Zápis do katastru

Od: Datum: 17.08.14 17:33 odpovědí: 2 změna: 18.08.14 13:01
Dobrý den, prodávali jsme nemovitost, nyní je zablokována do 26.8., znamená to tedy, že po uplynutí této lhůty bude zapsán nový vlastník do KN? Jak dlouho potom trvá, než je vyrozuměn správce uložených fin. prostředků?
Moc díky.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.14 19:54
avatar

správce financí vyrozumějte sami. KN jej vyrozumňovat myslím ani nemusí resp.to není jeho obvyklá povinnosti, a ani nekonroluje kdo komu co zaplatil, od toho je tu FÚ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.14 13:01
avatar

Je dobré nahlédnout do katastru každý den, jestli už je v něm napsaný nový vlastník nebo ne. K zápisu může dojít i před uvedeným termínem. Jak se nový vlastník objeví, upozorněte vašeho notáře (nebo toho, kdo váš prodej spravuje) že už ke změně došlo.

S katastrálními úřady je totiž trochu problém. Když katastrální úřad nestihá, pak si termín prodlouží sám a zápis nového vlastníka pak může trvat i delší dobu. Samovolné prodloužení termínu prý může být o dalších 30 dnů. Jestli dojde k takové situaci, pak vám radím : Nedivte se, nenadávejte, neurgujte, ale trpělivě čekejte a pravidelně kontrolujte katastr. Nadávat a urgovat by byla pouze ztráta času.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.