Jakou sílu izolace Isover Orset do stropu

Od: Datum: 09.08.14 15:44 odpovědí: 14 změna: 14.08.14 20:04
avatar

Mám rozkryté stropy v patře baráku a budou se zaklápět sádrošem. Výška trámů je 20cm. Je dobré celou dutinu, tedy 20cm vyložit čedičovou vlnou Isover Orset? Nad dutinou stropu je pak ještě ipa a desítka skelná vata pak už dutina pod sedlovou střechou.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.14 16:20

Pokud tedy myslíte složení stropu: tašky> 10cm izolace> ipa> 20cm izolace> parozábrana> sdk

Tak je to špatně... ve skladbě nesmíte mít parozábranu (v tomto případě IPA) dále jak 1/5 síla izolace.

Pokud to tak necháte, tak se Vám na ipě bude srážet vlhkost která projde z interiéru, bude máčet izolaci a dřevěné konstrukce + co nevidět přijdou plísně a hniloba a pak to celé spadne...

Z jakého důvodu je tam ta IPA? na čem leží? je to opravdu IPA?

doplněno 09.08.14 18:33:

Fotka té "půdičky" by nebyla?

Osobně bych mezi trámy izolaci nedával, ale přidal nahoru na půdu.

Nasypal bych tam 30cm drceného polystyrenu. Je to nejjednodušší, spolehlivé a možná i nejlevnější řešení.

Když budete přidávat izolaci pod tu "lepenku" pořád je tu ta možnost vlhnutí.

doplněno 09.08.14 19:20:

To co jsem navrhoval já, je opravdu nejjednodušší bezpečná varianta. Stačí Vám pak udělat jednoduchý rovný rošt na SDK a máte dostatek místa na tahání kabelů atd...

Pokud na půdu opravdu nechodíte, tak je polystyren nejjednodušší varianta. 1m3 jsem teď sehnal za 550,-+dph a instalace je během pár minut/hodin.

Pokud ale chcete mermomocí přidávat izolaci mezi trámy, tak bych asi vyřezal tu stávající folii (pokud tedy nad tím jsou pouze prkna a ne nějaká neprodyšná deska) aby byla alespoň nějaká šance že se ta vlhkost odvětrá.

Parozábranu byste pak musel dát nad Váš sádrokarton a to tak aby ste ji nepoškozoval při montáži světel atd...

Prostě stím bude mnohem víc práce a nejistý výsledek.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.08.14 17:52
avatar

No je to nějaká lepenka. Leží na prknech a nad ní je ta vata. Pak je tam taková půdička, kam se nechodí ale je to větraný a je tam sucho. Teprve nad tím je krov bednění a krytina. Proč je tam ta lepenka, nevím. Já jsem to nestavěl. Původní zákryt stropu tvořil naštukovaný polystyren 4cm. Nad ním byla ta dutina, viz foto. Já to ale chci zateplit víc a tak tam mezi ty podélný trámy chci dát ten Orset.

Datum: 09.08.14 19:07
avatar

Fotku půdičky udělám zítra, teď na baráku nejsem. Tak Vy myslíte, nafoukat polystyren nad strop? Mě ta dutina tam ale stejně prudí. A nedalo by se to vycpat vatou a přes ní ještě nějakou tu parotěsku a pak teprve rám a ten sádroš?

Od: jendad
Datum: 09.08.14 19:12

Taky by to šlo . Sadroš , instalační mezera , parotěsná folie a nad tím trámy s izolací , pak ipa a další izolace .Instalační mezera , se tam dělá proto že tam povedete káble k lustru a zároven když budete šroubovat sadroš , tak neprovrtáte folii

doplněno 09.08.14 19:29:

http://www.drcenypolystyren.com/index.php?site=cenik

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.08.14 19:37

hmm... pokud ta cena na odkazu je platná, tak na mojí stavbě to ušetří cca 50 000,- za izolaci.

Nechápu jakto že jsem na ten web nenarazil když jsem hledal dodavatele *bzum*

doplněno 09.08.14 19:56:

zajímavé... já jsem prolez všechny weby co jsem našel + aaapoptavka a epoptavka a nejnižší sem sehnal 550+DPH

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 09.08.14 19:52

Já jen něco natukal do vyhledávače(seznam)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 19:32
avatar

Zítra sem dám fotky jak to vypadá v průřezu a na půdě.

Datum: 10.08.14 20:44

Pěkná půda, máte se tam kudy dostat, nebo jen tou dírou?

Pokud by se polystyren pouze foukal, tak nezaručíte rovnoměrnou vrstvu.

Jinak je to pro něj jak dělané.

doplněno 10.08.14 21:54:

celuloza a minerální izolace mají oproti polystyrenu nevýhodu že sesedají a jsou násobně dražší.

Jinak z těch nových fotek je vidět že pod tou izolací není celý záklop, ale jen rošt z latí. takže pokud se opravdu odstraní ta lepenka, udělá nová kvalitní parozábrana tak nebude problém.

Jinak hoření polystyrenu se bát nemusíte. Pokud Vám v domě totiž začne hořet, je úplně jedno jestli je tam vata nebo polystyren. Prostě to shoří o pár minut dřív.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 21:23
avatar

Budu tam dělat dvířka ze zadní strany baráku. Je to dost vysoko a tak se tam poleze jen málo. Spíš jen pro kontrolu krovu atd.

Datum: 10.08.14 21:39
avatar

PS. já se toho polystyrenu docela bojím, protože je dost hořlavý. Mě taky napadlo to pak ještě navrch zafoukat těma drcenejma novinama. ty jsou prý něčím napuštěný a nehoří a ani myš do toho nejde. Ještě mě taky napadlo tam tu lepenku nechat ale udělat jen do ní velký díry miskovým vrtákem. Společně s tou parotěskou, to pak musí být suchý jak troud.

Od: karelsedlacek
Datum: 11.08.14 10:13

Dobrý den,

v zásadě je třeba splnit několik kritérií aby ta konstrukce po zateplení fungovala a některé z nich jsou tyto:

1. Tloušťka izolace by měla být min. 200 mm s?D?0,036 W/mK (pro Orset by to mělo být cca 220 mm) ale čím více dáte tím lépe.

2. Pod tepelnou izolací musí být parozábrana, doporučuji např. typ Isover Vario KM Duplex UV (a k tomu i lepicí pásky, tmel, atd.)

3. Nad tepelnou izolací musí být větrané mezera, z toho co vidím tomu bude vadit ta lepenka. Můžete ji prořezat či jinak znehodnotit ale pak zůstává otázkou, zda prostor nad ní je vůbec nějak větrán. A pokud by i byl pak zde může naopak nastat riziko zatečení když horní krytina bude mít poruchu (praskne taška a strop proteče). Nejlepší (ale i nejdražší) by bylo celou konstrukci předělat, tak aby byla pod krytinou větraná mezera a střešní folie umožňovala transport vlhkosti (např. Tyvek Soft).

Karel

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.08.14 21:44
avatar

Prostor nad lepenkou je větrán dostatečně, jsou tam na půdě průduchy. A střecha má fungl novou krytinu, takže tam protečení nehrozí. Udělám do tý lepenky velký díry jádrovým vrtákem, tak pět do každýho toho pole a pod zateplení dám parotěsku a musí to být dobrý. Ale jsem rád tady za všechny rady, protože jinak bych nechal to lepenku tak jak je. A tu parobrzdu Isover Vario KM Duplex UV koupím.

Tak díky všem Jarda

Datum: 13.08.14 09:51
avatar

Vítám na naší poradně Ing.Sedláčka.

k bodu č.1. Jen k jeho příspěvku připomenu, že uvedená vrstva je opravdu minimální, aby splnila ČSN. Vy ale přeci nezateplujete abyste splnil normu (která je dost nízká), takže dejte určitě více.

bod č. 2, každá liška si chválí svůj ocas, proto i Ing.Sedláček doporučuje Vario, ale jsou i jiné parotěsky, lepší i horší, levnější i dražší. Oboustranka a tmel je jasné.

bod3. Osobně jsme pro odstranění lepenky, páč jen proříznutí nemusí stačit. Co se stane, když prostor nad izolací je nedostatečně odvětráván, je jasné z obrázků v příloze..

a další

I zde si tazatelé mysleli, že to mají OK.

jak to musí být je zde:

Ještě k drcenému polystyrenu, zvažte taky jeho tepelnou hodnotu, určitě není jako Vaše čedičová vata. Pokud chcete vatu se stejnou lambdou jako Orset, ale levnější, koukněte se na skelné vaty, třeba Wiegla, s cenou od 508Kč za kubík i s daní..

Hlavně nezapomenout na detaily, které lehce poničí Vaší práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.14 20:04
avatar

Díky, také zajímavý názor a fota jsou perfektní. Takže tedy lepenku zcela vyřezat, pustím se do toho v sobotu a pak sem dám fota.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.