Podlaha dřevěná -vrzání ,praskání

Od: Datum: 01.08.14 10:32 odpovědí: 7 změna: 04.08.14 13:02

Dobrý den , nemáte prosím někdo zkušenost s praskající či vrzající třívrstvou dřevěnou podlahou? . Každý krok je nesnesitelný.Děkuji Janisková


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.14 10:48
avatar

u nás vrzají dřevěné schodnice, no a občas postel, ale ta je z lamina

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.14 11:35
avatar

Zdravím,
vaše otázka je příliš všeobecně položená, na tohle se těžko odpovídá s nějakou radou. Takhle je odpověď věštění z křišťálové koule. Chtělo by to upřesnit, o jakou podlahu se jedná, z čeho je složená a apod. Případná slušná fotka taky neuškodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olga®
Datum: 01.08.14 12:33

Třívrstvá dřevěná podlaha sestávající z vrstev dřeva lepenými a lisovanými dohromady. Třívrstvé dřevěné podlahy , kde základ tvoří nosná deska, ve spodní části je umístěna protitažná vrstva a v horní části vrstva nášlapná .Stabilní ve smyslu, že je méně náchylná ke srážení a rozšíření, vzhledem ke kolísání teploty a vlhkosti v místnosti. Životnost dřevěné třívrstvé podlahy oproti laminátové podlaze, je několikanásobně delší, přebroušením a nanesením nové povrchové úpravy dosáhneme vzhledu nové podlahy, zároveň odstraníme místní lokální poškození, což u laminátové podlahy není možné.

Toto tedy o ní píšou .Podlahu máme již poškrábanou ale to je to nejmenší .Je položená pátým rokem sice to taky někde zapraskalo ale poslední půl roku je to všude. Co krok to rachot. Foto bohužel jiné momentálně nemám .Děkuji Janisková

Datum: 01.08.14 13:26
avatar

Nechci vás děsit, ale oprava podlahy - zabránění vrzání a praskání - se neobejde bez kompletní demontáže a opětné montáže podlahy.
Příčin, proč s podlaha chová tak, jak se chová, může být více. Záleží na tom, jestli se jedná o lepenou podlahu (ať už plošně na podklad, nebo jen slepením jednotlivých lamel k sobě), nebo jestli se jedná o podlahu se zámmky na suché spojování. To bohužel z vašeho popisu není zřejmé.
Kde může být problém - platí pro obě varianty:
- nerovný podklad pod "plovoučkou". Zatěžováním dochází k průhybu v některých místech a tím uvolňování spojů mezi lamelami. Výsledkem uvolněných spojů je právě ono vrzání a praskání.
Řešení:
demontáž podlahy, vyrovnání pokladu (samonivelační stěrka, případně, pokud se jedná o položení plovoučky na starou podlahu (prkna a pod) zajistit upevnění starého podkladu), opětovná montáž podlahy
V případě lepené podlahy:
- špatně slepené lamely k sobě, případně špatně nalepené lamely na podklad. Výsledný efekt je stejný jako v bodě výše - zatěžováním došlo k uvolnění spojů.
Řešení:
- demontáž podlahy, očištění, opětovná montáž (slepení či nalepení) podlahy
Nechci předjímat, jestli v případě lepené podlahy se jedná o nekvalitní práci řemeslníka (nekvalitní montáž, nedodržení dilatačních spár atd.), nesprávně použité či aplikované, nebo vůbec nevhodné lepidlo. Také je ale možnost, že podlaha před položením nebyla správně aklimatizovaná a jak postupně vyschla (to dřevo), tak se spoje uvolnily, případně také mohlo dojít k "doschnutí" podladu (u novostavby), tím vyschla zcela i vrchní část podlahy a uvolnila se. Příčin může být mnoho - dopátrat se příčiny asi můžete pouze vy nebo ten, kdo bude podlahu oprarvovat , protože pouze vy nebo opravář víte, jestli se jedná o novostavbu nebo ne, jestli spoje byly správně slepené atd.
V případě nerovného (nepevného) podkladu se jedná jednoznačně o chybu člověka podlahu pokládajícícho, protože na nerovn, nepevný či nevyschlý podklad by ji neměl vůbec položit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: olga®
Datum: 01.08.14 14:18

Velmi Vám děkuji za vyčerpávající odpověď .Abych pravdu řekla, tak toho jsem se bála. Jen jsem doufala že někdo napíše - kupte to a to a přetřete to a je to.Bohužel.Ale máte pravdu jiný způsob nebude. Podlaha se pokládala do novostavby a na podzim.Velmi Vám děkuji Janisková

Datum: 01.08.14 15:16
avatar

Přetření, respektive zalití spár např. lakem bych vám doporučil jako první pokus u klasické parketové podlahy. Bohužel u plovouček ( i když ta vaše by teoreticky měla být později přebrousitelná) bych to nedoporučoval.
Ale abych vás jen neděsil - vzhledem k tomu, že podlaha vrže, jak píšete, skoro celá, tak demontáž (pravděpodobně nic moc fest nedrží, takže by se ani nemuselo nic moc - nebo vůbec nic - poškodit) a opětovná montáž nebude zas tak nic složitého. Zvládne i pečlivý kutil, vybavený trpělivostí a potřebným nářadím. Přeložení takové podlahy je, i když to by to šlo hodně špatně při demontáži, otázka max. 2 dnů.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: olga®
Datum: 04.08.14 13:02

Dobrý den ,děkuji Vám za odpověď. Rozebrání podlahy bude asi jediný způsob jak se nezbláznit při každém kroku.

Ještě jednou Vám mnohokrát děkuji za Vaší radu.Janisková

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.