Krovinořez bez komprese

Od: Datum: 13.08.14 06:47 odpovědí: 6 změna: 16.08.14 12:12

Dobrý den,

Mám doma křovinořez Castor, starý přes deset let. Při sekání jsem ho vypl a už jsem ho nenatočil. Startovat jde volně. V servise mi změřili kompresi a bylo tam 6 asi atmosfér a říkal, že minimum je tak 8, takže malej tlak. Stačilo by vyměnit jen pístní kroužek?

Když jsem sundal válec, vyčistil píst (drážku pro kroužek) a namazal olejem před smontováním, tak křovinořez na chvíli chytl, chytl pod plným plynem a jak jsem ubral, abych ho netrápil tak to zdechlo a chová se to zase stejně.

Jinak je to celkem zachovalá mašina, ale kupovat nový válec a pístní sadu a nedejbože ojniční sadu je samozřejmě nesmysl.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.14 07:07

Zdravím.! Pokud už je válec hodně vyběhaný, pak Vám nový pístní kroužek pomůže buď jen dočasně, nebo taky vůbec.

Chtělo by to mikrometrem změřit opotřebení a podle toho řešit. Válec se vyběhá do tvaru elipsy do té míry, že pístní kroužek přestane stíhat držet tlak. Taky se mrkněte, jestli se pístní kroužek v zářezu pístu příliš "nekvedlá". Pokud tam má velkou vůli, je to špatně a bylo by to zralé i na výměnu pístu. Nejlépe však celou sadu.

Je to obdobné, jako u motorové pily.

Ohodnoceno: 2x

Od: moto®
Datum: 13.08.14 08:56

Je to tak jak píšete. Osobně bych zvažoval ev. celou novou sadu válce i s pístem a kroužkem. Cena je samozřejmě otázkou, tuším, že to dováží Drupol, takže bych začal s dotazem u nich a na základě změření válce i cen se rozhodoval.

http://drupol.kostelecnl.cz/kontakt-m399/

Datum: 13.08.14 13:57

Pokud je stroj dvoutakt,tak je tu ještě problém těsnění skříně,především simerinku na klikovce.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.08.14 17:27

Ahoj. Ztráta komprese se děje i tím, že se z vnitřku válce časem sedře otěru odolný povlak a tak se ten válec vydře. Nepomůže ani ten píst překroužkovat. Jestli tedy půjdeš do tý výměny válce, záleží na tvém rozhodnutí, co bude pro tebe finančně výhodnější. Já jsem do toho šel třeba u Husqvarny za 5 litrů, protože jsem k tomu stroji měl více různých ND a přídavných zařízení. U levnějších strojků se ta oprava, nemusí třeba až tak vyplatit. Nějak se určitě rozhodneš. Ahoj.

Od: hoffec
Datum: 13.08.14 18:01

Cenu dílů mi jeden hodný technik a opravář od nás nacenil na 3500,- s tím, že to je originál nebo ekvivalent, ani by mi tak strašně nevadilo ty peníze do toho dát, ale bojím se, aby neklekly ložiska na ojnici a uložení klikovky. Samozřejmě, že kompletní go motoru doma neudělám, a v servise by to vyšlo na více než 5 tisíc.

Hypotetycky - kdyby se do válce dostaly nějaké kovové piliny a motor zdechl pár minut po tom. Co by to odneslo? On má možná ten křoviňák nepěkný osud, ale nemohu to s jistotu říct. Bylo mi řečeno, že křoviňák jel normálně, jen vydával nějaké zvuky, a po vypnutí už nešel natočit.

Ve válci mi přijde jediná rýha vyhoněná přesně na straně čepu kroužku na straně sání úplně nahoře a strácející se seměrem dolu. To je místo kde má kroužek spoj a tam je to vychozený no, ale to tam musí být už hroznou dobu a křoviňák chodil velmi dobře do poslední chvíle, žádné problémy. Po oškrabání karbonu z pístu je vidět drážky od soustružení, nezdá se to tak zdevastovaný. Na válci není jidne žádný škrábanec znatelný nehtem.

Od: asd*
Datum: 14.08.14 09:16

3500 do starýho bych nedal ani náhodou, to by mělo smysl kdyby nový stál 20 tisíc. Vyměníte píst + válec, ložiska i s guferama. Pak odejdou membrány v karburátoru, klika nevydrží velkou kompresi (nový válec), ojniční ložisko, odejde spojka, úhlový převod, ložiska v tyči atd.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.