Z jakého materiálu může být tato podlaha?

Od: Datum: 07.08.14 22:14 odpovědí: 3 změna: 08.08.14 13:58

Dobrý večer,

netušíte z čeho může být tato podlaha v kuchyni? Na první pohled to vypadalo jako linoleum, ale není. Místy je to popraskané a taky vyduté. Jedná se o byt z druhé poloviny 50. let. Předem díky.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 07.08.14 22:34

Jestli to nebude XYLOLIT, zvláštní beton, který se míchal na stavbě, obsahoval také piliny a různé pryskyřice jako pojivo. Většinou se dával do kuchyní a byl v červené barvě, na povrchu se pak rozleštil. Na tehdejší poválečnou chudou dobu to nebyla špatná podlaha, byla částečně teplá, příjemně se po ní chodilo a tlumila hluk..Dnes už ovšem dávno patří do muzea zednictví a nikdo Vám ji neopraví. Zkuste do ní vyvrtat malým vrtátem sondičku, jak je tlustá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelh
Datum: 07.08.14 22:51

V místě jedné praskliny jsem to měřil a má to přibližně 2cm. Jinak to má vlastnosti jaké popisujete - chodí se po tom příjemně, oproti chůzi na dlažbě je to méně slyšet a studené to také není. Možná tedy máte pravdu. Opravovat ji nechci a zřejmě by to ani nešlo jak je to vyduté. Jen jsem potřeboval vědět co to je, abych věděl jak to odstranit a hlavně jestli to neobsahuje azbest.

Od: kjanik112*
Datum: 08.08.14 13:58

Buďte klidný, asbest rozhodně neobsahuje,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.