Kočky s okolí k nám chodí srát

Od: Datum: 05.08.14 09:27 odpovědí: 43 změna: 08.06.17 13:58

Dobrý den ,ušmě doécela štve že k nám chodí cizí kočky na dvur srát pokažde když k nám někdo přijde na návětěvu tak první co řekne je co ti to tu smrdí a já odpovím kočky mě tu chodí srát podotýkám že žádne zvíře doma nemam ,

co mám delat


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: milan23*
Datum: 05.08.14 09:35
Kupte si psa.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: olaf71*
Datum: 05.08.14 09:43

a budou tam mít smrad jako z kočkopsa

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.08.14 16:35
avatar

To je rada nad zlato. Pes, závazek na 15 let, peníze, péče, čas věnovaný jemu a jen jemu - a to všechno kvůli smradu? Jasně, je to docela jistý způsob pomoci a jiná možná není, ale když to vezmeme kolem a kolem, kdo nemá psa, tak ví asi proč - nechce a nebo nemůže ať už z důvodů finančních, pracovních, časových nebo třeba zdravotních.

Ale ať nejsem za toho, co remcá a neporadí - v bytě se používá to, že se dá kočce žrádlo tam, kam ona chodí na záchod, často to bývá jedno místo a stačí, aby tam jednou našla žrádlo, a prý tam už nepůjde. Zkusila bych koupit granule a jednou či párkrát ta pokaděná místa posypat, hlavně asi okolo. Ne napořád, ať se tam nenaučí chodit žrát :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 09:36
avatar

Do velkého modrého okna zde, na poradně, zadejte jak na kočky. Dostanete se do archivu plného autentických příběhů.Jen se obávám, že kloudná rada tam není ani jedna. *plac*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zztop*
Datum: 05.08.14 10:31

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 10:37
avatar

Jed bych dala tak akorát vám za ty hloupé kecy. A vědět z jakého jste města, tak zajdu na obecní úřad nebo na magistrát a informovala bych je tam o vaší likvidaci koček (pokud se tam záhadně ztrácejí, nebo umírají otrávené). Já mám kočky ráda a takové lidi s názorem jako máte vy nenávidím a praštila je po palici, aby se za včasu probrali. Ta kočka si to po sobě alespoň zahrabe, ale co pes? :D Prostě se nad sebou zamyslete. Ale rychle, než vás pošlou doktoři do Bohnic :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.08.14 12:30

Jak jste přišla na tu kravinu, že to kočka po sobě zahrabe?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julian*
Datum: 22.08.14 00:50

Náš kocour to po sobě zahrabával

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 21:44
avatar

Není to kravina, já měla několik koček, nyní mám jen jednu a všechny to po sobě zahrabávaly, i na zahradě. Bydlím u statku a pobíhá tady hodně koček. Nikdy jsem neviděla, že by od nich byla někde hovínka. Nějak se tomu nechce věřit, že by kočka - y cíleně chodily k domu a tam kálely. Ještě jsem se s něčím podobným nesetkala.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.09.14 08:10
avatar

Je to tak. Kočka zahrabe a snaží se o to v případě, že chodí na lidské wecko. Poškrabká si na prkýnku. :-D Pes rozhrabává, a otírá šlapky okolo, aby všichni věděli, že to krááásné hovinko je jeho.

doplněno 02.09.14 17:07:

http://www.videomaniak.cz/tal…a-zachod-video_3f73d3c2d.html ;) :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.14 19:17

simsalabim,,,,,,,,,,,,no pes má pevná hovínka a dají se sebrat,,do igelitu a dát do sběrného koše,,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 05.08.14 10:44

to jsou rady,které nemůžeš veřejně ventilovat tady. musíš to brát tak, že jsou lidé, kteří si od koček nechají klidně sr... i na stůl a nevadí jim to. říká se, že kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi. já to někdy vidím i jinak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.08.14 11:08
avatar

Problém s*aní koček se dá řešit i jiným způsobem, než jim podávat jed a oni pak v bolestech někde umřou! To je stejné, jako kdyby se vás chtěl někdo za každou cenu zbavit a tak vám podal jed a klidně se díval jak umíráte v bolestech. :( Nemám ráda, když někdo ubližuje lidem a zvířatům už vůbec ne.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.08.14 10:33
avatar

Nejlepší rada. Kupte si opravdu toho psa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 11:23
avatar

ono by bylo nejlepší je vyděsit, aby si to pamatovaly. Když lepíte 10x za sezonu bazén, protože se tam projde kočka, tak by mě zajímalo, kdo nese odpovědnost. Já mám bazén na svém oploceném pozemku.

Házel bych po nich petardy, to by je mohlo vyděsit a už by se snad nevrátily. Je to celkem mírumilovné řešení.

Ale jak na ně číhat v noci...

doplněno 05.08.14 11:33:

já myslel malé petardy, ne dělobuchy. I kdyby bouchla pod ní nic jí nehrozí a navíc pokud by dopadla blíž než metr dva od ní všimla by si jiskření a utekla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 11:26
avatar

Když ty petardy nebudete házet přímo po nich tak je to docela fajn rada. Nám třeba před 5 lety přišla kočka na Silvestra bez ucha a byl to nepěkný pohled. Já je třeba odháním od sousedů i tak, že na ně dělám takové to huš a oni peláší pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 11:17
avatar

S tím psem to není tak jednoduché.Pokud si budete pořizovat psa tak určitě štěně.To bude před kočkami (jak který) utíkat,chce to ho vycvičit.

Mě také chodí na zahradu z půlky vesnice(mrchy nic nezahrabávají) ,smrdí to jak sv...!Přes den je zaháním pokud jsem doma a jinak není pomoci.Na to trávení pozor ,je to zvíře a to se některým nelíbí a běží práskat.Ale pokud by jste sáhl na člověka tak ti samí projdou okolo a ani nemrknou!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 11:23
avatar

Protože člověk se může bránit a zvíře většinou ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: informatik
Datum: 27.08.14 15:04

Já mám kočky rád, jednu máme doma.

Ale i přesto vám poradím jednu velice zábavnou a přitom neškodnou formu.
Jedna z věcí, kterou kočky opravdu nesnáší, je voda v kožichu.
Když si pořídíte dětskou pumpovací stříkací pistoli, která dostříkne 5 i více metrů, tak jim stačí jen párkrát znepříjemnit to vykonávání potřeby a přestanou tam chodit. Neměly by vás přitom vidět a ani nedělějte žádné zvuky a pohyby, jinak je naučíte, že to děláte vy, a budou tam chodit ve vaší nepřítomnosti. Je pravda, že mláďata bez zkušeností to občas zkusí znovu, ale jinak budete mít o zábavu postaráno a voňavější zahradu, nebo dvorek.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nemannick
Datum: 05.09.14 12:04

Taky mám kočky ráda, ale jen ty vesnický. Městský zhýčkaný a nevychovaný kočice fakt ráda nemám (stejně jako mnohé městské psy - resp. jejich majitele - je to malý tak to přeci žádnou výchovu natož výcvik nepotřebuje, že), neb nám serou na zahradu, syčení se nebojej, někdy dokonce ani psa a rozhodně po sobě nic nezahrabávají. Stejně moc nechápu proč ten kočku si pořídivší velkoměšták mnohdy tak váhá s kastrací, která je imho ve velkoměstě v podstatě nutná. Děda - velmi dobrý střelec - po nich střílel vzduchovkou a bylo to nejtrvalejší řešení (ne do nich! ale kus od nich!, lekly se a tu stejnou jsme tu pak už hoodně dlouho neviděli - nestřelcům bych ale nedoporučovala).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 11:23
avatar

taky si můžete pořídit svojí kočku, ona si tam cizí kočky nepustí... nebo psa, ten je bude honit a přestanou k vám chodit... taky existují el.odpuzovače, vydávají neslyšitelný tón, který je jim nepříjemný - ale nevím, nakolik je to účinné...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 05.08.14 11:29

to si nejsem jistý. budou se prát, přeznačkovávat svá místa. jedině že by to byl nějakej bitevní kocour, ale vykastrovanej, aby jich tam nebylo ještě víc

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 12:24
avatar

naše kočka sem žádnou jinou nepustí - a když jsem před týdnem přinesla dvě koťata a chtěla je seznámit, tak na ně pořád děsně syčí a prská, nechce je tu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: livie
Datum: 05.08.14 13:07

Dobrý den, začínáme řešit podobný problém, ale exkrementy jsou i od psích mazlíčků...bohužel kus solidní zatravněné plochy, kam mohou v klídku vykonat svou potřebu je před naším domem. Zběžně jsem si všimla v obchodě, že tam mají něco na odpuzení zvěře. Nevím jestli je to postřik nebo nějaké "sypání",které je asi odpuzuje. Upozorňuju - NENÍ to jed! Zatím jsem to podrobně nestudovala, ale chystám se. Nemáte s tím někdo zkušenost? Taky mi někdo říkal, že na ně funguje pepř...no ale popepřete si celou zahradu)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 16:42

Taky mi radili pepř. Prý to funguje. Kdysi jsem měl nějaký ekologický postřik německé výroby, jednalo se o výtažek z nějakých rostlin. Fungovalo to výborně, psi i kočky se postříkaným rohům vyhýbali obloukem. Mělo to jen 3 nevýhody. Opršelo to, bylo to drahý a člověk to musel aplikovat v rukavicích. Při prvním pokusu jsem je neměl a pár hodin jsem přemýšlel o amputaci rukou. Takovej to byl smrad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 20:32

Jo ten pepř mě pomohl ale do vzduchovky a teď mě kočkomilové sepsujou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 05.08.14 20:35

Dobrý den, máte v kanalizaci krysy? Určitě ano, tak položte jed na krysy a víc neřešte. Není váš problém, že si "chovatel" není schopen zajistit své miláčky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nemannick
Datum: 05.09.14 12:19

Tak jedem bych to taky neřešila, páč to můžou sežrat i jiní tvorečci jako ježkové, lasice, kuny apod. Ale tohle je přesně to, co mi vadí! Neschopnost majitelů zajistit si své miláčky. I kdybych si ten jed na svoji zahradu třeba dala a nečí kočka jeho následkem pošla, nemůže mi přeci majitel vyčíst ani ň - nikdo ji přece na moji vlastní zahradu nezval! Jak sice říkám - je to vskutku přehnaný a eticky nepřípustný řešení, ale principiálně mi opravdu vadí tento egoistickej přístup velké části chovatelů (mnohdy spíš jen majitelů) koček (i psů či vlastně jakýchkoli zvířat, z nichž jsem mnohé sama chovala, chovám nebo chovat hodlám) vyskytujících se zejména ve velkoměstech a větších městech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 08:38
avatar

Takže jsem měla pravdu. Kloudnou radu nedostanete, protože neexistuje. :-D Kočky si chodily, chodí a budou chodit svými cestami. A na svých cestách si budou kadit a čurat, kde se jim zalíbí. *sok*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenda7
Datum: 06.08.14 09:39

Kdysi před lety, když ještě neexistoval termín týrání zvířat, můj otec řešil stejný problém. Kočku vždy chytl do sklápěcí pasti např. na zbytky od makrely, které jsou naprosto neodolatelné. Poté patřičně oblečen kočku ze sklápěcí pasti přesypal do hrubého pytle a klackem jí vyprášil kožich. Poté ji vypustil a překonala při tom všechny rychlostní rekordy z říše zvířat. Je mi naprosto jedno, co si o tom kdo myslí a nezajímá mě to. Je to vyzkoušená metoda, která spolehlivě funguje. Kočky nejsou blbé a pamatují se celý život toho nebo to, co jim způsobilo nějakou negativní zkušenost.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.08.14 10:07
avatar

i v drogerii jde koupit postřik,ale na venek je i granulovaný přípravek na odpuzení koček.V dnešní době je násilí zbytečné.Taky mi vadí štěkot psů a posrané město,ale to bych musela jedem trávit psy ve všech zahradách...taky nechápu,když jdu ráno do práce proč po mě štěká kdejaký čokl,do zahrad nelezu,jen jdu po chodníku,tak proč nedží hubu,taky po lidech neřvu když jdou kolem mého domuhold zvířata.

doplněno 06.08.14 10:09:

a nebo jak bylo řečeno,proč si nepořídit svou kočku(kocoura)a bude klid...a svého si naučíte na bedýnku s kočkolitem co bude mít venku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 17:32
avatar

Ti pejskaři jsou horší no. Ty ho*na jsou kolikrát po chodníku a tam kde chodí normálně lidi. Kočka si vleze aspoň do toho písku. Myslím, že pokud se někdo řídí těmi radami, které admini na mou žádost smazali tak se pak nemůže divit, že pokud má psa a ten vadí okolí tak, že ho prostě někdo otráví a pak to dávají lidi všude do televize a bůhví kam ještě všude. Prostě jeden dělá to a druhý zase to. To jsou dnešní lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemamnick*
Datum: 05.09.14 12:37

no kdyby kadily jen do písku.. kočičí hovna - alespoň v našem městském okolí - jsou velmi zákeřná - jak jsou malý, tak často na tom hřišti nebo v trávě nejsou vidět..až pak na oblečení. To mě taky dostávají některé místní důchodkyně, které si myslí, že když mají malýho psa, co dělá malý hovna, že je asi netřeba je uklízet.. až nějakou chytnu při činu, asi po ní to hovno hodim.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemamnick*
Datum: 05.09.14 12:27

Je přirozeností psa si chránit své teritorium - že štěká je jedině dobře, ale jeho chování by mělo být korigováno páníčkem, což bohužel většinou nebývá. Taky bydlím ve městě ale nechci právě obtěžovat své okolí štěkotem svého psa a tak je pes prostě v době, kdy jsem mimo domov zavřen v domě - stejně prospí okolo 17 hodin denně. Prostě je to furt jen o debilních lidech - když mnohdy nejsou schopni nést zodpovědnost sami za sebe, jak by mohli být zodpovědní ještě za někoho dalšího?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 14:52

A co takhle ta kočičí hovínka jednou za den shrábnout na lopatku a uklidit?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 06.08.14 16:49

nevím proč, ale já při bližším pohledu na hov.. skoro zvracím. nevím, že někomu nevadí sebrat psí hov.. do pytlíku. občas odecpávám v práci WC a řvu u toho jako zvíře, potím se a slzí mi oči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.14 18:43
avatar

Sebrat hovňouse na lopatku je jen poloviční úspěch! Víte jak smrdí kočičí moč? Pokud jsou nějaké cenově dostupné odpuzující granule, tak zkusit. Jinak mám kocoura bojovníka, který se rve, ale kočky za ním chodí až k baráku. Myslím, že i kocouři navštěvují kočky až u domu. Pes je dobré řešení, ale ne pro Vás. Vyděsit je, se mi zdá, že by taky fungovalo, ale opakovaně, z drsnějších metod prak a chlebové kuličky - a ještě je u toho vyděsit. Známý má stejný problém, chytá je do pytle a odváží na 2. konec města - návratnost 50%. (Asi by to chtělo alespoň přes pár vesnic). A co polejvat je kýblem vody? A to mám kočky ráda... Ale nemám ráda nekritický lidi, co by raději lidi nechali ve smradu z cizích koček zdechnout ,aby kočičky neutrpěly psych. šok. Měli byste vidět ulice např. v Izraeli, kde se ulicemi toulají samé olysalé, neošetřované kočky s vypelichanou srstí, které prolézají kontejnery, aby nechcíply hlady a také tam pobíhají smečky "ničích" vyhladovělých psů. Takové kočky roznášejí choroby a parazity, jsou vlastně nebezpečné lidem. Nemělo by se to uměle redukovat, aby všechny kočky měly své opatrovníky - lidi? Na vesnici se vždycky nadbytečná koťata topila. /Taky mně jich bylo líto, ale každá mince má dvě strany... /

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemamnick*
Datum: 05.09.14 12:41

konečně příspěvek, kterej ty dvě strany mince vidí - naprostej souhlas! btw: toxoplasmosu roznášej i u nás a pak se divíme že jsme tak opožděný :D (parazit zpomaluje reakční dobu infikovaného jedince o pár milisekund už nadoživotí)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemannick
Datum: 05.09.14 12:31

opravdu genitální rada! :D autor si tam ty exkrementy jistě uskladňuje na horší časy.. navíc lepší zábava než-li uklízet po cizích mazlíčcích přeci neexistuje! :)

by mě zajímalo, jestli sám máte kočku či jiné zvíře .)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.08.14 06:52
avatar

ukliďte si binec na dvorku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: karel53
Datum: 25.08.14 10:02

Dobrý den nám se osvedčil tento výrobek http://www.deramax.cz/deramax…ic-kocek-a-psu/d-73680-c-908/ a od té doby sousedovi kočky nejsou na zahradě vidět

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocccky
Datum: 03.09.14 20:26

Neměl by někdo, prosím, návod či schéma na výrobu té sklápěcí pasti? Díky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hoststary
Datum: 08.06.17 13:58

Doplním již dlouhodobou diskuzi o téma KOČKA a TOXOPLASMOSA:

Včera 7.6. byl na ČT2 od 22.00 hodin pořad Člověk, to je věda, kde profesor Flégl a další popisovali vlivy parazita Toxoplasma a onemocnění Toxoplasmoza, které je způsobené kočičími výkaly. Nakažené myši jsou pak líné, pomalé, neutíkají před kočkou a nechají se sežrat. Ale co myši, toxoplazmoza ovlivňuje i reakční rychlost a způsoby jednání lidí, rozdílně u mužů i žen, ale hlavní je zvýšené nebezpečí úrazů a dopravních nehod z nepozornosti a pomalé reakce na situaci a nebezpečí.

Co s těmi kočkami na záhoncíH? Přestat v obcích na zahrádkách, kam chodí kočky kadit, pěstovat kořenovou zeleninu - mrkev, ředkvičky, ředkev, červenou řepu, atd., a kupovat z krámu, protože tam je zelenina z polí a skleníků, kam kočky nechodí kadit.

Dá se nějak zemina od kočičích výkalů a toxoplasmy nejak nechat vyvětrat, nebo vydesinfikovat, nebo prostě počkat na doporučení hygieniků, že by se podle toho asi neměla kořenová zelenina ze zahrádky jíst?

Protože podle diskuzí se prostě koček, které si na záhonech dělají záchody, nedá zbavit, a lidé se tak průběžně nakažují a budou dále nakažovat, dokud tam kočky budou chodit...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.