Jaký druh střešní krytiny - stará stodola

Od: Datum: 18.08.14 12:48 odpovědí: 1 změna: 19.08.14 07:24

Dobrý den.

V mém rodném domě potřebujeme vyměnit střešní krytinu na staré stodole. Původně pálená taška - nyní již v mírně dezolátním stavu. Potřebovali bychom radu a zkušenosti co by bylo dobré a cenově únosné. Mluvilo se o plechové krytině (tvarovaná, ne rovné pláty plechu) Cenově by to asi bylo výhodnější, ale bojím se, že by bylo třeba brzy nějaké údržby (jak rychle by to někde začalo reznout) a také jak by to bylo hlučné za deště (ložnice má okno do dvora, kde ta stodola je).

Nebyla by lepší asfaltová krytina? Jsme dvě postarší ženské a s tou střechou už by teď i v budoucnu mohli něco udělat jen řemeslníci.

Prosím , podělte se se zkušenostmi. Na webu se dá hledat, ale každý výrobce samozřejmě chválí to svoje.

Díky a přeji stálé zdraví.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bruk600*
Datum: 19.08.14 07:24

Dobrý den, na vaši otázku není jednoznačná odpověď. O nevýhodách plechu jste už asi obeznámená, asfaltové krytiny se musí podbít prkny, velmi špatně se hledají případné netěsnosti a taky celá konstrukce stárne rychleji než jiné. Zbývá pak betonová, nebo zas pálená krytina. Na střeše asi budete mít "bobrovky" a ty vycházejí cenově nejhůře, protože se musí vzájemě překrývat, ale falcová krytina už tak zle cenově nevychází. Sice budete muset asi přelaťovat, ale máte pak jistotu dlouhé životnosti. Betonová bude asi trošku levnější, ale soušasné pálené tašky jsou v každém případě hezčí a kvalitavně jsou výš. Jinak katalogové ceny jsou i u tašek velmi vysoké, ale nechají se v různých slevách a akcích pořídit za slušnější cenu. Finální volba je pochopitelně na vás, ale nezapomeňte se podívat na tašky Tondach - Stodo12.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.