Udrží sádrokartonová stěna skříňku o 20 kg?

Od: Datum: 15.08.14 21:51 odpovědí: 7 změna: 15.08.14 23:09

Dobrý den,

přítel mi tvrdí, že sádrokartonová stěna, na kterou chci navrtat nástěnnou skříňku z IKEA, vážící cca 20 kg, dle návodu (prázdná), ji neudrží. Má pravdu nebo je jenom línej v něčem mi pomoct?

Díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.14 22:03

čistě do sádrošu bych to neriskl. Jedině se trefit do těch želez tam

Ohodnoceno: 0x

Od: rara*
Datum: 15.08.14 22:09

To on právě říká taky ... díky

Datum: 15.08.14 22:05

zdravím,

na kolika místech skříňku hodláte připevňovat? máte jednoduše nebo dvojitě opláštěnou SDK stěnu? záležet bude i na použitých hmoždinkách. my doma máme na SDK pověšenou kuchyňskou linku (vrchní skříňky) již cca 8 let. bez problému. máme ale dvojité opláštění.

doplněno 15.08.14 22:28:

Pro zavěšování předmětu do sádrokartonu se používá speciálních hmoždinek, které mají po instalaci do sádrokartonu nosnost 60 kg. Už samotný údaj ukazuje, že se nemusíte obávat, že stěna neunese zavěšení kuchyňské linky. Pokud uvažujete o zavěšení t잚ích předmětů, je možné roznést váhu zavěšovaného předmětu do více hmoždinek, zvýšit nosnost stěny, např. zdvojením vrstvy sádrokartonu, nebo ukotvení předmětu do nosné konstrukce domu pomocí moderních systémů kotvení."

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.08.14 22:12

Děkuji, já dvojité opláštění nemám ... mrzí mě to, je to jediná stěna, na kterou to můžu pověsit ... asi to tedy nemám riskovat?

Datum: 15.08.14 22:18

Záleží také jaké má skříňka rozměry. O jaký model se jedná?

Jinak není problém najít kde ve stěně jsou nosné profily...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.08.14 22:25

Prosím Vás, jak poznám, kde ty profily jsou?

Jinak skříňka je 80 x 60 cm

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/10226678/

Datum: 15.08.14 23:09

Poznáte to buď detektorem kovů, nebo kouskem magnetu. Každopádně pokud se trefíte do jednoho profilu, nevěřím že druhý profil bude přesně ve vzdálenosti jakou potřebujete pro druhý otvor na zavěšení. Já jsem řešil podobný problém s kuchyňskou skříňkou, ale naštěstí jsem měl z druhé strany ještě neobroušenou sádrokartonovou stěnu, takže jsem odšrouboval část sádrokartonu, vložil mezi kovové profily kus dřevěného trámku ve výšce ve které jsem zavěšoval skříňky které jsem díky tomu mohl bezpečně připevnit.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.