Okružní pila Lidl

Od: Datum: 07.08.14 08:30 odpovědí: 5 změna: 07.08.14 12:50

Dobrý den, v Lidlu maji mit v akci tuto pilu:

http://www.lidl.cz/cps/rde/SI…tm?action=showDetail&id=14769

Myslíte, že ten kotouč se 48 zuby bude vhodny na lamino?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 07.08.14 08:32

na řezání lamina je lepší pila s předřezem. nejsou pak otřepané okraje. také jsem si kdysi koupil nějakou takovou pilu, ale kotouč jsem koupil samostatně a stál o něco víc, než celá pila. jestli chcete něco vytvořit pěkného z lamina, tak je lepší si nechat někde naformátovat

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.08.14 09:01

Dekuji, potrebuji konecne narezat sokl ke kuchynske lince z Ikea. Mel uz jsem sjednane tri truhlare, ale nedostavil se ani jeden a me uz to nebavi. Je mi jasne, ze to nebude uplne dokonale. Popripade by jsem to mohl riznout nejakou rucni pilkou, ale jednu uz jsem na jednom rezu oddelal, asi byla z mekeho materialu. Jde mi o to, aby ten kotou vycrzel to lamino a neztupil se jako ta pilka pri prvnim rezu :)

Dale by jsem potreboval zakratit celou skrin z lamina na vysku. Skrin jsem dostal, takze o moc nedje. Potrebuji v podstate zkratit bocnice a dvere. I kdyz v satne muzu pouzit i bez dveri. Na ty bocnice jsem chtel chytnout voditko (rovny kus hliniku) sverkama a riznout podle toho, protoze tam by sjem rovinu tezko udrzel.

Od: olaf71*
Datum: 07.08.14 10:02

tak sokl je v pohodě. ten stejně není vidět,když to říznete na té straně, která bude schovaná. já teď stavěl kuchyni z Ikei a sokl je plastovej s s povrchovou imitací, tak jsem použil pilku na železo a na koncích to má krytky. první kuchyň z Oresi jsem také přiřezával krycí panely něčím podobným, ale jak jsem psal výše, není to ono

Datum: 07.08.14 11:16

Kvalita nářadí z lídlu je vcelku dobrá. Zatím jsem tedy nepotkal nic co by byl nějaký extra šunt.

Kotouč 48z je na lamino vpohodě, na pokosové pile mám 24z a když byl nový a ostrý tak i tím se dalo rozumně lamino řezat. Samozřejmě stím nemáte šanci dosáhnout profi výsledků, ale pro sokl a i to zkrácení skříňky to dostačí.

Jinak spíš budete mít problém udržet rovinu. Přeci jen mafl není na takové věci.

Datum: 07.08.14 12:50

Na to lamino pridelam vedeni, tak to snad nebude takova hruza. Jen se bojim toho kotouce. Pise se na nem drevo, plast a meky material. Aby jsem to prave pri jednom rezu neztupil a hotovo. Necekam od toho profesionalni rez, ale vyskkubane to take nechci mit. Budu rezat s prilozenym dalsim materialem a papirovou paskou.

Normalne kotou primo na lamino stoji pres 1000 KC, takto by jsem to mel i s maflem a nemusel jsi ho pujcovat od tchana.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.