Unik maziva do pračky

Od: Datum: 01.08.14 17:45 odpovědí: 14 změna: 04.08.14 21:36

Ahoj,

mám 6 let Indesitku s vrchním plněním do minulého týdne s ní nebyl žádný problém až ted se mi poslední tři praní děje to, že z bubnu jde cítit mazivo - takový ten chemický smrad.. Vše vypere normálně na ničem smrad neulpíva až na ručníky..Zkusila jsem dát nový ručník do pračky jestli třeba jsem, omylem na to něco nevylila a ne. Ostatní prádlo je v pořádku. Koupila jsem tedy nějaký prostředek na vyčištění pračky od zbytku prášku a špíny a půk dne voněla a ted pro změnu smrdí zatuchlinou... Nevíte čím by to mohlo být?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.14 19:55

to se tu řeší pořád napište vpravo nahoře do kolonky hledat "pračka smrdí"

doplněno 01.08.14 23:28:

ložiska to nebudou to by prádlo bylo špinavé a voda by tekla ven. Vyčistit filtr ,hadici na vypouštění narovnat ať tam nestojí voda(i vzadu v pračce) a prohnat ji na 90stupňů octem a savem

doplněno 04.08.14 18:54:

tak ono to teoreticky ty ložiska být mohou ale tam je té vazelíny málo to by už vytekla.Jak to dělá dlouho?Ta hlučnost se projeví po čase-první odejde gufero poté ložisko.Když tak se podívejte pod pračku jestli od těch ložisek neprotéká voda.

Ohodnoceno: 0x

Od: nikolitko*
Datum: 01.08.14 21:37

To jsem tady hledala ale nenašla jsem odpověd:)

Datum: 04.08.14 21:36

No :DD Kde najdu ložiska? V jaké části? ze spod je ta pračka mazlavá.. A dělá to týden. Ted už mám i ručníky šedivé.. Tak jsem jí dostavila a kašlu an to:)) Jde do zběru:) Zítra mi příjde nová :) moc děkuji za odpověd:)

Od: ben®
Datum: 01.08.14 21:43

Dobrý den, a čistíte občas vypouštěcí filtr? Možná se zápach šíří z toho odpadu. Zdravím!

doplněno 01.08.14 21:47:

Asi bych zkusil vyprat jen s čistou vodou na vyvářku a tu pračku pořádně vyvařit a propláchnout.

doplněno 01.08.14 21:51:

Ještě snad, jestli nemáte odtok z pračky napojen přímo do odpadu a zápach nejde z něho. Já mám pračku s odtokem do vany a až potom do odpadu.

doplněno 01.08.14 22:07:

U umývadla a vany je u odpadů vodní "zátka", která brání vniknutí zápachu do místnosti. Tady záleží na tom, jestli je odtok z pračky vyveden až za tu vodní clonu nebo před ní.

Datum: 01.08.14 21:44

Dobrý :) Ano odpad jsem vyčistila, předevčírem podle návodu na balení. Půl dne v pohodě a pak teda nesmrí už tím jako by mazivem ale zatuchlinou - odpadní vodou... Předtím tak nesmrděla nikdy až ted..

Datum: 01.08.14 22:04

To jsem taky zkusila a odtok mám přímo v odpadu.. ale tím pádem, by musela mrdět jak vana tak umyvadlo ne?

Datum: 01.08.14 22:47

Jo tak to nevím ale mám ten odtok asi 40 cm nad zemí... To ale asi nemá nic společného s tím zápachem že? :( Nevím no... Mám obavu, aby to nebyli ložiska ale to by dělalo kraval ne?

Od: ben®
Datum: 01.08.14 22:51

Dobrý den, ložiska to asi nebudou, pokud není zvýšená hlučnost. Já tedy ještě nechávám to víko pračky stále otevřené (mám přední plnění), aby tam mohl vzduch a pračka nezatuchla a zbytek vody vyschl. Zdravím!

doplněno 01.08.14 23:11:

Neviděl bych to takto černě. Je to jen zápach a nebude to jedovaté. Ale, vzpomínám si, že jsem si jednou koupil levný prací prášek, který docela hezky voněl, ale vyprané prádlo "vonělo" zatuchle.

A u ručníků to je znát více, protože se dostanou až k nosu - což, např. ponožka většinou asi ne.

doplněno 01.08.14 23:22:

Tak, nevím, ale psala jste, že chemický zápach už není, ale pro změnu je prádlo zatuchlé. Já už asi více neporadím - snad ještě vyvařit vodou s octem, používat jiný prací prášek nebo si zavolat na prohlídku pračky odborníka.

doplněno 01.08.14 23:40:

Nemáte zač.

Datum: 01.08.14 23:02

Já ji mám celoročně otevřenou a to mám horní plnění, nezavirám to vubec už kvuli tomu at mi tam nic nerezne... tak nevím co to může být... Mám strach abych v tom neprala a neurval se mi buben.. A nebo to oblečení nebylo nějakým zpusobem jedovaté a neosipali jsme se všichni...

Datum: 01.08.14 23:16

Mě jde hlavně o to, že kdyby to smrdělo zatuchlinou vem to čert... ale spíš mám strach z toho chemického zápachu voní to jak mazivo na kola to černé... Nevím ted název - maže se s tím řetěz od kola...

Datum: 01.08.14 23:36

Nějak si to zařidím:) Moc děkuji za rady:)

Datum: 02.08.14 03:35

Použív se do pračky prací gel?

doplněno 03.08.14 22:25:

V pračce není reálné mazivo které by mohlo uteci, snad jedině z ložisek ale i tam je velmi tuhá vazelína a ten hluk při jejich likvidaci...

Většinou tak smrdí gely, časem, aviváží atd dostánou podivné zápachy...

Datum: 03.08.14 21:46

Právě, že jo.. ale ted jsem tedy zkusila znova vyprat a nesmrdí to zatuchlinou nýbrž mazivem asi vazelina či co se to použivá na pračku...

Datum: 04.08.14 13:04

No jo ale tak mi vysvětlete proč to smrdí přesně tak jak mazivo? A proč se to usazuje jen na ručnicích a na ničem jiným ne? Navíc Kravál nedělá ale vyteká když jsme jí dneska dostavila taková černá voda lehce olejovitá...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.