Stavba kominu

Od: Datum: 04.08.14 14:16 odpovědí: 5 změna: 04.08.14 21:49

Dobry den ,

stavim si dum sve pomoci a jsem u stavby kominu... mužete mi nekdo prosim poradit jak mam skladat keramicke vložky do kominu? jestli dražkou u vnitř vložky dolu? nebo opačne dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 04.08.14 15:02

tady komplet video


Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.08.14 16:32
avatar

To Olaf- *palec*

Tak jak je v ukázce !opačně by se mohlo stát,že kondenzát proteče do izolace a pak může kdekoliv na tělese vzniknou nepěkný flek.

Jen můj postřeh lepší mi přijde,alespoň na práci komín od heluz nežli schiedel!Hleuz je lehčí snáze se izoluje,odpada manipulace s armaturou,i když pkd je samostatně stojící,asi bych ji vložil!

doplněno 04.08.14 19:37:

Žel či bohudík?Já to nestavěl nikdy sobě,ale v arbajtu -betonový i cihelný (betonový nebyl asi "šídl" ale cihelný byl dvouprůduchový od Heluz)Klasika z CP či šamotek žel taky nestavěl!ale máte pravdu že je to lego.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 04.08.14 17:36

Rozhodně po vodě . Takzvaně ,když je třeba dlouhotrvající déšt a fouká vítr tak něco stíká dolu do komína , at to vyteče do kalíšku pod komínem . Já tam mám vždy něco po déletrvajicích deštích a ono se to pak odpaří . Samozřejmostí je stříška na komínu !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 04.08.14 18:07

když jsem stavěl dům v devadesátém pátém roce, tak byl na trhu asi jen Schiedel. už tenkrát mě ndchlo, jaká je to pohodová skládačka. váha betonových dílců slušná. v té době stál kompletní metr komína tisícovku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.14 21:49

Ahoj. Vždy by se asi mělo vycházet z druhu paliva. U té keramické skládačky, kde jsou ty střední díly mezi sebou lepené, na tom možná ani moc nezáleží. Co se ve výsledku nakonec použije, může ovlivnit nejspíš cena, pracnost a možnost prasknutí té keramiky, při dosažení vyšší teploty. Že by to řešil nerez a klasické obezdění zdícími materiály?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.