Ventilační turbína, ano či ne?

Od: Datum: 07.08.14 09:42 odpovědí: 2 změna: 07.08.14 16:52

Dobrý den, je nutné k odvětrání stoupačky (jedno vyústění je kanalizační odpad, druhé digestoř a koupelna) instalovat na střechu ventilační turbínu? Na jednu stoupačku jsou napojeny čtyři byty. Nebo je dostačující pouze větrací komínek? Děkuji za případnou účast na problému a odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.14 10:04

Dobrý den. Podobnou otázku jsme řešili při rekonstrukci bytového domu. Soused dělá ve vzduchotechnické firmě a instalaci rotujících samotahových hlavic jednoznačně zatrhl. Vyčerpávající článek k tématu je zde. Řešeno to máme statickou koncovkou a digestořemi v bytech v případě kuchyní a nuceným větráním v bytových jádrech (malý ventilátorek s řídící jednotkou pracující dle podtlaku v potrubí + koncovky s "hodinovým strojkem" v bytovém jádře). Ventilátorek běží 24 hodin/den a není slyšet, v klidovém stavu má odběr pár W. Jakmile někdo potřebuje větrat, zatáhne za šňůru, čímž otevře koncoku a natáhne hodinový strojek, který ji postupně zavírá. Na změnu tlaku v potrubí reaguje ventilátor na střeše zvýšením otáček. Ideální řešení.

Na stoupačce máme rovněž 3-4 byty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.14 16:52
avatar

Dobrý den, je nutné k odvětrání stoupačky (jedno vyústění je kanalizační odpad, druhé digestoř a koupelna) instalovat na střechu ventilační turbínu?

Ne, není to nutné.

Na odvětrání kanalizačních stoupaček se tato otáčivá ptákovina ani nepoužívá...a na VZT stoupačkách je to také na dvě věci..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.