Jak vyrobit drtič uhlí

Od: Datum: 17.08.14 10:36 odpovědí: 23 změna: 14.01.16 01:09

Přecházím na topení automatickým kotlem. Nutné použít hnědé uhlí do 2,5cm. Z minulého topení mi zbylo cca 10q velkého uhlí, které bych rád jakýmkoliv způsobem použil, tzn. drtit či jiný způsob.

Případný drtič možno i na krátké období zapůjčit. Rád zaplatím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.14 11:16

Zdravím,odkud jste? Mám ten sám problém,akorát že já si už nechávám drtič vyrábět. Spíše už ho mám až na jednu součástku. Vyráběl jsem ho podle jednoho pána co dal fotky na netu.Za měsíc by mohl být hotový.Kdyby jste bydlel poblíž a bude-li to fungovat jak si představuji,není problém.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.08.14 14:47

Hezký den,

Nejprve děkuji za odpověď. Jsem ze Sedlčanska, ale není pro mne problém kamkoliv dojet.

U mě je problém, že za měsíc mi přijdou kotel montovat a já to musím rozdrtit.

Pokud byste souhlasil, rád bych vám nějak pomohl, případně i finančně se vyrovnal. Rady typu vyházet uhlí ze sklepa u mě nepřicházejí do úvahy, jsem trochu invalidní.

Takže – třeba společně bychom řešení urychlili, což by mohlo pomoici oběma. Třeba by se možná u mě v okolí někdo našel, kdo by součastku urychlil.

Ještě jednou děkuji. Mám adresu aloisanton@seznam.cz

Od: slegr
Datum: 09.09.14 19:38

Dobrý den, máme úplně stejný problém jako Vy. Pořídili jsme nový automatický kotel a ve sklepě po loňské mírné zimě zbyla hromada uhlí, které potřebujeme nějakým způsobem rozdrtit. Jsme z okresu Kladno, Marně už tři týdny sháníme po okolí pomoc nebo radu. Zkoušíme rozbít uhlí různými způsoby, ale nic úplně dobře nefunguje. Mohli bychom se domluvit na zapůjčení Vašeho drtiče?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.09.14 08:48

Dobrý den,jsem z druhého konce republiky.

doplněno 28.09.14 08:44:

Tak hotovo a šlape dle představ. Drcené uhlí je rozměrově stejné jako kupovaný ořech 2.

Od: franta*
Datum: 16.11.14 15:25

Dobrý den pane Malátný, máme stejný problém, jako pánové před námi. Potřebujeme nadrtit nebo jinak upravit zbývající uhlí do nového automatického kotle. Váš drtič je perfektní. Bylo by možné si jej od Vás půjčit? Prosím dejte vědět odkud jste a zda nám ho půjčíte.Jsme od Velkého Meziříčí. Děkuji za odpověď.

Od: jardaho
Datum: 18.01.15 21:09

Dobrý den,

prosím Vás, pane Malátný, mám stejný problém se zbývajícím uhlím jako většina pisatelů a proto se ptám, zda by bylo možné Váš drtič zapůjčit a popř. za jakou cenu? Já jsem z JČ z Táborska, ale snad bych dojel kamkoli. Váš stroj se mi velice líbí a nemusel bych ani uhlí dávat ze sklepa ven. Předem děkuji za rychlou odpoveď a těším se na spolupráci. Potřebuji nadrtit co nejdříve, dokud mám plac ve sklepě, než objednám další uhlí. Hořejší

Datum: 18.01.15 21:25

Dobrý den, jsem od Ostravy. Takže asi trochu z ruky.

Od: ottadobias
Datum: 27.09.15 21:51
Velmi pekne a rad bych si to od Vas pujcil mam stejny problem jsem z Kolinska budu doufat ze se mne ozvete tel.722300551 predem Dekuji

Od: moravec
Datum: 13.01.16 20:03

Dobrý den .

I já mám stejný problém s uhlím.Na podzim 2015 bych měl topit autom. kotlem na uhlí.Zbyde mi asi 15-20 metráků

uhlí,které budu muset podrtit na max.2.5cm.Prosím kdo by mohl pomoci .Jsem z Č Krumlova,

připadné zapůjčení drtiče vyřešíme mailem nebo poté tel.Předem děkuji i za radu.Moravec.

doplněno 13.01.16 20:20:

Dobrý den.

Mám také problém s uhlím.Na podzim 2016 bych měl přejít na topení autom.kotlem a potřebuji asi15-20metráků uhlí

upravit na max.zrnitost 2,5 cm.Jsem z Č.Krumlova ,kdo by mohl pomoci ozvěte se prosím na mail

miramoravec@seznam.cz děkuji moravec

Datum: 28.09.14 11:00

Pane malátný-super. Mohl byste prosím uvést, kolik kW má elektromotor?

Datum: 28.09.14 11:10

Je to 550 W motor,převodovaný na 18 otáček za minutu.Bohatě to stačí.Chci to ještě doplnit přepínačem pro zpětný chod v případě seknutí o kámen či nějaký čurbes co by mohl být v uhlí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.09.14 11:44

Tisíceré díky.Jsem překvapen, já typoval tak 1,5 kW. Tady je vidět, jak se i my rádcové vzájemně obdarováváme. Díky.

Od: jardaho
Datum: 23.01.15 20:39

Zdravím, podle Vašeho dotazu předpokládám, že jste drtič vyráběl. Proto se ptám: odkud jste, zda a za kolik by bylo možné případně drtič zapůjčit. Já jsem z Táborska, ale dojedu poměrně daleko, pokud nejste z Ostravy jako pan Malátný. Děkuji za odpověď

Datum: 19.01.15 07:22

A není jednodušší prodat levně velké uhlí někomu, kdo ho ještě upotřebí a místo něj koupit příslušný rozměr?

Datum: 21.01.15 17:12

Je a není. Víte nad tím jsem také uvažoval před postavením drtičky a zvítězil návrh drtičky. Za prvé bych musel uhlí vynášet ze sklepa a naložit a za druhé jsem chtěl vyzkoušet jak by kotel hořel na uhlí černé.A taky jednou jsem ho koupil a prodávat se mi ho nechtělo. Dnes už vím jak kotel jede na automat na černé a musím říct že spotřeba cca poloviční, prašnost oproti topení hnědým O2 také menší, výhřevnost o hodně vyšší.TAkto mě to stálo pouze motor,který jsem koupil za 2000 kč. Zbytek se dal sehnat na kafe.A svépomocí.Nelituji toho že jsem do toho šel. Byla už i ve světě a pán co si to půjčoval, byl také moc vděčný. Pouze jsem zvětšil násypku ať tam vleze celý kbelík najednou.

Od: petrzach
Datum: 21.01.15 18:41

Sice nejsem ve vaší situaci ,ale řešil bych to následovně ...uhlí nabídl za 50% aktuální ceny i s výnosem ze sklepa .Než něco složitě vymýšlet. To vám těch pár ušetřených grošů stojí za tu námahu?

Datum: 21.01.15 20:09

Tady ale přece nešlo vůbec o peníze,ale o to jak to udělat, aby se dalo použít stávající palivo v novém systému.Já jsem ho mohl použít na topení klasickým způsobem, má přestavba to umožňuje,ale chtěl jsem to zkusit a povedlo se.

Od: arnix
Datum: 02.02.15 11:37

Dobrý den pane Malátný,mám podobný problém s uhlím.Váš drtič se mně líbí a chtěl bych si podobný vyrobit.Jaký je průměr a délka válce s lopatkami,a jak jsou lopatky široké a vysoké?Děkuji.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.02.15 20:09

Dobrý den,popravdě musel bych to poměřit, možná najdu i výkresy,ale válec je dělaný ze silnostěnné trubky,myslím o průměru51x12,5mm a středová díra byla přizpůsobena pouze hřídeli o pr. 32 mm, délka válce cca 250 mm. lopatky jsou z plocháče 30x15 mm výška 30 mm, mezery mezi lopatkami 15mm.Výplně mezi lopatkami na stěnách drtiče jsou z plocháče 30x10 mm. Hřídel je uložena v pouzdrech a pouzdra jsou navařena na boky drtiče. Pouze jsem tam přidělal mazací otvory. Násypku jsem si ale zvětšil,aby tam vešel celý kbelík najednou.Drtící válec je přichycen k hřídeli dvěma šrouby, které mají konce stáhnuté na soustruhu. Ve válci je závit a v hřídeli vyvrtané otvory a do těcho tvorů jdou ty stočené konce.Stěny drtiče jsou z plechu 8mm, řezané na laseru a ohnuté.Na drtící straně jsem to ještě vytužil přidáním ještě jednoho plechu,pro případ co kdyby se to ohýbalo. Ale nemuseloto tam být.Násypník je už z 2,5mm plechu. Co mi chybí a bylo by to třeba, je reversní vypínač,při kousnutí. Stalo se mi to sice jen jednou.ale pro klid duše asi doplním,ačkoliv už mám podrceno.

Od: arnix
Datum: 03.02.15 20:37

Dobrý den,výkresy nebude třeba,protože jste mně to super popsal a pro mně nebude problém to podle Vašeho popisu již vyrobit.Mnohokráte díky.

Datum: 03.02.15 20:42

Není za co.

Od: ales*
Datum: 18.02.15 21:00
Dobry den pane Malatny. Letos prechazim rovnez na automat a jak to z touto zimou vypada mi zustane take pulka varky uhli cca 35q. Pujcil by jste mi pak drticku? Do Ostravy pro me neni problem dojet. Diky. Info kdyztak na xantiak(zavinac)seznam.cz

Datum: 14.01.16 01:09

Tak tohle se mi líbí *palec*. Taky už jsem o tom uvažoval, že mě ta asi brzy čeká. Navíc s tím, jak je občas problém s dostupností uhlí do automatů, včetně vyšší ceny, to může být ještě zajímavější.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.