Velikost otvoru pro zarubne?

Od: Datum: 07.08.14 11:50 odpovědí: 5 změna: 07.08.14 13:38

Zdravím a prosím o radu.

Začínám budovat příčky z SDK, ještě ale nevím jaké zárubně použiju,jestli obložkové nebo železné do SDK, zaleží jak vyjdou peníze.Vím,že u obložkových zárubní bude výška otvoru 202cm a šířka +10cm než je velikost zárubně,která se pak usadí pomocí montážní pěny. Jak je to ale u těch železných,dělá se stejný otvor jako u obložek? musím je usadit ještě před opláštěním? Musím teda dopředu vědět jaké zárubně použiju? Jakým zbůsobem se do příčky upevňují železné zárubně? Předem děkuji všem za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.14 12:01

Hlavně železnou zárubeň musíte namontovat před dokončením SDK stěny, kdežto obložky až po dokončení...

Takže si musíte vybrat dřív než stěnu doděláte.

Jinak u obložky je těch +10cm vcelku hodně velká mezera

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.08.14 12:30

S velikostí otvoru ti neporadím. Ale těch 10cm je opravdu hodně a moc.

Já jako amatér bych to odhadl na 10mm na každé straně. Tak aby se tam dali osadit klínky pro vyrovnání a ustavení zárubně.

Přesné informace ti může poskytnout výrobce a prodejce dveří. Takže se musíš rozhodnout jaký druh zárubní použiješ a na základě toho ti výrobce řekne jaký pro ně nechyt otvor.

Ještě mne napadá, že ty obložky jsou zhruba 5cm široké, což by dohromady dalo 10cm, ale to rozhodně není správná velikost otvoru pro obložkové zárubně. Když si představím z každé strany zárubně 5cm montážní pěny, tak po pár ranách dveřmi bude všechno okolo popraskané, jak se ta montážní pěna bude hýbat.

Od: olaf71*
Datum: 07.08.14 12:45

plechová futra jsem usazoval po jednostranném oplaštění SDK. pak futra nasadil, přišrouboval k CW (UA) profilu přes navařené ocelové příložky futer a po vložení izolací, kabeláže atd. opláštit druhou stranu, SDK podstrčil pod hranu futra. tzn. futra 100mm= profil 75mm.+ 2x12,5mm SDK deskapozor při opláštění, aby spáry desek nešly vodorovně, nebo svisle zároveň s hranou futer, jinak ji.stě spára praskne

Od: bedla*
Datum: 07.08.14 13:04

Díky za odpovědi

Datum: 07.08.14 13:38
Tak okna a dveře jsou chléb můj vezdejší a těch 10 cm je běžnej standard. Jako minimum se bere 8 cm vůle.
Počítej, že slušně vychovaný dřevěný obložkový zarubně jsou 3 cm silný a pak je na vyrovnání na každý straně 2 cm, což je tak akorát. Kolikrát to ani nestačí, když dělají zdi různí umělci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.