Fólie na plexi

Od: Datum: 15.08.14 11:19 odpovědí: 2 změna: 15.08.14 17:52

Zdravím, potřebuji na plexisklo "nalepit" obyčejnou nelepící fólii. Problém je v tom, že pokud použiju lepidla, která mě napadají, tak fólie sice drží, ale není možné ji sundat tak, aby plexi nebylo nijak poškozeno. Četnější sundávání fólie je bohužel nutnost.

Napadlo mě, že by se dalo využít to, čeho se využívá u ochranných fólií pro LCD displeje, tzn. že dva hladké a čisté povrchy na sebe přilnou. To sice celkem obstojně funguje, ale v některých místech a hlavně pak na okrajích fólie úplně nedrží a dělají se tam jakoby bublinky (kdo má na telefonu fólii, tak asi chápe co mám na mysli).

Řešením je okraje navlhčit vodou, fólie pak krásně přilne. Bohužel voda se během dne odpaří a vše je zase jako na začátku.

Napadá někoho nějaké řešení mého problému (tzn. buď nějaké "šetrné" lepidlo, případně nějaká jiná kapalina než voda, která by nebyla těkavá a která by nepoškodila plexi)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.14 13:27
avatar

Mám zkušenost při lepení samolepek třeba na lakované povrchy,ten před lepením namočit.Folie jde i druhý den stahnout dolů.Pokud by se k tomu přidal glycerin,určitě by to fungovalo delší dobu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 17:52
avatar

je možno použít průhledné samolepící folii od RAYFILM, typ momentálně nevím, ale v pondělí mohu doplnit

doplněno 15.08.14 18:06:

tady jsou, sice nelepící, ale i ty se mohou někomu hodit

http://www.rayfilm.cz/e-shop/…-odd1-skp404-prnts-1,1,86,404

nevím, na co to potřebujete, ale pokud se jedná o vývěsku, informaci, dalo by se to tisknout na průhlednou samolepící folii, kterou taky Rayfilm vyrábí, a dle potřeby měnit, starou z plexiskla strhnout a nalepit aktuální

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.