Sousedka kuřák,co sní?

Od: odpovědí: 22 změna:

Mám na patře sousedku,zajímavé,je v invalidním důchodu,ale neustále vykuřuje v okně.V invalidním důchodu je proto,že má zdravotní problém,díky borelioze špatně chodí na jednu nohu,ale očividně stát neustále(3krát do půl hodiny v okně)jí zřejmě problém nedělá.Stres k životu patří,je otázkou priorit,nakolik se jeho spouštěčům chceme vyhnout a jestli i bez nich bude váš život smysluplný.Tato dáma,zřejmě našla smysl svého života v pomlouvání sousedů a již zmíněném kouření.Zkoušela jsem jí slušně požádat,ale zmohla se tak akorát na odpověď "přitroublého"výrazu a pokroucením hlavou.Počkala jsem nějaký čas,jestli se jí to nesrovná v hlavě,ale bohužel.Její manžel je také kuřák a tak když se venku oddával své vášni,zašla jsem za ním.Slušně jsem ho požádala,zda by nemohla manželka své kouření v okně omezit,ona na mě vyjela v okně,proč to neřeknu jí,proč to řeším s manželem,tak jsem jí jen slušně odpověděla,spíše jejímu manželovi,že když se někdo tváří jako idiot,tak s ním zřejmě možná domluva nebude.Dělají mi naschvály oba.Nemá někdo radu,co s tím?Tito lidé si neváží svého života,natož aby jim záleželo na druhých.Mám vlhký byt v přízemí a časté větrání je víc než nutnost,a pak,nechci mí v bytě neustále smrad jako ve IV.cenové skupině.Děkuju za jakýkoli nápad.

22 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar h0nz490

kurak v okne , decka co od rana do vecera mlati do podlahy a krici venku , pes co furt steka , sousedi co maji smrdici odpadky pred dverma , papousek co dela randal ... vitejte v panelaku , aneb neudelate nic , prestehovat na barak u lesa.

 


3x

Ahoj. Tak, co taková baba sní nevím, ale asi by měla sežrat něco zásadně nepoživatelného. Ty splodiny toho hulení, to musí být něco strašného. Netrap se jejich nevážení si jejich života. Asi bych přemýšlel o nějakém škodění na revanž. Něco může smrdět i jim. Stěhování totiž výjde dráž. Asi. Ahoj.

 


3x
avatar lidus

To, že někdo nemůže na nohy neznamená, že si nemůže zapálit. Co vám vadí víc to, že bere ID a kouří nebo to, že kouří z okna? Máte byt v přízemí, pokud se nepletu, kouř letí nahoru. U nás bydlel ve 3 patře jeden, co psal neustále stížnosti, že mu praskají dlaždice když kluci ve sklepě zvedají činky.

Vaše sousedka je dospělá a může si dělat, co chce. Nemůžete omezovat sousedku ve svém bytě co smí a co nesmí je to její zdraví. Chápu že Vás kouř obtěžuje ale s tím nic nenaděláte.

souhlasim s "ou"a s "eualie" sousedka kouří si na svém a za svý někdo kouří jiný zas...určitě nekouří non-stop jsou horší věci na světě...

 


3x
avatar megacruiser

O čem není důkaz, jakoby se nestalo. Je hezké, že sousedům říkáte aby Vám nevykuřovali byt, ale jak dokážete, že jste jim to říkala? Máte několik možností jak problém řešit.

Můžete na to jít oficiálně. Takže poslat sousedům slušný dopis doporučeně, do vlastních rukou, kde je senámíte se situací a požádáte je, aby zanechali jednání které Vás obtěžuje nad míru obvyklou. Toto můžete vícekrát opakovat. Boete mít důkaz, že jste sousedy na problém upozornila. Dále bych zkusil na ně podat stížnost na obecním úřadě nebo přímo trestní oznámění na policii. Nevím, zda se tím ale budou zabývat - bylo by nutné nějak prokázat, že Vás omezují ve Vašich vlastnických právech a že třeba Vám svým jednáním způsobují i zdravotní újmu. Osobně si myslím, že to nebude k ničemu, oficiální místa si nebudou chtít pálit prsty a konflikt řešit.

Druhou možností je úplně přestat na sousedy kvůli kouření útočit, nechat problém nějakou dobu "spát". A potom jim jinými způsoby začít na oplátku taky znepříjemňovat život. I když mají IQ automatické pračky, třeba to pochopí. Samozřejmě Vás nesmí chytit :) Jak na nesnesitelné sousedy, o tom se tu debatovalo už mockrát.

A nejlepším řešením je se odstěhovat - hlavně v případě, že se necítíte na to vracet jim stejnou mincí. Stejně je bydlení v nějakém mokrém bytě nanic, to už raději bydlet někde na velkém pozemku v celoročně obyvatelné chatě.

 

 


2x

Co dělají lidé ve svém bytě ve svém volném čase, pokud to nesouvisí s trestnou činností, by vám mělo být jedno. Sice vás to kouření obtěžuje, ale pokud vím, tak doma kouřit ještě EU nezakázala. A jestli si paní a její manžel ničí svoje zdraví, tak to vám může být srdečně jedno. Ona určitě o vaše dobře míněné rady nestojí. O paní se i zde vyjadřujete dosti vulgárně, dokonce jste ji do očí nazvala idiotem. Řeknu vám to tak, ta paní má boreliozu, to taky není žádná sranda s tím žít. Jestli vám kouření vadí, tak vám pomůže jedině se odstěhovat.

No vy jste dobrá. Ta jejich svoboda končí u té mojí, takže jejich kouř mě obtěžovat nesmí. Doma ať si dělají suché vrby, pokud to nikoho neobtěžuje. Nevím jak byste se tvářila, kdyby někdo obtěžující bydlel vedle vás...

Jistě, jedna svoboda končí u druhé. A v tom je ten pudl. Obě mají právo větrat, či mít otevřené okno. Zákaz kouření v bytě si může dát jen majitel bytu do smlouvy, když byt pronajímá a snad se nesmí kouřit v chodbách domů. Přikazovat někomu, aby nekouřil z okna, dobrej fór.

 


1x
avatar hankas

Tohle mám už 30 let ze všech stran, je to hrůza a ještě navíc štěkající pes.

Našla jsem si starou chalupu a domů chodím jen spát. Vůbec raději nevětrám,jen když jsou v práci,naštěstí mám suchý byt.

Zalepila jsem si všechny spáry v koupelně.Na chodbě je jako v hospodě.

S nimi nic nehne,lituji Vás. jedině odstěhovat.

 


1x
avatar naufrago

Jestli na to "máte koule", kupte si u ťongů nějaký pičifuk a sem tam jim pořádně nastříkejte do okna.

 


1x

Zbytečně dlouhé vypisování, stačilo napsat, leze mi kouř při větrání do bytu. Řešení najdete v OZ, vlastnické právo, obtěžování. Otázka kolik ho je, míra. Větrejte když nekouří, nesedí v okně přece 24 hodin.

Ve vší slušnosti, bussi, z kterého státu píšete? Odkazovat v tomto případě (v ČR) na postup dle platných zákonů považuji za smutný vtip. Ano, existuje zákonný postup, který je ovšem jen ztrátou času. Buď vede do ztracena (intenzita obtěžování není dostatečná) a nebo vede do ztracena (co uděláte s člověkem, který je závislý na droze a nebere ohled vůči svému okolí?). Ve finále bude tazatel za notorického stěžovatele a sousedi kuřáci v pohodě kouřit dál, možná o nějakou korunu lehčí.

Z uvedeného není úniku. Jediný rozumný konstruktivní návrh jsem viděl zde na poradně (doufám, že ne v tomto vlákně, jinak jsem za blba ). Rádce popisoval řešení tak, že kuřáci měli za oknem instalovaný zvonek a pokud šli kouřit, zazvonili a ti, co jim to vadilo, měli čas zavřít okna. Ono je jinak totiž, "větrejte, když soused nekouří", rada v praxi nepoužitelná. Jak, bez křišťálové koule zjistit, že mám zavřít okno dřív, než je byt plný kouře...

 


0x

přestěhovat se. Nic jiného reálně fungujícího neuděláte. Teda pokud se neuchýlíte k násilí či výpomoci násilí a naschválům.

 


0x
avatar hangar

Už pomalu domá plánujeme pořízení protíkomáregyptaparátu (taková šílená věc která dělá z oleje kouřosmrad a v egyptu tím večer léčí trávu před komáry) a až budou oba sousedi na balkóně tak jim to pustit ať si šmáknou vlastní medicíny...

Je to strašné, nejhorší je na tom te smrad z těch levných ruských šmejdů...navíc ti lidi v životě nepracovali...nikdy...

 


0x

No říct tomu mému, že se tvářím jak idiot, tak za něho neručím)) Vlhký byt v přízemí, nehraje tady trošku i závist? Zkuste ji osobně slušně znovu požádat o omezení kouření a pak se řidte OZ, ale zabere Vám to čas a další nervy, tak to zvažte. Jsem nekuřačka, ale asi bych nikoho slovně neurážela jenom kvůli kouření. To asi nevíte co to je bydlet vedle těch co kouří,chlastají a do rána dělají pravidelně bordel, to je problém. Držím palce at se domluvíte, přeji hezký den))

 


0x

Moc nerozumím zdejším negativním reakcím na autorku, sama jsem kuřačka a v paneláku naštěstí nebydlím, i tak se ale snažím své okolí kouřením neobtěžovat - i když chci kouřit třeba někde na ulici, koukám jestli nekouřím někomu do oken. Pakliže sousedka neprojevila ani náznak snahy problém řešit či vůbec chápat z druhé strany, moc se nedivím, že ji někdo zve idiotem, neb si takovou sebestřednou reakci dokážu velmi živě představit - ale to už je spíš otázka životního postoje. Jen by mne zajímalo, jaké řešení situace by si představovala sama autorka, přestávat kouřit kvůli ní určitě nikdo nebude - to by pak byl zásah zase do jeho svobody. Zmiňovaný zvonek zní jako nejlepší a snad i jediné řešení. Chce to holt pochopení na obou stranách..

Být vaším sousedem ve vedlejším baráku a začít pálit venku plastový odpad kdy vešekerý smrad půjde směrem k vašim oknům, také budete protestovat, asi tak nějak to připadá nekuřákovi, odporný smrad který pak navíc musí čichat aby si otevřeným oknem nenavětral další smrad...jedinný kdo tu omezuje je vždy ten kuřák.

 


0x

strašně mě vadí smrad z projíždějících aut,tak je zakážeme?,to jsou bláboly,každý je strůjcem svého štěstí,chceš čistý vzduch,odstěhuj se na vesnici a budeš čuchat kravín,nebuzeruj ostatní a přizpůsob se

Co to je za nazory? Podle vas se maji lidi prizpusobovat a nemit svobodu a prava? Pekna kravina.

 


0x

Nezlobte se, ale žádat někoho, aby omezil kouření z okna je holý nesmysl a tak její reakci považují za hodně, hodně umírněnou. Když nebude kouřit z okna, bude větrat a kouř vám stejně půjde do bytu. Chápu, že vás kouř obtěžuje, ale neuděláte s tím nic.

Pokud někdo někoho obtěžuje nad rozumnou mez, je to vždy nezákonné a dá se s tím něco dělat. Druhá stránka je, jestli to není náročnější než to omezování. Ztráta času, nervů, vztahů v domě, popř. peněz a tahání se po soudech. Jsou ale lidi, které to baví.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]