Klavír v paneláku

Od: Datum: 09.08.14 20:34 odpovědí: 14 změna: 10.08.14 07:51
Dobrý den, bohužel momentálně bydlím v panelovém domě. Ráda bych si pořídila klavír a jediné volné místo se nachází v části chodby, jejíž stěna je z druhé strany stěnou chodby veřejné u výtahu (snad jsem to dobře vysvětlila, prostě za stěnou za klavírem se pohybují sousedi když přicházejí/odcházejí z bytu).Myslíte že to bude hodně slyšet? Nebudu samozřejmě hrát po nocích, navíc byt mám v osobním vlastnictví ale...
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.14 20:37

Ano, bude to hodně slyšet a je jedno kam v bytě klavír postavíte.

Mnohem lepší pro panelák je elektrická varianta na které můžete připojit sluchátka nebo regulovat hlasitost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 20:39
avatar

V paneláku to sousedům bude vadit naprosto jistě ! Nemohla byste si raději pořídit kvalitní elektronické klávesy? Ty se dají libovolně ztišit nebo používat se sluchátky, navíc vám zaberou jen zlomek místa oproti klavíru. Nějak si ten klavír v paneláku z prostorového hlediska ani nedovedu představit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 21:27
avatar
Nemohla byste si raději pořídit kvalitní elektronické klávesy?To je na nic, klávesy mají zcela jinou mechaniku a nikdy se na nich nenaučíte dobře hrát na klavír. Dcera se také učí, táhli jsme proto klavír po točitých schodech do patra. Nutno říct, že se akce povedla mj. i díky sousedovi, který nám s ním pomáhal nahoru. Samozřejmě že klavír slyší. Ale je to o tom, že holka hraje v rozumnou hodinu, max do večeře, takže jim to nevadí. Stejně tak nám nevadilo, když jejich dcera hrála na zobcovou flétnu. Naopak mě to přišlo úsměvné - flétnový koncert byl nejlépe slyšet na našem záchodu, takže jsem několikrát zažil, že mi při finální části zažívání hrála přes zeď českou hymnu. Malá sousedka si touto skladbou řešila pubertální trápení Ovšem co trochu pomůže je vložit mezi klavír a zeď tlustý molitan, docela to tlumí. Ale hlavně - někde bych to i našel v mailu- pokud nehrajete v době nočního klidu, máte právo na klavír hrát a nikdo Vám to nemůže zakazovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.08.14 20:40
avatar

Dobrý den, tu stěnu neřešte - klavír bude slyšet v celém domě. Takže, bude to o toleranci a Vašem umění na klavír hrát. Protože něco jiného je snášet hudbu a něco jiného je snášet učení se na klavír. Myslím, že u klavíru jde i použít nějaký pedál, který zvuk tlumí. Zdravím!

doplněno 09.08.14 21:00:

nicoll - to on si u Vás asi někdo zazvoní. No, potom to budete řešit "kus od kusu" a sdělte jim i něco o toleranci nebo dupání dětiček, hlučných hádkách nebo sexu či štěkání psa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 21:07

Přesně , u nás taky zvonil soused, že je nemocný, jestli by malá nemohla o víkendu začít hrát později po obědě, tak jsme se rozumně domluvili, takže, jak říká Ben, on někdo přijde, ale domluvit se dá. Nedejte se odradit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicoll
Datum: 09.08.14 20:50
No bohužel se bude jednat spíš o učení se hrát na klavír :D Jsem na škole, kde se na klavír hraje a bylo nám všem doporučeno pořídit si ho domů, klávesy nejsou vhodné. No prostě to sousedi budou muset překousnout, ještě tu tak dva tři roky bydlet budu. Spíš jestli si na mě někdo může stěžovat když budu hrát jen přes den?
Datum: 09.08.14 20:55

Přesně tak, já bych to moc neřešila, sama jsem vyrůstala v době, kdy na klavír a různé hudební nástroje hrály snad všechny děti v paneláku, a to byl opravdu panelák, kde šlo slyšet totálně všechno. Dcera sama hraje na klavír, taky se teprve učí, sousedé to slyší, ale tu půlhodinku denně zvládnou. Hraje maximálně do 19 hodin, poté už jen výjimečně. Stěžovat si můžou, nic z hlediska práva neporušujete .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 22:43
avatar

No prostě to sousedi budou muset překousnout,

To je pravda. Stejně tak tolerantní budete muset být vy, pokud si váš soused nad vámí vymyslí, že bude provozovat trénink sbíjecím kladivem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 22:28

Ahoj. Dnešní elektronická piána, mají ve své výbavě i možnost nastavení efektu mechanického úhozu kláves. Chová se to jako klasický nástroj a stává to kolem 10000Kč. Je možné, že i méně. Mají i mimo jiných vychytávek 119 kláves. Sluchátka, záznam, metronom a spoustu jiných.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: auto®
Datum: 09.08.14 22:40
Zjistete si nosnost podlahy. Klavir je velmi tezky a mohl by byt maler. Do ktereho patra ho ponesete? Pujde to vubec po panelakovem schodisti? Nektera byvaji uzka.
Doporucuji chodit hrat jinam, nez obratit panelak proti sobe. Navic to mozna vyjde i levmeji.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 22:46
avatar

Pokud bych měl řešit klavír (tedy asi spíše by to mělo být pianino) v paneláku, určitě bych volil digitální piano. U kvalitního digitálního piana prakticky nepoznáte, že nehrajete na klavír. Stisk kláves má správný zdvih a odpor, lze měnit dynamiku, má doznívající i tlumící pedál a velmi realistický zvuk.

Výhodou je, že si je můžete zeslabit či přepnout do sluchátek, takže nerušíte absolutně nikoho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 23:09
avatar

Klavír slyšet bude hodně, mám zkušenost že je slyšet nejméně přes 2 patra. Doporučuji elektronický klavír s kladívkovou mechanikou, asi nejlépe značku Yamaha. Pocit při hraní a odezva kláves je stejná jako u mechanického klavíru a dá se hrát i se sluchátky. Moderní mají i velmi kvalitní zvuk od běžného klavíru nerozeznatelný. Samozřejmostí jsou pedály a plný počet standardních kláves.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 10.08.14 02:45

Neco o nahrade klaviru elektronickymi klavesami se uz resilo v predchozich otazkach (treba teto).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 07:51
avatar

já bych vám spíš poradil, jak klavír ztlumit. Když odklopíte horní desku, pak napravo od klapek, úplně nakraji u boční desky, najdete krátkou páku, kterou se dají klapky přiklonit ke strunám. Tuto páku nadzvedněte a vložte pod ni silnější kulatý magnet, jaký se používá ve školách na magnetické tabule. Klapky pak dopadají na struny z menší výšky a piano nedělá takový rámus.

Musí to být silný magnet, aby se na páce udržel. Nestačí jen kus dřeva. Tuto páku totiž nadzvedává tlumící pedál a dřevo by vám vypadávalo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.