Odvětrávání stoupaček

Od: Datum: 12.08.14 21:19 odpovědí: 1 změna: 12.08.14 21:35

Dobrý den, v příloze je nákres, jak klempíř plánuje odvětrat stoupačky. Vyobrazená kostka je stávající provedení ventilace na původní ploché střeše (na kruhovém otvoru byl nainstalován větrák, je odstraněn), dnes již není plochá, je sedlová. Ve spodní části obrázku je nakreslen úmysl rekonstrukce, nad vývodem z digestoře je pevná železobetonová deska, do níž chce klempíř udělat otvor, zpřístupnit vývod z digestoře, zhotovit redukční spojení s kolenem a následným vedením pro únik zápachu a par z bytových jednotek. Jestli bude nádoba pro odkápavaný kondenzát, jak je vyobrazena nebo stát vedle kostky, není podstatné. Chci znát názor Vás, čtoucích příspěvek, jestli se přikláníte k této verzi, či někoho napadá znažší, přijatelnější varianta. Mám dojem, že prosekávat otvor do betonu nad vyústěním z digestoře je asi blbost. Děkuji za názorySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.14 21:35

Jestli je to nad tou betonovou deskou venkovní nebo nevytápěné prostředí, bude pára, zejména v zimě, kondenzovat už v koleni nad digestoří a kondenzát bude stékat zpátky do digestoře. Do svislého odtahu už se ani nemusí dostat. Řešením je napojit odtah z digestoře už pod stropem a pokud bude vodorovné vedení dlouhé, vyspádovat je do svislého odtahu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.