové tácky a kelímky?

Datum: 20.08.14 12:46

řešila bych to jednorázovým nádobím

Datum: 20.08.14 12:46
Také jsme dříve na vandru myly nádobí v potoce, pak jsme koupili chatu, kde nebyla voda tekoucí, tak jsem si tam dala vařič na plyn a vždy jsem si trochu vody na nádobí uvařila. Pak za delší dobu, když jsme jezdili vandrovat, tak mi kluci dali tablety a podobné co čistí vodu na pitnou, tak jich pár v zásobě mám ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.