Opěrná zeď-Jaká velikost tvarnice?

Od: Datum: 16.08.14 22:50 odpovědí: 4 změna: 17.08.14 20:08

Prosím o rádu...

Potřebuji postavit kolmou opěrnou zed pro dorovnáni sváhu pozemku cca 75-80 cm vysokou a 45m dlouhou . Podkladni beton dostánu do hloubky 80 cm na šiřku 40 cm, vyztuž použiji s pruměrem 10 mm.. Problem je že original sváhove tvárnice od virobce standartně maji 190 mm... Na netu jsem našel že lze použit i šalovaci tvatnice velikosti 300 až 400 mm ale neni to zbytečně moc..? Hodně se to prodraži na betonu a žadny kamion tam jezdit nebude.. Unese 200 tlak zeminy nebo mám radějic dát 300 mm..

Děkuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 17.08.14 00:07
Hlavne zasypte za tvarnice cca 40 cm sterku. Jinak to zemina v zime do nekolika let vybouli.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.14 07:07

Nešla by opěrná zeď vybetonovat a proložit kameny a výztuží?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.14 16:11

Ahoj. Tak takhle nízká , ale dlouhá zídka by šla udělat skoro z čehokoliv. Pokud toho nebude muset moc zadržovat a bude vlastně držet jen sama sebe, mělo by to rozhodnutí být jednoduché. Jestli se nad ní bude třeba jen jezdit se sekačkou a chodit, tak by to šlo poskládat i z užšího straceného bednění. Jestli chceš mít hezčí pohledovou stranu, tak by se hodilo něco, jako je KB Block. Na tu dálku je vhodné mezi tvárnicemi zřídit spáru. Při skládání na sraz se obtížně dodrží rovnost těch skládaných spár. Je nutné přihlédnout na místní hydrologické podmínky. Jestli z té sanované stráňky neteče nějaká voda. Přidal bych do země nějaké trubky pro umožnění průtoku skrz zeď. Klidně se ještě na něco zeptej, jestli něco není moc jasné. Ahoj.

doplněno 17.08.14 20:28:

Ahoj. Frenkie, až na tu nezámrznou hloubku určitě jdi, lepší, je to udělat pořádně hned, než se po zbytek času dívat na něco, co se nepovedlo. Jako výztuž do betonu se dá použít skoro cokoliv, co není trubka. Ve sběrně železa by to železo mohlo být i levnější než v nějakém železářství nebo Feroně. Skládačka ze straceného bednění je betonový výrobek a proto je sám dost bytelný. Myslím si, že by k uvedenému účelu postačovala jeho šíře 150-200mm. Jestli si to ohodíš, nebo tu část nad zení poskládáš z něčeho ,,pohledného,, je už na tvém rozhodnutí. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frankiezh*
Datum: 17.08.14 20:08

Děkuji za rádu. Autem se tam nepojede ale bude se na 1 m dosejpavat zeminou ze sváhu .. Pozemek je 25m široky a 44 m dlouhy a z jednej strany po delce 1 m sunda a na druhou se přida.. Bude tam rozvažet bagr a určitě se musi i udusat... 2m od zidky je sousední barak ták vodu musim odvest drenaži... Sousedovi na pohledu nezáleži jelikož bude ji stejně omítat... Jde spíš, jsetli musím jit na 80 cm nezamrzlou hloubku a použivat maxi výztuž nebo to cele unese i menši hloubka a 200 mm bedněni...

Děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.