Plesníví mně sprška?

Od: Datum: 07.08.14 15:44 odpovědí: 3 změna: 09.08.14 13:14

Zdravím,

koupil jsem si novou spršku od bratrů z Polska ale netrvalo dlouho, pokrývá se černým povlakem, plíseň? Snažil jsem se to čistit ale je to hned sama černota. Před tím jsem měl spršku ještě z dob socialismu ale nikdy žádná čerň... Měli jste také podobný problém, je třeba to vyměnit - doporučte něco ODOLNÉHO na podobný humus. Bojím se, že z takové spršky ještě něco chytnu ale nerad bych koupil stejně špatně..Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.14 16:04

Fakt to vypadá na plíseň (i když by to mohla být i černá rez z potrubí). Na socialistické spršce plíseň nebyla (sítko bylo kovové) nebo nebyla vidět (plast klasicky černý). Obdobně jsme si naběhli s hadicí ke sprše, ta byla dvouvrstvá a plíseň bujela pod vrchní průhlednou vrstvou, tak šla z domu a pořídili jsme si kovovou.

Plíseň potřebuje z něčeho žít a na něčem držet. Pokud bude povrch hladký a neporézní (kov, tvrdý plast), tak nemá šanci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.14 18:56
avatar

Já si myslí, že kdykoliv, čímkoliv odstraníte, plíseň vyraší znovu. Protiplísňové prostředky nejsou zadarmo. Proto zamáčkněte slzu, tenhle šunt vyhoďte a kupte novou, nerezovou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 09.08.14 13:14
avatar

Já bych spíš řekla,že to vypadá jako rez,ale pokuď je to plíseň,polijte to savem,nechte působit a uvidíte,co to udělá. Pokuď fleky zmizí,byla to plíseň,pokud ne,je to rez.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.