Thermobox a ledové kostky

Od: Datum: 05.08.14 09:15 odpovědí: 4 změna: 05.08.14 13:49

Dobrý den,

potřebuji nějakým způsobem uchovat větší množství ledových kostek, které budou poté použity na oslavu.. Prosím o radu, jestli nemáte někdo zkušenosti s tzv. thermoboxem, mám informace od půjčovny gastro vybavení, že led by mohl v takovém boxu vydržet až 3 dny. Mě by bohatě stačilo, kdyby led vydržel pouze jeden den, ale i tak se mi to moc nezdá. Jestli má tedy někdo zkušenosti prosím o radu.

Snažil jsem se sehnat přímo výrobník ledu v půjčovnách gastro vybavení, ale bohužel jsem v místě mého bydliště(Ostravsko) neuspěl a kvůli jedniného dne se mi výrobník ledu kupovat nechce:)

Děkuji za reakce...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.14 09:23
avatar

znám jen od vidění. Bedna cca 80x40x40cm (?), pokud bude plná ledu, tak to nebude žádný problém uchovat na celý večer. Nejdůležitejší je, aby byl dole rošt a případná voda z ledu odkapala a led se v ní neválel... ale ono k tomu rozpouštění asi ani nestihne dojít. O kolika hodinách se bavíme? O 8 nebo 24?

doplněno 05.08.14 11:31:

ledárny byly i na hradech, ale jednak byly velké a kamenné, kde se držel chlad sám o sobě, tak tam bylo velké množství ledu. V množství (kameny + led) je síla. Nejde srovnávat s boxem. Nebe a dudy. Tam šli cestou síly. Box jde cestou efektivity - izolace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.08.14 10:51

Dřív se uchoval led v ledárnách od zimy po celé léto, nevidím důvod proč by nevydržel jeden den v termoboxu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.08.14 13:37

Při hlubším zamyšlení je obojí otázka izolace ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 13:49
avatar

Není ani potřeba kupovat drahý thermobox,vyrobil jsem si ho z EPS polystyrenu,tloušťky 10 cm.Pro lepší vzhled uvnitř polepit staniolem.Ale i tak v něm led vydrží bezpečně 24 hodin.Výhodné je do boxu přidat z mrazničky led předem a skříňku předchladit.Pro výrobu ledu v mrazáku dám formičky do mrazáku a led je hotov za 2 hodiny.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.