Jakou fasádní barvu koupit?

Od: Datum: 14.08.14 13:16 odpovědí: 5 změna: 14.08.14 18:42

Tak jsme provedli zateplení - polystyren + nalepená perlinka + vyrovnání lepidlem + penetrace + štuk a nyní stojíme před otázkou jakou levnou bílou fasádní barvu koupit. Díval jsem se na Heuréku a je tam nějaká WEBER za 190,-Kč 25 kilo a další třeba za 1200,-Kč 25 kg. Měla by být omyvatelná a chtěl bych ji koupit přes Internet.

Díky předem za rady a typy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.14 15:48

Tak hlavně si musíte ujasnit jestli chcete opravdu "jen barvu" nebo probarvenou omítku.

Pokud by měla být dobře omyvatelná, tak volte silikonovou omítku.

Ať už zvolíte omítku od jakéhokoliv výrobce, tak neuděláte chybu. Kvalitou jsou na tom prakticky stejně a když se dodrží postup tak nebude žádný problém.

Jinak když se zeptáte ve Vašich místních stavebninách, tak možná Vám dají dokonce lepší cenu než při nákupu přes internet.

http://www.zbozi.cz/?q=silikonov%C3%A1%20om%C3%ADtka&typ=nabidky&seradit=nejlevnejsi

doplněno 14.08.14 16:04:

Omlouvám se, ale nevšiml jsem si že už tam máte štuk...

V tom případě tedy potřebujete opravdu pouze barvu.

Dle mého názoru to ale není dobře. Zatím jsem tedy neviděl fasádní barvu, která by se do 1roku nezačala smívat a dělat fleky...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.08.14 15:59

Domníval jsem se, že ten štuk už je omítka, takže stačí už jen navrch dát omyvatelnou fasádní barvu. Abychom nebyli papežštější než papež a nedávali 2 omítky na sebe :o))

Datum: 14.08.14 17:00

Tondo, jaký máš štuk? Víš o tom, že na polyš a lepidlo, nemá přijít štuk, páč je to slabá vrstva, ale omítka?

Ale to je Tvoje rozhodnutí.

Určitě bych dal silikonovou barvu, nikoliv akrylátovou.

Zdali Weber, nebo Basf je jedno, obě jsou kvalitní..

doplněno 14.08.14 17:38:

Toníku, ale Hasit má mnoho štuků. je určen na zateplovací systémy?

Páč mám mnoho materiálu pro venek, ale nesmí být na zateplovák..

Přeji Ti, aby vyučený zedník odvedl kvalitní práci a nedocházelo k trhlinkám ve štuku...

doplněno 14.08.14 18:33:

Tondo, ještě že Tě mám, tak jsem se rozesmál. Ale v dobrém. A víš proč?

Na pytli je napsáno HASIT 160 a v návodu k použití nic není o tom, že by se neměl používat na zateplovací systémy
http://www.hasit.cz/Produkty/Omitky-vnejsi-a-vnitrni/Ostatni-omitky/HASIT-160-FEIN-Kalkputz-Jemna-vapenna-omitka-stuk/%28language%29/cze-CZ

Výrobce napíše k čemu se má použít a jak aplikovat. nemůže přeci na pytel napsat, nesmíte použít na dětská hřiště, auta, polystyren, cihly atd. Zkrátka on sdělí k čemu to je, nikoliv k čemu to není. Doporučím Ti odeslat dotaz technikům, co se stane, když bude tento štuk (levný) na polystyrenů..

A proč jsme se smál, byl jsme na reklamaci střešní folie, kde zhotovitel udělal chybu, předložil jsem mu technický manuál, obrázky použití, návody jak to aplikovat.

Jejich reakce byla podbná.. a kde máte obrázek a popis, že to tak nemůže být..

Fakt Ti přeji aby to nepraskalo.

Milan

doplněno 14.08.14 18:42:

http://forum.tzb-info.cz/1273…y-stukova-vs-pastovita-omitka

http://www.cemix.cz/reseni-problemu/zatepleni-fasady/75

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.08.14 17:35

Ahoj Milane, tak o tom jsem nevěděl a plně spoléhám na vyučeného zedníka, který to provádí. Ale vypadá to dobře, dali jsme tam štuk značky HASIT, který má ve specifikaci psáno, že je jak na venek, tak dovnitř. Tak na něm by snad měla ta barva držet? Koupím tedy jednu z těch barev, co mi radíš. Díky.

doplněno 14.08.14 18:00:

Na pytli je napsáno HASIT 160 a v návodu k použití nic není o tom, že by se neměl používat na zateplovací systémy.

Datum: 14.08.14 18:42

Snad to bude dobré, protože totéž zateplení už je několik let na spodní části té současné přístavby a je tam také na polyši štuk a navrch nějaká fasádní barva (je to tam asi 15 let) a nic nepraská.

Navíc na té přístavbě, co jsme dělali letos, je nanášeno lepidlo ve 2 vrstvách, takže je ta slupka silnější :o))

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.