Máte zkušenosti s lepidlem Mamut

Od: Datum: 06.08.14 20:39 odpovědí: 14 změna: 30.12.14 20:00
avatar

Máte zkušenosti s lepidlem Mamut?Je vhodné na lepení plastů?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.14 20:41
avatar

Mám velice dobrou zkušenost s tímto výrobkem, včetně lepení plastových lišt. Za sebe můžu doporučit, otázka je spíše jake plasty a proč je chcete lepit. Hmota v tubě, drží to po zaschnutí dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 21:00
avatar

Chci slepit blatník na autě.

Datum: 06.08.14 21:08

no to nevím jestli to ten mamut udrží jestli to je s PP tak určitě ne. Chtělo by to svařit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 21:22

Zkuste zjistit, co je to za plast. Pokud polypropylen, bude skutečně problém. Na konkrétní plast budu schopen dát konkrétní lepidlo, ale Mamut a plast, to je fakt málo údajů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 07.08.14 06:47

všechny plastové tuningové díly (přední nárazní,zadní nárazník,prahy,křídlo,sání) mám přilepené polyuretanovým lepidlem, které je trvale elastické. je k tomu i určené.mamuta rozhodně ne,blatník či nárazník pracuje http://www.soudal.cz/produkt/soudaflex-40fc

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jackes
Datum: 06.08.14 20:48

Mamut asi nejpoužívanější a nejlepší stavební lepidlo. Je potřeba kvalitní pistole ( lepidlo je dosti husté.

Eventuélně se dá použít Pattex one for all. Také lepší vše a dokonce i pod vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 21:14
avatar

Když jsme u toho, jakou pistoli by jste doporučil?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 21:15

Aniž bych vám všem chtěl nějak kazit rozběhnutou diskusi, dovoluji si upozornit, že Mamut je obchodní značka. Nikoliv jedno konkrétní lepidlo. Tedy snadno se může stát, že jeden mluví o voze a ten druhý...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pcmani*
Datum: 06.08.14 21:17

pokud nechcete svařitmohu doporučit betasel

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.14 00:29
avatar

Zdravím,
používám tohoto "Mamuta" - zatím spokojenost nejvyšší, lepit jsem s tím hlavně elektroinstalační lišty a krabice i na stropy a drží bez problémově.
Když už je řeč o lepení blatníků - kdysi dávno jsme měnil na jednom z aut šroubované blatníky a bylo mi poraděno místo gumového těsnění na místo styku s kastlí dát "medvědí hovno" - stavební tmel a pak teprve sešroubovat. Stalo se. Když jsme po cca 10letech potřeboval baltníky sundat, odšrouboval jsme šroubky a měl jsem problém pak ty blatníky sundat - ten tmel držel jako lepidlo. Tolik je moej zkušenost. Ale nebyly to blatníky plastové, byl to kov - kov.

doplněno 07.08.14 00:41:

Pistoli bych doporučil tohoto typu - rámová konstrukce, šestihranná výtlačná tyč a háček na konci. Mám zkušenost, že toto je jediný typ pistole, který přestane tmel tlačit z kartuše po uvolnění pistole. Tmel vytlačovaný z kartuše samovolně je na zabití - to pak člověk neví, jestli při práci hlídat tmel vytékající z odložené pistole nebo jestli má dál pracovat. Doporučil bych se plechovým pistolím, s plastovými pistolemi nemám zkušenosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.14 03:58
avatar

Přesně tuto pistoli mám a pokud nevycvaknu prstem ten zašprajcovanej plíšek vzadu tak vždy ještě pár cm lepidla vyleze.
Na to si se dá ale zvyknout. Zpíš mě vadí, že po roce užívání se celý mechanismus pozohýbal a už to netlačí po celý dráze mačkací páky. Myslel jsem právě, že existují lepší modely.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 10:49
avatar

Zdravím,
tak to jste asi měl smůlu na nějakou napodobeninu, potože mám doma všechny kovové typy pistolí - plechovou, rámovou zakončenou jen mírně pod úhlem ohnutým šestihranem a pak tuto na konci s háčkem a jen u té s háčkem se to chová tak, že tlačím, tmel, pustím pistoli a ona přestane vytlačovat, aniž bych musel odcvaknout ten plíšek. Pouze u hodně řídkých tmmeů se mi někdy stane, že ještě třeba 1cm tmelu z kartuše vyleze, u hustších zcela bez problémů.
Pak jediné, co mne napadá, je zpkusit se orientovat při nákupu pistole podle ceny, protože tuto s háčkem jsem kupoval (pravda - několik let zpátky) za cca +- 160-170Kč.
Možná zkusit ještě jedno jako pokus o opravu nebo spíš částečné vylepšení pistole - to jsem dělal ěkolikrát u té levné - rozebrat pistoli a ten plíšek zksit kladivem srovnat, resp. trochu ohnout obráceně. Pokud je ten plíšek z "bláta" plechu, pak se ohýbá a zlobí to.
Napadlo mne jěště zkusi při nákupu jiné pistole použít metodu zkoušky chování dané pistole. S tmelem asi nikde lítat nebudete, ale pokud místo kartuše dáte pod píst špalík dřeva a pistole zmáčknete jako na tlačení tmelu, pistole by se neměla nijak kroutit, ale měla by chodit zcela hladce - tak mi ta dobrá pistole chodí. Je pevná, při tlaku necítím a ani nevidím zážnou snahu o její kroucení apod. Zmáčknu, povolím a pokud chci odjistit plíšek, tak jen lehce o něj zavadím.
Jo a ta moje dobrá pistole je žlutá.
Pokud si myslíte, že by vám to pomohlo, mohu vám sem případně dát i její fotku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.14 20:44
avatar

Díky za odpověď, plíšek už jsem rovnal taky, asi to bude za ty léta opotřebením a budu muset zainvestovat do nové. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomashajek
Datum: 30.12.14 20:00
Lepidlo K+D s tím lepíme střechy na autě h po nehodách v práci a to drží jako svině. Je to něco jako lepidlo na autoskla, drží všechno! Ale co je ještě lepší. Epoxidové lepidlo. Stim lepíme plastové díly do nárazníku jako je třeba parkovací senzor. Kdyžtak napis do emailu. IV.Techno@seznam.cz Tomáš
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.