Dřez, silikon a medvědí hovno

Od: Datum: 15.08.14 10:13 odpovědí: 18 změna: 29.08.14 08:23

Dobrý den,

můžete mi, prosím, poradit, kde je chyba?

Mám v kuchyni dřez zapuštěný do pracovní desky (lamino). Montéři ho uděsnili medvědím hovnem. Dřez je bílý, linka taky a medvědí hovno je šedé. Hěkde je ho víc, někde míń někde přetéká, někde je díra... To se mi nelíbí, tak jsem se rozhodla dřez zasilikonovat bílým silikonem. Jenomže po krátkém čase medvědí hovno jakoby rozpouští ten silikon a protéká zkrz. Vše je lepkavé a ještě ošklivější.

Co s tím můžu udělat?

Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 15.08.14 10:18

Zdravím, to nejsou montáři, ale fušeři. Radím odpojit sifon, dřez vyjmout, desku důkladně očistit a použít věci k tomu určené. V každém dobrém vodo Instal vědí co se stím má dělat. Šikovný kutil to zvládne či zručný soused pomůže.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.08.14 10:19

Chyba je v tom, že to těsnili medvědím hovnem. Ten dřez byl při instalaci nový?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkka
Datum: 15.08.14 10:28

Děkuji za odpovědi.

Vše bylo nové. Dělala to IKEA. Tak rozmontovat to nedám :) A nikoho schpnýho neznám. Myslíte, že by mi to udělal instalatér profesionál? Kolik by za to asi chtěl? To je smutné, že to tak podělali. :/

Datum: 15.08.14 10:24

Jak popsal trtr,vyjmout dřez dokonale očistit.To medvědí svinstvo se na takovéto věci vůbec nepoužívá.Jinak kolem dřezu je těsnící guma která by to měla při správné montáži utěsnit.Já ji ještě pro sichr podmáznul sanitárním silikonem a je to v pohodě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 15.08.14 10:29
avatar

Dobrý den, já už jenom doplním, že na to medvědí nadělení se nemá sahat suchou rukou.

Je dobré mít ruce mokré a nástroje také - jinak to značně přilne. Zdravím!

doplněno 15.08.14 10:36:

sarkka - instalatér to rozmontuje a předělá celé, ale není to pro něho velký "kšeft". Možná si sehnat hodinového manžela - ten je na drobnější opravy.

doplněno 15.08.14 10:46:

sarkka - musíte na to "ulovit" nějakého mužského. Ten pojem hodinový manžel je mnohoslibný, ale jde skutečně jen o manuální práci. Jinak, směle pokládejte další otázky a určitě se dočkáte odpovědí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkka
Datum: 15.08.14 10:42

Dobře, děkuji.

Tak já někoho oslovím. :)

Tohle je dobrej server :) Vůbec jsem nečekala, že mi někdo poradí :) Jdu položit dalších milion otázek :)

Datum: 15.08.14 12:05

Pokud je to v záruce - reklamovat. Pokud ne, stejně bych to nafotil a poslal managerům IKEA, aby viděli, jaké lemply zaměstnávají.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: sarkka
Datum: 15.08.14 13:28

Když já už jsem do toho zasahovala, takže reklamace asi ne.

A ten původní stav byl asi funkční, jen ošklivý a lezly tam drobky a bordel. Tak jsem myslela, že silikonovat pro ně by byl nadstandard, tak že si to udělám sama. Ale mědvědí hovno je svině :)

Hoši trochu odflákli co mohli, ale asi je tlačil čas. Furt jim volal nějakej šef, že už mají být jinde a oni že to ani omylem, že tu je prácfe ještě na den. Pozdě bycha honiti. Člověk ty nedostatky stejně zjišťuje až za provozu.

Datum: 15.08.14 19:52
I přes Váš zásah bych do toho šel, protože původní práce "ODBORNÍKŮ" lze prokázat! Určitě bych si ale ten foťák půjčil s tím, že to třeba roznesu na Facebooku, jak tato firma pracuje! Jen se nebojme těchto zahraničních hajzlíků, kteří si z platících zákazníků dělají dojnou krávu! Držím Vám palce.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.14 08:29

Já mám s Ikeou teda zkušenosti dobrý, mám pod dřezem i pod varnou deskou silikon...Normálně bych to vyreklamovala pokud je to v záruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkka
Datum: 16.08.14 12:45

Máme to lehce úpřes půl roku, ani nevím jaká je záruka. Asi zkusím pohledat papíry.

Jinak já IKEU miluju, na jejich výrobky nedám dopustit, jen ta firma, kterou IKEA najímá, která to pro ně skládá a montuje je ... Já nevím, kluci byli milí, takový ucha. Ale čela šuplíků jsem musela dotáhnout. Pojízdný dveře od skříní jezdí hladce jen jedny, zbytek má hrozně trhavý pohyb, jeden brzdnej systém se pořád uvolňuje, Poličky bych asi navrtala líp sama, mít vrtačku, ty sou úplně šůro a nevím jestli mi nehrábne, dívat se na to pár let :D

Ale IKEA dobrý, jen ti kluci asi měli v paži, a opakuju čas jim nedali. Dělali to strašně rychle.

Měla jsem být větší pes. Ale to já neumím :)

Od: frenkie
Datum: 16.08.14 08:38
U nas nerikame "medvedi hovno", ale "certovo hovno" :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 16.08.14 13:45
avatar

Nevím, jestli montážníci použili vlastní medvědí ho*no, tedy donesené v kartuši (nebo salámovém pytlíku), nebo použili těsnění, který se standardně ke dřezům dodává a který vypadá a chová se stejně. Tento tmel funguje, nanese se na spodní okraj dřezu, dřez se pevně příchytkami přitáhne k pracovní desce a zbytek tmelu se odstraní. Pokud je dřez správně namontován, jeho plechový okraj přiléhá těsně k desce a ho*no nemá kudy vylézat. Pokud je ale dřez zkřivený nebo špatně přitažený k desce, je mezi deskou a plechem mezera, kterou zalézá bordel a vylézá tmel. Zasilikonování je pouze odstranění následků špatné montáže...

doplněno 16.08.14 13:58:

U varných desek je běžné, že zcela nedoléhají, ale dřez by měl být natěsno.
Řešením je dřez demontovat, důsledně očistit od silikonu a ho*na a vysušit (desku také). Potom na suchý okraj dřezu nanést transparentní silikon, dřez vložit do otvoru, přitáhnout k desce a vytlačený silikon stáhnout. Jiné funkční řešení neznám, dodatečné silikonování již připevněného dřezu nebývá trvanlivé.
Kdo ale tuto práci udělá a kdo ji bude financovat, to netuším. Jen se snažím naznačit, že montážníci se možná snažili držet návodu k montáži dřezu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkka
Datum: 16.08.14 13:52

Také nevím, které používali, úplně pod ruce jsem jim nehleděla.

Dřez rozhodně nepřiléhal, byla tam veklá díra, na pohled do očí bijící vylézající šedá hmota, která se mazala, když jsem kolem dřezu utírala vodu atd. Drobky tam zalezaly a nalepovaly se. To samé v podstatě u šporáku. Ale míň, ten jsem taky zasilikonovala a rozpouští se to a vytéká asi jen na dvou místech ne moc viditelných.

 

Od: sarkka
Datum: 16.08.14 14:37

Dobře, děkuji :)

Od: bzik
Datum: 29.08.14 00:14

A odkud jsi sarkko?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkka
Datum: 29.08.14 08:23
Z Přerova. Toho u Olomouce :)
Datum: 16.08.14 14:54
avatar

Při montáži dřezu do pracovní kuchyňské desky musí otvor,vyříznutý v desce,přesně lícovat s mísou dřezu.Okolní plech pak přilehne k desce a okolo nesmí žádná díra zůstat i bez tmelu-.K dřezu se dokonce dodává těsnící hmota v páscích,které se nalepí pod okraj dřezu.Pokud není montáž provedena takto,je nutné ji reklamovat.Zpod dřezu nesmí cokoliv vytékat,těsnicí hmota utvoří 0,5 mm vrstvičku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.