Prosakování vody u sousedky pod námi

Od: Datum: 17.08.14 17:44 odpovědí: 8 změna: 18.08.14 03:01

Dobrý den. Na jaře nám brácha dělal nové WC a vzal to zgruntu (podlaha, stěny, mísa, přívodní ventil vody apod.). Jediné, co zůstalo, je původní odpadní litinová trubka v podlaze, do které se nasunulo plastová flexi koleno ze záchodu. Dneska za mnou byla sousedka bydlící pod námi, že jí u stropu na WC prosakuje voda. Zkontroloval jsem celé WC, ale všude sucho, nikde ani kapka. Nenapadá mě, kudy by k ní od nás mohla prosakovat voda. Jedině snad z té odpadní trubky v zemi (kdyby praskla), ale to se mi nezdá pravděpodobné, s WC je spojena gumovou manžetou, takže určitě jí to nemohlo poškodit. Nenapadá vás něco? Rozhodně nechceme rozbourávat celé WC.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.14 18:09
avatar

máte mísu s vývodem do podlahy? u sousedky je ta trubka vidět? nebo je ta podlaha tak silná, že odpadní trubku průměru 110mm bylo možné do ní i se spádem schovat? o jaký dům se jedná? foto by nešlo? hodně otázek... ale chce to víc informací

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukas2014
Datum: 17.08.14 19:03

Je to více než 60 let starý cihlový dům s bytelnými stropy i zdmi. U sousedky trubka není vidět. Fotku přikládám.

Od: kjanik112*
Datum: 17.08.14 18:14

Jaký průměr měla litinová trubka? Nevýhodou litinových trubek bylo, že byly uvnitř drsné a postupně zarůstaly, ve své praxi jsem viděl i staré litinové trubky s polovičním průřezem. Možná bylo spláchnuto něco většího (třeba hadr) a voda trubkou protéká velmi pomalu-stojí v ní-a pak by mohla prokapávat kolem manžety. Možností je více, trubka by nemusela být prasklá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukas2014
Datum: 17.08.14 19:06

Průměr je 110 mm. Co jsem při výměně viděl, naše trubka byla normálně průchozí, dívali jsme se dovnitř pomocí zrcátka.

Datum: 17.08.14 18:51
avatar

stalo se nám že prosakovaly spoje na tý starý odpadní litinový rouře a projevovalo se to až při větším množství vypouštěné vody -z vany -spoj sem vyškrábl od starýho asfaltu nebo co to bylo a oblemcal to novým silikonem a je pokoj takže prohlídnout trubku po celý dýlce a kde je napojení přetěsnit

další co se mi stalo teklo to po odpadní rouře od sousedky jen když vypouštěla vanu měla netěsný napojení z vany na odpadní rouru a jelikož se k tomu nešlo normálně dostat musel instalatér kopat

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lukas2014
Datum: 17.08.14 19:09

Už jsem volal bráchovi, zkusíme mísu odmontovat a podívat se dovnitř. Ke spojům se ale nedostanu, ty jsou zazděné hluboko ve zdi.

Datum: 17.08.14 21:41

Ahoj. Jestli ještě nad váma někdo bydlí, mohlo by to od něj, prosakovat pod vás. Proveďte postupně spláchnutíod vás a od sousedů nad vámi. Třeba se pozná rozdíl. Někdy voda teče po volně zazděné trubce, když se nedotýká okolních stěn i několik pater dolů. Je to možné, zažil jsem to taky na odpadu. Někdo určitě bude kopat. Pak se svěř, jak to šlo. Ahoj.

doplněno 18.08.14 15:46:

Přidám info. V pátek jsem těsnil s materiálem starým 37 let. Nestačil a tak jsem dokoupil štangli něčeho, co na přidaném lístku popisovali jako: Medvědí ho...´! Je to hovno, není to exkrement. Proč se všichni bojí nazývat věci běžnými názvy? Jinak to staré bylo pořád měkké, furt lepilo, ale bylo takové ružší. Top nové bylo jak tužší zubní pasta. Leží na zemi kolem průchozích trubek rozvodů. Jestli by ukáplo, od někud z hůry, jsem nezkoušel. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: meart*
Datum: 18.08.14 03:01
Spoje musis objet certovym hovnem. Sory za ten vyraz ale odjakziva tomu tak rikame a ani nevim jak se to jmenuje. Ale kdyz dojdes do sanity a reknes ze chces certovo hovno tak budou vedet.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.