Jak odstranit průhledný silikon

Od: Datum: 02.08.14 11:00 odpovědí: 5 změna: 02.08.14 14:30

Dobrý den, prosím poradí někdo čím odstranit průhledný silikon, který mám po obvodu sprchové vaničky. Je skrz něj vidět díry a černou plíseň a nejde to nijak vyčistit. Zkoušela jsem to odloupat, ale jde to strašně špatně. Děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.14 11:52

Odstraňovačem silikonu, který mají snad všude, kde silikon prodávají, je to rozpouštědlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 12:09
avatar

podle mě to de třeba prstem nebo nějakou špachtličkou nebo nějakým tupým předmětem. Silikon sice drží, ale ne tak, že by se nedal při užití síly odstranit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 13:42
avatar

Nahrubo nerez drátěnkou a pak, najemno musíte opravdu použít odstraňovač silikonu, který je k mání ve všech Baukrámech i v Hornbachu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 02.08.14 13:53

no a ještě se prodává škrabka na silikon, plastová, co jde i do rohu, ve tvaru V

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 14:30
avatar

Zdravím,
nanesený silikon je potřeba nejdříve něčím odříznout (viu třeba výše zmíněná V škrabka, v nouzi i třeba příborový nůž). Někdy, ale velmi vyjímečně, lze silikonovou "housenku" jen opatrně na konci podebrat a strhnout celou.
Po hrubém mechanickém očištění můžete na dočištění použít také výše zmíněný "odstraňovač silikonu". Na celou "housenku" to nepoužívejte - rozpouští to hrozně pomalu a strávila byste u toho "mládí".
Po odstranění starého silikonu pečlivě odstraňte plíseň, spáru vyčistěte, pečlivě vysušte (fenem, horkovzdušnou pistolí), ideální je si spáru olepit papírovou krycí páskou a pečlivě nanést nový silikon. Bublinky a podobně svědčí o nekvalitně naneseném silikonu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.