Vodovodní baterie

Od: Datum: 18.08.14 17:03 odpovědí: 10 změna: 18.08.14 20:41

Ahoj, čím to je, že já mám v koupelně, kuchyni vodovodní baterii na dvě trubky teplá/studená voda ale v nabídkách vidím vše na jednu trubku, jak něco takového instalovat na stávající systém nejsnáze?

http://www.dumtechno.cz/antil…ie-se-sprchou-chrom-raf-an10/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 18.08.14 17:13

Tato baterie se připojuje pomocí dvou flexi přípojných hadiček.

doplněno 18.08.14 17:19:


Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.08.14 17:37
avatar

Dobrý den, kolega Vám radí dobře, ale z otázky není jasné, jestli trváte na stojánkové baterii, která se tam bude těžko připojovat, resp. nebude to ani hezké nebo, zda si nechcete připojit do stávajících trubek baterie nové - stále se vyrábějí a šlo by pouze o výměnu. Upřesněte to.

Zdravím!

doplněno 18.08.14 17:56:

Ona to není zase taková novinka, ale pokrok nezastavíme. Teď záleží na tom, kde ty baterie budete měnit - kuchyně i koupelna? Nyní "koukají" baterie ze zdi nebo jsou na umyvadle?

Chcete pro každou vodu jiný kohoutek nebo tu vodu hned míchat a ovládat pákou? Potom ještě pozor na rozteč těch trubek ve zdi a celé to raději nechat udělat instalatéra.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: babamaya
Datum: 18.08.14 17:45

Ráda bych vyměnilo co nejsnáze. Jde o to, že nabídka těch klasických, které jsou určené přímo do zdi je minimum a snáze vybrat ty "moderní". Proč vlastně došlo k výrobě takových podivných baterií, které se napojují hadičkama? Móda nebo nějaký reálný, pádný důvod?

Od: rv
Datum: 18.08.14 18:12
Jednodušší a tedy levnější instalace.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.08.14 18:34

Zdravím. Rád bych vám ze své praxe poradil , ale nevím , kde jste vzala to že v nabídkách je vše na jednu trubku? Ten váš odkaz poukazuje na klasickou stojánkovou baterii se sprškou , která má samozřejmě 2 přívodní hadice. teplá a studená.

Mimochodem já tyto baterie se sprškou moc nedoporučuji a pokud zákazník tu spršku moc nevyužívá , tak bych dal raději klasiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: babamaya
Datum: 18.08.14 18:54

Tak mně pošlete nějaký odkaz na elektronický obchod, kde se prodává více těch starších typů

Datum: 18.08.14 19:21
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 18.08.14 19:22

A jakou potřebujete rozteč? Dělají se 100 a 150mm. https://www.google.cz/search?…ac..34.img..0.0.0.OAmywC93P98

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.14 20:08

Ahoj. Tak vše potřebné, už bylo asi napsáno, ale mě se ty malé stojánkové baterky, nebo kohoutky nelíbí. Spíš mi dokonce nevyhovují. Jsou moc malé a vlastně se v umyvadlech pod ně nevejdou ruce. Nedají se pod ně ani dát 0.5l láhve na pití. Navíc jsou pod tím umyvadlem pancéřové hadičky a bývají s těmi hliníkovými potíže. Potíže přichází i s roháčky. Po čase se už nedají uzavřít, rozpadají se u nich rukojeti a díky tomu se zase nedají uzavírat. Nedávno jsme u sousedky, měnili dřezovou pákovou baterku na nástěnou, se dvěma otočnými rukojeťmi s krátkým krokem. Nyní si do dřezu může vložit i 10 litrový kbelík. Asi, né vše, co je in a rádoby moderní, musí být i normálně a běžně použitelné. A není to jen můj osobní názor. Jak přichází potřeba, tak všude měním ty roháčky s gumovým kroužkovým těsněním na ten typ s krátkým krokem a otočným systémem.

doplněno 18.08.14 22:21:

Jasně, stojánkové kohoutky byly už za 1. republiky. I pro každou vodu zvlášť. V lepších domácnostech byly i míchačky na vaně. V tak veliké míře, jako dnes, se dříve ty stojánkové teda nepoužívaly. V nových koupelnách to má většinou každej. Prostě, dnes to frčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.14 20:41

pro babamaya - já osobně elektronické obchody co se týče baterek nepoužívám a to kvůli reklamaci. Nejlépe je kupovat je v Bauhaus , Baumarkt a pod. Tyto obchody nad tím moc nespekulují .( samozřejmě počítám s tím , že respektujete reklamační řád a máte oprávněný důvod - né nečistoty ve vodě.) Vemou baterku dají vám novou a odchod. V jiných prodejnách mají měsíc na posouzení závady a pak vám to buď vymění a nebo nevymění a vy jste měsíc bez baterky.

Už jsem možná přišel na to kde jste vzala tu jednu trubku . Asi jste prohlížela pouze sprchové stojánkové baterky a spletla jste si to se sprchovou hadicí místo přívodních trubek.

Jak tady někdo píše , že pod stojánkovou baterii nedá kýbl nebo větší hrnec , tak byvh chtěl k tomu říci , že je několik druhů stojánkových baterií - délka a tvar ramínka. Pod některou se při klasické hloubce dřezu vpohodě ten kýbl vleze.

Už jsem namontoval určitě více jak tisíc baterek - ani za jednoho výrobce bych se nezaručil. cena nerozhoduje i baterie za 20tis. se vám polámou.

doplněno 18.08.14 20:44:

někdo se tady milně domnívá že starý typ baterie je nástěnná a nový typ je stojánková. Tak tomu prosím pěkně není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.