Odpadní vody RD

Od: Datum: 05.08.14 17:15 odpovědí: 3 změna: 05.08.14 21:01
Dobrý den. Před několika lety jsem koupil rd kde není septik. Odpady předchozí majitelé posílali do splaškové kanalizace. To není nic nového pod sluncem. Ve vesnici není kanalizace. Lidé mají žumpy nebo septiky a ty vyvážejí přes známé a končí to v polích..
Teď je situace taková, že z oú se písemně ptají jak likvidujeme odpadní vody. Pravda je, že na domě jsem hlášen pouze já a nic do kanalizace nepouštím. Bydlím tu, ale ve městě kde pracuji šest dnů v týdnu mám kompletní sociální zařízení včetně kuchyňky. To jistě nikoho zajímat nemusí, ale je to tak. Teď nemám prostředky na budování jímky. Lhát nemám v povaze. Co s tím vším dělat? Může mi někdo z úřadu zaklepat na branku a chtít jít dovnitř podívat se osobně? Nechci to dělat složitější. Odpady nepoužívám, to je reálná skutečnost. Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.14 19:13
avatar

Já ti mohu poradit s budováním kořenové čističky OV.Jednu funkční několik let provozujeme u obytného objektu na Rokycansku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 20:02
avatar

kroap, žumpa se musí vyvážet častěji, septik je s přepadem do kanalizace.

Trošku nechápu dotaz, ...Odpady předchozí majitelé posílali do splaškové kanalizace... Ve vesnici není kanalizace...

tak kam to vypouštěli?

doplněno 05.08.14 21:40:

po doplnění je dotaz jaký?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kroap
Datum: 05.08.14 21:01
Vesnice má povrchovou kanalizaci, tedy pro dešťovou vodu a ta teče do potoka. No a do této kanalizace je napojen domek. Ale já tam nic nepouštím. Vím, že mě čeká vybudovat jímku nebo septik případně čov. Ale teď se mi to vůbec nehodí.
doplněno 07.08.14 19:59: Dobrý den. Jde mi o to, pokud se město bude chtít podívat osobně na moje nemovitosti s tím jak tu řeším odpadní vody a zjistí, že tu není ani jímka ani čov na co má v takovém případu za možnosti proti mě? Vím jistě, že do země nic nepouštím.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.