Sušák na prádlo

Od: Datum: 06.08.14 13:32 odpovědí: 5 změna: 07.08.14 08:40

Dobrý den,prosím o rady -typy co se ýče zahradních sušáků-takových těch kolotočů-chceme kupovat,ale trochu si nevíme rady -vyplatí se koupit drahý za tisíce ,nebo obyčejnější do tisícovky.Co jsem se dívala na internetu-tak mají i různou nosnost-viděla jsem s nosností 30kg,ale i 115kg a cenový rozdíl byl 300 kč.

Moje představa je,že to manžel usadí do země-30kg se mi zdá i malá nosnost,když budu chtít oprat před podzimem polštáře a přikrývky+běžné prádlo -ono to něco váží.Jde hlavně o léto-v zimě máme prádelku ,takže by se složil a uklidil na zimu a nezavazel by na dvoře.Taky se manžel bojí ,aby ho třeba nějaký větr nezlomil-proto se obracím na Vás a prosím o typ ,rady ,zkušenosti,děkuji předem všem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.14 14:10

Pokud chcete kupovat rozkládací "kolotoč" na sušení prádla, tak bych se rovnou zaměřil na modely které řeší uschování šňůry do bočnic sušáku.

například : vileda , leifheit , atd...

nosnosti se bát nemusíte, všechno jsou to kvalitní značkové sušáky a pokud se dobře zasadí do země, tak není sebemenší problém.

doplněno 06.08.14 15:04:

souhlasím že jakýkoli sušák je vhodný na sušení, jen s tím "samouklízecím" je mnohem pohodlnější manipulace

Ohodnoceno: 0x

Od: cuca®
Datum: 06.08.14 18:54

Čirou náhodou jsem i tento sušák vyráběla.

To,, že se zasunou snury dovnitř je bezva, ale vymena je pro inzenyry..nehlede na to, ze se vam snura muze nekde zaseknout a pak zlobi i to zavírání.

Takze za me skládací se šňůrou venku. Slozite, date na něj obal.

Znacku neporadím, to, ze je drahy, neznamena, ze je lepsi nez jiný.

Pozor na první pouziti. Hlinikova ramena suprove barvi ruce, tak jsme si delali vždycky legraci, jak bude to pradlo po prvnim pouziti vypadat.

Polstar a deku bych nevesela, a davala bych pozor na rovnomernerozložení.

Zkusila bych viva air porta dry, kovova konstrukce vrchni barva.

doplněno 06.08.14 18:58:

Ma kovove nýty, ten typ nahore hlinikove, pozor při nákupu na kvalitní zanytovani tech ramen, pokud je nyt spatne zanytovany, je schopny se ukroutit..je pravda ze pak ale jde nahradit šroubem.

Ohodnoceno: 3x

Od: mil®
Datum: 06.08.14 15:02

No koupili jsme si kdysi v Magnetu (asi 30 let tomu nazad) za rovnejch 130 korun takovej jako obrácenej deštník co vypadal strašně fórově, ale dodnes ta moje na něm suší prádlo, ne deky a poštáře, a vše je v pohodě. Asi předloni jsem vyměnil šňůru a to bylo vše. Tím nechci říct ať si nekupujete co je nade mnou nabízeno.

doplněno 07.08.14 07:19:

Ten náš stařeček má kovové dráty a pravděpodobně i nýty, prot asi tak dlouho vydržel. *tanec*

Datum: 07.08.14 00:22

Zdravím,
před cca 5lety jsem koupil takový neznačkový rozkládací kolotoč ve slevě za 400,-Kč. Celou dobu (v létě i v zimě) stojí venku, převážně roztažený - skládám ho pouze když se mi z nějakého důvodů roztažený plete - tak cca 1x ročně. Zatím drží bez problémů.
Jediné, co mi na něm odešlo velmi brzo po instalaci, bylo zajištění posuvu po svislé tyči (měl snahu se po zažížení sám složit) - vyřešil jsem to tím, že ho roztáhnu a do nejbližší dírky pod středovým plastem zasunu ohnutou nerezovou kulatinu která pak slouží jako zarážka. Ale posloužil by tam i obyčejný pozinkovaný šroub M8.
Základu dodávanému k sušáku (taková ta plastová trubka na zaražení do země) jsem nedůvěřoval, takže jsem si uděal trubku, do ní zavařil příčně drát jako hloubkový doraz zasunutí sušáku a tu trubku zabetonoval do země (díra do zeme cca 15cm v průměru hloubka cca 40cm, usadit trubku tak, aby byla zároveň s terénem kvůli sekání trávy a zalít betonem).

Datum: 07.08.14 08:40

Nevim, jak ho budete upevnovat, ale doporucil by jsem koupit se zemnim vrutem. Prodavaji ho obcas v lidlu a ma i par vychytavek, jako pruzinky na predepnuti snur.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.