Vodné, stočné - vodoměr

Od: Datum: 12.08.14 20:30 odpovědí: 25 změna: 27.11.16 11:31

Chtěla bych se zeptat,jestli mi někdo poradí, zdali při vlastní studně i septiku je užitečné nechat se napojit na kanalizaci a vodovod a jestli jsou nějaké poviné pravidelné platby za vodoměr - při event. odběru 0 !? Nechci se ptát na VAK abych je neinspirovala k event. zbytečnému pátrání ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.14 20:36

Vodu z řadu bych zavedl do kuchyně a koupelny. Jinak TUV a splachování by šlo ze studny. Nulový odběr u trvale obývaného objektu je opravdu podezřelý. Trvalá platba za vodomě se neúčtuje. Zatím. Pokud vás napojí na kanalizaci a tato to umožňuje, septik bych zrušil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcmani*
Datum: 12.08.14 21:14

tak nevím kde ale u nás se vodoměr platí 20kč za čtvrtletí a na kanalizaci si účtují nějaký průměr nebo co při studni

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 20:45
avatar

podle mě je při zřízení vodovodu či kanalizace povinnost se na tyto sítě připojit. Nemůžete provozovat septik, když od něj 5 metrů povede obecní kanalizace. Obecní voda není zas až tak drahá. Kubík okolo 30kč. a za rok člověk spotřebuje několik kubíků. Starosta by Vám měl umět odpovědět přesně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 15:03
avatar

Miromiro,nevidím jediný důvod,proč by se musel tazatel připojovat na obecní vodovod a kanalizaci,když má vlastní studnu a septik.Pokud je ta voda ze studny nezávadná,připojením na obecní vodovod by udělal chybu.A že není voda drahá?Já platím vodné a stočné přes 87 Kč za kubík,což je při měsíční spotřebě 6m3 6200Kč za rok.Náklady tazatele za vývoz septiku nejsou zcela určitě tak vysoké.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.08.14 18:57
avatar
To je ale vaše chyba, že neumíte s vodou hospodařit, odpovídá tomu vámi udavana poměrně velká spotřeba.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 22:10

Ahoj. Byla možnost se napojit na obecní vodovod od VaKu. Financovala ho obec a vodné kasíruje VaK. Při mém odběru 0, nic z vodoměru neplatíme. Funkční studnu mám taky a vodou z ní pokrývám stříkání kolem domu a na záchody. Na obecní kanaldu nebylo a tak odběratelům účtují jen vodné. Teda těm, co bydlí pod stávající čističkou. Nevím, co by pro vás bylo výhodnější. Jestli občas vyvážet septik, nebo platit nějaké stočné. Otázka je i , jak je stará ta kanalda? Jestli už na ní jste fyzicky přitrubkovaní? Někdy to i obce nějak podmínkují, když se ta kanalda pokládá. A spotřeba vody na osobu a den šla dolů ze 150litrů asi na polovičku. Lidi šetří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 12:09
avatar

Když už budete domek rozvrtávat, pak bych vám doporučil provést i napojení na kanalizaci. Jednak že napojení na kanalizaci zvyšuje cenu domku a zadruhé, stejně k němu časem dojde. Totéž platí pro vodu. Radím : Dotáhněte vodovodní trubku až do domku. Ale tady si dejte pozor, protože v jednom detailu tohoto řešení je schovaný *cert*. Voda z vaší studny nesmí být nijak propojitelná s vodou veřejného vodovodního řadu. Je to proto, aby se nestal případ, kdy vaše čerpadlo požene vaši vodu z vaší studny do veřejných vodovodních trubek. Kdyby se něco takového stalo a přišlo by se na to, pak by vás čekala řada nepříjemností.

doplněno 14.08.14 07:59:

co jsem si právě přečetl o kousek výš, že prý obecní voda stojí 30 KČ? No asi jak kde. U nás stojí 68,- KČ a to jen díky tomu, že stočné platí obec. Jinak by cena vylezla někam k 90,- za kubík.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.08.14 13:16
avatar

hm to může napadnout jenom absolutního analfabeta typu patamat, aby propojoval studnu s vodovodem, kdy jde o totální zhovadilost a dokonce technický nesmysl. Veřím, že takový případ neexistuje, ale vyste jej zřejmě zažil, možná z doslechu, ale lidi toho (z nudy) navykládají. Opakuji, pokud se k domu přivede kanalizace je povinnost se do ní napojit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 12:46
avatar

Pokud máte vlastní studnu a v ní pitnou vodu nedělejte to. Víte kolik dnes stojí jen přípojka? Na chalupě máme studnu a septik, nikdo nepátrá, vodařum je to jedno. Ten kdo má vodu špatnou si udělal přípojku na obecní vodovod ale svoje rozvody si nechal např. na praní a koupání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 13:17
avatar

přípojka drahá zas až tak není, dje o hadici v zemi. Drahé jsou zemní práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.14 09:25
avatar

Dobrý den,mám to stejně jako Vy.Dům byl napojen jen na studnu,jenže když jsem nechal udělat rozbor vody,tak mi bylo zděleno,že je voda ve studni tak tvrdá a závadná,že bych s ní někoho umlátil i v tekutém skupenství :D ,tak jsem si to vyběhal a nechal barák připojit na vod.řad. Studnu jsme napojili na splachování WC a na dvůr(mýchačka-zalévání).

I když jsme fungovali jen na studnu,tak jsem platil paušální stočné,protože máme prostě na dvoře kanál,oni si to vodárny pohlídají.Je to sice paradox,když od nic neodebíráte,ale jak mile je u domu kanál připojen jen na dešťovku,tak platíte stočné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 14.08.14 10:24

Nepřipojovat. Po připojení nejste schopen žádným způsobem ovlivnit cenu za připojení. Teď se to může zdát výhodné, časem přijdou paušální platby a odpojení možné nebude. Čím větší město, tím je výhodnější vodovod + kanalizace a naopak. U malých sídel je výhodnější vlastní studna a třeba i s čističkou (teda pokud se třeba obec/stát/Brusel nerozhodne veřejný vodovod+kanalizaci navěky dotovat). Pitnou vodu lze i ze studny zajistit levněji, než z veřejného vodovodu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.08.14 11:53
avatar

hm, to je rada za "milion". Už staří římané měli vodovod a kanalizaci a byli rádi, že netrpí nemocemi jak jince, holt čecháčcci co nemají ani na vodné jsou prostě chytřejší a u tohoto národa primitivů už to asi zůstane na věky. Nechte si kvuli těm pár korunám za stočné koleno vrtat jako v pohádce o lakomé barce. S tímhle přístupem se místo v západní evropě ocitne česko někde mezi čínou a mongolskem. Jen tak dál . . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 14.08.14 14:45

Jen upozorňuji na cenu peněz, protože ne každému se zdá rozumné zřizovat a provozovat kanalizaci s vodovodem pro pár baráků s ohledem na ekologii a přitom se okolo těch baráků mnohde prohání stáda (dnes obvykle) koní, jejichž exkrementy už do kanalizace nedorazí.

Zajišťování pitné vody ve vodovodu stojí peníze a ne malé. Proto také cena vody stoupá a proto také spotřeba této pitné vody klesá. Časem si třeba luxus koupání v pitné vodě skutečně budou moci dopřát jen někteří. Ti ostatní použijí voňavku. Nebo vodu ze studny, pokud ji ještě budou mít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.14 12:01

Zdravím . Pro miramira - vaše odpovědi jsou úžasné. Jednomu tady vykládáte , že neumí s vodou hospodařit a že má velkou spotřebu , aniž by jste vůbec věděl kolik osob v jejich domácnosti je. Dále tady povídáte , cituji : že hm to může napadnout jenom absolutního analfabeta typu patamat, aby propojoval studnu s vodovodem, kdy jde o totální zhovadilost a dokonce technický nesmysl. Veřím, že takový případ neexistuje, ale vyste jej zřejmě zažil, možná z doslechu, ale lidi toho (z nudy) navykládají. Opakuji, pokud se k domu přivede kanalizace je povinnost se do ní napojit.
Můžete se rozepsat jaký technický nesmysl? A že takový případ neexistuje? Ve své praxi jsem poznal , že to zase tak vzácná věc není. Má to spousta baráků , které vlastní studnu.( Že to je proti předpisům o tom tu netřeba mluvit. To je jasné. )

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.14 21:07
avatar
Dotyčný napsal já platím, tak to měl napsat, za kolik osob, pane velký rejpale, to už není moje věc že se neumi vyj. Přesne co a jak.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.14 21:32

Pro miramira - já jsem se vás nechtěl dotknout , ale přečtěte si co tu píšete . Lidem nadáváte do absolutních analfabetů , do lakomců co si nechají pro korunu koleno vrtat. Přitom tady pro většinu z nás platíte za vodu směšnou částku 30 Kč. Dokonce se bez znalosti věci pouštíte i do starého říma. Nebo píšete cituji : češi to je banda hlupcu, co si myslí že probrali všechen rozum světa, aniž by studovali, nezlobte se za tento kruté pravdivý názor. ... Co na to napsat. Myslím si , že tu poslední vaši větu slyšíte asi docela často namířenou proti vaši osobě. Já jsem měl tu možnost vidět kus světa a myslím si , že to s tím našim národem zase není tak špatné. Pravděpodobně nejste tak špatný člověk , pouze máte jenom špatný den . Přeji pěkný večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 12:41
avatar
Platím min okolí 70, 30 je nesmysl nevím odkud sebrany. Radit lidem v r.2015, ať na kanalizaci nedbají a zustanou u kadibudek, bych nejradej navrhl jako trestné právní čin. Nedokážete vůbec zaujmout pohled ze strany např.starosty obce, kterého výstavba i priprava mohla stát nejednu probdelou noc, ale proč se tím zabývat, mapu neznáte jinak byste uznal vhodnost a také náročnost záměru výstavby kanalizace mj.v dnešním legislativním marasmu. Tím koncim. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 14:40

pro miramira - nechci rejpat , ale tady píšete 30 je nesmysl nevím odkud sebraný a přitom 12.8. v 20.45hod jste psal cituji : Obecní voda není zas až tak drahá. Kubík okolo 30kč. a za rok člověk spotřebuje několik kubíků . ...?

Každému tady je snad jasný , že obec která investuje do kanalizace a obecního vodovodu potřebuje , aby se připojilo co nejvíce lidí - to dá rozum a je to naprosto logické. Každý by měl ale mít možnost volby.

To jestli znám mapu , to asi víte nejlépe vy . Moje vlastní firma pro obce tyto přípojky dělá a se starosty jsem neustále v kontaktu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pajina
Datum: 14.08.14 13:39

Dobrý den,

nevím jestli je na to přímo zákon, ale u nás v obci cca 1500 obyvatel když se dělala loni obecní kanalizace, obec přímo nařídila napojení na ni. Kdo to neudělal do termínu x.x.x byly nějaké výhružky sankcí dle nějakého paragrafu ...

VaK dokonce přes kontrolní šachty na hranici pozemku ověřoval napojení a zapisoval do protokolu o připojení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.14 21:09
avatar
Samozřejmě máte pravdu,stačí obecní vyhláška, češi to je banda hlupcu, co si myslí že probrali všechen rozum světa, aniž by studovali, nezlobte se za tento kruté pravdivý názor
doplněno 16.08.14 13:01:

tady je to posáno celkem srozumitelně

http://www.havirov-city.cz/in…kanalizaci-je-povinne_cz.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 14.08.14 14:09

Nechtěl jsem do této diskuse zasahovat, ale vypadá to tu jako na tržišti a jsem zvědav, co si z toho tazatelka vybere. Tak ještě jednou:

Jestli je užitečné se přpojit k vodovodu a kanalizaci i když máte vlastní studnu a septik? Šel bych do toho, udělali jsme to tak a šel bych do toho znovu. Pokud do toho nepůjdete, co budete dělat až za dva roky zjistíte, že máte vodu ve studni zdravotně závadnou nebo, nedej bože, žádnou? Najděte si dotazy na téma: Málo vody ve studni. Jeden je tak týden starý.

Jasně, připojení bude možné i dodatečně, ale asi za úplně jiné peníze. Pokud to dobře chápu, tak se u vás obecní kanalizace a vodovod budují, ne? Teď je to ve velkém, možná s dotací a organizuje to obec. Potom si to v časovém presu zaplatíte sama, včetně projektu a všech papírů okolo. A to nemluvím o situaci, kdy obec vybuduje inženýrské sítě, opraví vozovku a chodníky a vyhlásí stavební uzávěru...

Žádné paušální platby (zatím) nejsou.

Co se týká současného připojení nemovitosti na studnu a obecní vodovod, nesmí se voda ze studny dostávat přetlakem do veřejné sítě. Pokud si zařídíte, aby to tak bylo, tak nikdo nemá nárok dělat problémy. Technicky realizovatelné to je, teoreticky stačí zpětná klapka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.14 20:05

Ahoj. Souhlasím s Ampérem. Jen si myslím, že by to propojení vod nemělo být ani tou zp. klapkou. Prostě a jasně, roury od sebe. Bez doteku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.14 21:04

Po právní stránce asi jo. Ale jak píše Instalater. K vidění jsou různé věci. My to máme na chalupě oddělené (zatím). Ale ne kvůli předpisům, ale kvůli tomu, že nejsou lidi a čas :-D. Bez doteku to teda je. Mezi barákem a kohoutkem je sto metrů. Zbytek je sice v zemi, ale není to propojený. Ale jak jsme byli rádi, že máme obecní vodu, když teď vyplivla nautila a 14 dní jsme čekali na novou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emilka1
Datum: 27.11.16 11:28

Dobrý den, bydlím v bytovém domě ,máme studnu. Stočné jde do kanalizace.Vak nám nechce dát vodoměr a tak na osobu počítá 35 kubíků za rok. Jsou to zloději,já jsem sama a mám spotřebu 21 kubíků.A je nás takových víc. Bydlí zde asi 50 lidí,tak si spočítejte,kolik na nás vydělá.Kolik lidí v domě nahlásíte,tolik kubíků na osobu Vám napočítají. Jsou to zloději.


doplněno 27.11.16 11:31:

Kde si můžeme stěžovat?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.