Čím oblepit sprcháč z umakartu (levně)

Od: Datum: 10.08.14 22:44 odpovědí: 4 změna: 11.08.14 19:55

Prosím o radu - mám umakartovou koupelnu, ve které je sprchový kout. Voda tedy při sprchování teče po stěnách. Teď je na stěnách staré, místy odlepené, tmavé (vážně nepěkné) lino. No a já bych ho chtěla strhat a nahradit něčím novým. Je to byt v nájmu, takže si investici představuju v řádu stokorun. Zbytek koupelny (stěny) polepím vinylovou tapetou, tam nebude problém, ale řeším, co se samotným sprchovým koutem, po kterém poteče každý den voda. Co by se do něj dalo levně dát (abych to zvládla sama)? Nějaký nátěr? Zase lino? Existuje i něco jiného? Máte někdo zkušenosti? Aby to vysychalo a neplesnivělo a nikam nezatékalo? Děkuju za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.08.14 23:42
avatar

Dobrý den, to umístění lina tam asi mělo svůj důvod, aby nezatékalo za umakart (ve spojích).

Odstranění lina může být docela "zážitek" a záleží na lepidle, kterým je to lepeno. Ale, pokud se to podaří, tak na suchý, čistý a hladký umakart nalepte imitaci kachlíků (a případné spoje umakartu zase přelepte). Zdravím!

http://www.folie-tapety.cz/sa…olie-tapety/kachlicky/c-1109/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 11:22
avatar

Mí mladí a mí kamarádi strhali něco podivného a pak nalepili nové lino. Vlastně ne lino, ale PVC. A zalištovali. Pak se mladí přestěhovali, tak zž nevím a u kamarádů to funguje, k naprosté spokojenosti, dodnes.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.08.14 11:31
avatar

já měla umakart natřený syntetikou a pohoda,sice trochu smradu při práci,ale válečkem na syntetiku to bylo rychle hotovo a potom olištovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 19:55
avatar

levné ne úplně ale přiklonil bych se ke koupelnové tapetě, kterou lze pořídít ve většcíh papírnictvích apod. elementární ale je spoje nejlépe zasilikonovat průhledným silikonem. Ten sotjí cca 100ku, ale je třeba s tím umět pracovat a mít vytačovadlo na tubu. Jak jsou spoje často máčené vodou, vzniknou problémy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.