Vratový pant

Od: Datum: 14.08.14 17:06 odpovědí: 4 změna: 14.08.14 20:11

Ahoj, mám tento typ pantu (viz obr.) a robustní dřevěné dveře na zahradu a dřevěný sloupek. Jaký je postup montáže? Jde mi hlavně o to nastavení, jak přibít čepy do sloupku, aby se na ně hezky nasadily panty a dveře dobře seděly...

Nejprve přišroubovat vratové panty na dveře, pak si dveře dát do mezery, kde budou umístěné, vypodložit prkýnky a jak dál?

Díky mocSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 14.08.14 17:16
Naopak. Naprdd zarazit cepy do sloupku, pak dat dvere, podlozit a prisroubovat panty na dvere. Je dobre dvere napred oprit, at vite, kam razite.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sevi
Datum: 14.08.14 19:50

No jo, ale jak je zarazit, aby to správně sedělo...

Sloupek je rovný, ale sloupek na druhé straně je trochu křivý... Takže budu muset ty čepy narazit asi pod nějakým úhlem atd. a k tomu asi budu potřebovat přiložit nejprve dveře na svoje místo a pak nějak odměřit, kde by ty čepy měly být. Kdybych je narazil hned, tak pak by mi ty dveře vůbec nemusely sedět.

Ale nevím, tak se radši ptám.

Datum: 14.08.14 20:02
avatar

No, když se dělají dveře či okna, tak se nejdříve dávají panty na křídla a podle nich panty na rám či futra. Samozřejmě existují i panty, kde se to dělá jinak.

V tomto případě bych si jen tak zkusmo přišrouboval panty na dveře. bohatě stačí použít jen dva šroubky na každý pant, je to jen aby pant na dveřích chvilku držel a byla jakás takás představa jak to bude vypadat. Pak bych za pomoci klínků usadil dveře do požadovaný polohy mezi sloupky a omaloval si spodek pantu, tedy kam přijdou čepy.

Pak můžeš dveře dát pryč, vzal bych vrták přiměřenýho průměru a pro čep si předvrtal díru, natloukl pant, zkusmo nasadil dveře a kdyby vše sedělo, vyměnil šroubky za klasický vratový šroub. Zase stačí na vyzkoušení jen dva. Když to opět bude sedět, došroubovat vše.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sevi
Datum: 14.08.14 20:11

Díky za super odpověď, takhle to musí jít!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.