Jakou zvolit varnou desku s malým příkonem?

Od: Datum: 01.08.14 14:57 odpovědí: 3 změna: 02.08.14 10:57

Dobrý den,

v rámci rekonstrukce chaty plánujeme pořízení varné desky. Bohužel máme malý hl. jistič z důvodu dlouhého vedení kabelem a problém s úbytkem napětí.

Otázka zní: doporučte mi prosím varnou desku, která má nízký příkon, dobré rozdělení mezi jednotlivé fáze a je schopna se vypořádat s občasným podpětím.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 01.08.14 15:49

Bohužel nejlepší jsou staré litinové plotýnky, ve kterých je několik topných spirál, které se ovládacím knoflíkem přepínají dle požadovaného výkonu. Snad všechny moderní varné desky fungují v režimu "chvíli běžím na 100% a chvíli jsem vypnutý" a u nich hrozí, že v době běhu na 100% se vyhodí jistič..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: accur
Datum: 02.08.14 10:42

To není dobrá zpráva :(

Určitě však existují varné desky s větším / menším celkovým příkonem. S připojením na jednu, dvě, či tři fáze. Dále pak předpokládám, že sklokeramické varné desce podpětí bude vadit méně, než třeba indukční (nejsem si jistá). Varnou desku mohu jistič max. jističem 3x10A.

Od: accur
Datum: 02.08.14 10:57

Existuje varná deska na sdružené napětí?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.