Vrzání plovoucí podlahy

Od: Datum: 08.09.14 20:34 odpovědí: 2 změna: 09.09.14 11:52

Vážení,

reaguji na předchozí diskuzi vrzání"...

Vrzání (skřípání) plovoucí podlahy, pokud je dobře položena (dilatace u stěn, rovný a stabilní podklad, atd.) je způsobena třením zámkových spojů jednotlivých lamel. Co to způsobuje?

Je to vlhkostí místnosti, kde je podlaha položena. Když podlahu pokládáte, měly by být jednotlivé lamely v tomto prostředí nejméně 24 hodin uskladněny, aby "nasákly" vlhkost místnosti.

Jenže, to je ten hlavní problém. Pokládáte třeba při vlhkosti 55% (léto, teplé počasí bez srážek a dobře větrané místnosti – troch průvan). Položíte podlahu a je vše OK. Pak zavřete okna (malé proudění vzduchu) a vlhkost vám vzroste třeba na 70% a za chvíli je zle. Podlaha (dřevo) nasákne vlhkost a roztáhne se (nabobtná). Oproti vlhkosti v době montáže je to o 15% více. A když se dřevo roztáhne o řekněme taky 15% (nejsem fyzik), pak zámky a čela plovoučky se začnou třít o sebe. A máme tu vrzání.

Koukejte, bydlím v paneláku (to je co se týká vnitřních poměrů, je to asi ta nejhorší stavba). Podlaha nevrzala, až do doby "zateplení" stavby. A pak to asi po měsíci začalo.

Takže nekupujte drahé nesmysly na podlahy. Nejsou k ničemu. Zkuste byt pořádně provětrat (takový menší průvan – pohyb vzduchu mezi pokoji – ne mezi ubytovanými a hlavně pozor na manželku – ta s vaším experimentem určitě nebude souhlasit) a bude to. Nejde to ovšem za pouhý jeden den. Podlaha na to totiž musí reagovat. To trvá déle, protože dřevo je až pod laminem. A než to trochu vyschne – tak dva až tři dny.

Je vidět, že ta přesnost hran, kterými se kdejaký výrobce chlubí je na ...nic.

Ahoj.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.14 20:50
avatar

Dobře položená podlaha prostě nevrže. Máš pravdu, že vhkost je potvora a nic moc se s ní neudělá. Prostě kolísá podle mnoha vlivů.

Vhodně ošetřený zámky při montáži dokážou divy.

Jen by mě zajímalo, jaký dřevo je až pod laminem. Prosil bych fotku toho dřeva, díky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: w2003
Datum: 09.09.14 11:52

Fotku?! To bych to musel rozebrat. Je to dřevovláknitá deska HDF. Stačí desetina mm (možná ještě méně) a začne to vrzat.

Po zateplení paneláku a osazení plastových oken se vlhkost vzduchu pohybuje nad 70% (pokud nemáte furt průvan). Koupil jsem "lapač" vlhkosti a snížil jsem to na 55%. A byl konec vrzání.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.