Jak vymalovat pokoj

Od: Datum: 31.07.14 18:21 odpovědí: 27 změna: 15.08.14 08:40

Dobrý den, chci si nechat vymalovat nově pokoj, ale vůbec nevím, jaké barvy zvolit (jsem holka, 17 let:) ). Mám tmavě hnědý nábytek, dveře od skříně jsou bílé, a šuplíky od skříňěk jsou taky bílé. Převládá spíše ale tmavá barva. Vím, že k tmavému nábytku se hodí světlé barvy, takže jsem přemýšlela, že bych si nechala vymalovat celý pokoj béžově a do toho třeba pár pruhů nějakou barvičkou, jenže nevím jakou :( Myslela jsem, že fialovovu, spíš tmavší, ale bojím se, jak by to vypadalo, takže nad tím pořád váhám. Nemáte nějaké tipy, rady, inspiraci? :) Děkuji ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 31.07.14 18:26

Pokoj je tvůj, vyber si co se ti líbí, v čem se budeš dobře cítit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.07.14 18:32

Já v baráku maluju zásadně všechno a všude na bílo. O to jednodušší jsou případné opravy.

Žádná jiná barva mi do chalupy nesmí. Kdo se s tím má potom párat. *bum* *smich*

Od: curious*
Datum: 31.07.14 18:53

to je pravda. na chalupy se dava bílá, ale např..u DULUXu existuji dokonce ruzne druhy bíle, které vytvoří příjemnou a utulnou atmosferu i na chalupe. Preci jenom ta PRIMALEX bila nekdy z tech sten řve. Doporučuji inspirovat se anglickym venkovem, kde si bile steny nenechavaji a namisto toho voli treba nejake pekne neutralni prirodni barvy..nebo např. Ash White, Linen white, Linnet White..Ale to se nedovite, dokud nevyzkousite. Pak uz byste nechtel jinak. :)

Datum: 31.07.14 19:00

Nepoužívám samozřejmě "Superbílou" typu PrimalexPolar. To by mi asi vypadlu bulvy *smich*

Většinou maluju Standartem. Ten je z hlinkou a připomíná trochu odstínem slonovou kost.

Je to příjemná, nenásilně bílá barva.

Datum: 31.07.14 19:08

rozumím vám..u mě by byl problém, protože mám ráda bílý nábytek a bílou barvu na doplňcích, musím mít pozadí (rozumějte stěny) ..nějakou odlišnou barvu, byť s nepatrným nádechem do béžova, krémova nebo růžova..(to v těch barvách opravdu víceméně jen tušíte) :).ale pak právě všechny doplňky a nábytky pěkně vyniknou..znám paní co má pěknou rustikální bílou digestoř na bílé stěně a já si furt připadám, že to nemá nějak dodělané. Prostě tomu chybí to pozadí, které by to celé umocnilo..

Datum: 31.07.14 18:49

Zdravím tě. Nejlepší je vybrat si ze vzorníku DULUX barev a nechat si namíchat. Tak trefiš nejlépe odstín, který ti bude ladit k duši i nábytku. Jenom prosím nevybírej syté barvy a ve snaze mít barevný pokojíček to nepřeháněj. Meruňková, zelená, modrá ani růžová už nejsou "in"..Záleží jaké máš ráda barvy..jestli svěží, teplé, klidné a podle toho si vyber. Pěkná je (namísto pruhů) kombinace ton v tonu, to znamená, že si vyberes jednu barvu ve dvou sytostech odstínu a pak dáš podle svetla v pokoji a oken dve steny tak a dve steny jinak, ale vzdy ty sousedici! Podivej se pro inspiraci na www.dulux.co.uk Nezvyklé odstíny dodají opravdu hezkou atmosféru a ani nemusí být moc výrazné..Ať dobře vybereš!

Datum: 31.07.14 18:56

A pokud by se ti DULUX barvy zdály drahe, nech si namichat duluxovy odstin do Primalex (primacolor)-bílé. To by melo vyjit levnejc..

Od: klarka6*
Datum: 31.07.14 19:20

mne by sa asi skôr páčili oranžové a béžové tóny...nad tým si nepremýšlala?

Datum: 31.07.14 20:16

Béžová je fajn. Je to neutrální a teplá barva. Jedna moje "kamarádka" měla ložnici modrou. Nesnášel jsem to.

Chrněl jsem radši na gauči v obýváku. Působilo to na mě úplně depresivně, studeně a odtažitě.

Od: moula*
Datum: 31.07.14 20:10

No samozřejmě světle žlutou !

Datum: 31.07.14 20:12

To je "pozvánka" pro komáry a mouchy. Ty tu barvu milujou.!

Od: host
Datum: 31.07.14 20:30

Bílý primalex plus, dobře kryje, nedělá kocoury (fleky s jiným odstínem), dá se kdykoliv opravit a přetřít stejnou barvou.

U namíchaných odstínů buď spousta barvy zbyde, nebo při malování najednou dojde a chybí a těžko budeš míchat stejný odstín. Zbytek se dá sice pro případné opravy zavřít do láhve se širokým hrdlem od okurek nebo od zelí, ale proč mít zbytky. Se zbytkem bílé můžeš vymalovat třeba strop v předsíni, špajz, nebo menší stěnu, nebo ho nechat na pak, v zavřené nádobě vydrží třeba rok.

Datum: 31.07.14 20:44

Tak, tak... *palec*

Datum: 31.07.14 20:54

to neni pravda..jeste jste nezkusil automaticky michane barvy od DULUXu..ano, jsme zase u duluxu...barva nezbyde, daji se koupit litrove i dvoulitrove plechovky a barva vydrzi nekolik let dobre uzavrena..ja pretirala steny po roce stejnou barvou, kterou jsem si schovala a naprosto bez fleku. A to na stenu sviti pres rok i slunicko...Za dobre namichany dulux dam ruku do ohne.

Datum: 31.07.14 20:48

mám nábytek tmavě hnědý a jinak vše světlé do šeda atd.ale miluju a je k tomu nejlepší Primalex polar-zbožňuju jak je opravdu sněhově bílý a to několik let!V novém bytě ke vstupu jsme do něj přidali trochu zelené a žluté a máme lehce signálně žlutou stěnu a je supr.

Datum: 31.07.14 21:01

Proti gustu zadny disputat, ale ja bych spis odstin sede (existuje asi tisic krasnych odstinu sede) na stene a k tomu bily nabytek.. ;o)

Od: kutululu
Datum: 31.07.14 20:51

Fialově vymalovaný pokoj je nádherný a u teenagerů dost frčí. K bílé se navíc skvěle hodí. Nedokáži už ale tipnout, jak moc se bude hodit k tmavému nábytku, jestli už by to nebylo vše až moc tmavé. Zvolila bych tedy nějakou né moc tmavou ani né světlou fialovou, prostě něco mezi ;) Ještě pěkná barva je lososová a nebo meruňková.

Datum: 31.07.14 20:59

prosim vas, neradtemlade holcčině něco, co uz davno neni hezke..zluta fuj, merunkova fuj, modra (doma namichana) fuj. Hlavne nemichejte barvy doma, nedopracujete se hezkych odstinu ani nahodou. S fialovou opatrne. Jiste vite, ze existuji teple odstiny i studene odstiny teto barvy! Ze zkusenosti se brzy okouka a k tmavemu nabytku vubec nedavat! to pusobi strasne usedle..a neklidne. Ja mam doma jiz 4 roky barvu Natural Taupe (má nádech do svetle levadulove) v obyvaku a Khaki Mist v kuchyni...nemuzu si stezovat. Ta barva je naprosto nerusici a je to jako z casopisu.

Od: agathexp*
Datum: 31.07.14 20:59
Dej si tam jakoukoli barvu chces, pokud mas nejaky cit pro barvy, tak to urcite trefis. :)
Ja mam jednu stenu syte travove zelenou, dve bile a na jedne mam tou samou zelenou puntiky ruznych velikosti. Nabytek ladim do cervene, podlaha je z tmaveho dreva.
Vsichni mi to rozmlouvali, ze se to k sobe nebude hodit, ale nakonec jsou nadseni. :)
Takze nemaluj podle trendu a obecnych rad, ale podle toho, co se ti libi a v cem by ses citila dobre.

Datum: 31.07.14 21:05

koneckoncu muzes vyzkouset vsechno..premalovat jde vzdycky. i chybami se clovek uci. ale pokud clovek nevi nebo nema cit, mel by si nechat poradit, to je muj nazor. uz jsem videla hruzy hruzny u lidi na stenach.

nebo zkus dulux - potters pink (staroruzova)...je to varianta pro holky, kdyz nechces moc sladky barvy, ale presto neco holciciho...

Datum: 31.07.14 21:02

A co oranžová, meruňková nebo lososová barva? Béžovou bych nedávala, bude to mdlé.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.07.14 22:55

Ahoj. I když jsem bráchu lámal do barev, pořád tvrdil, že bílá je dobrá. Tak jsem mu vylíčil celý byt. Taky to šlo přežít. Stav se v Barvách a prohlídni si škálu vyráběných barev. Porovnáváním těch vzorkových proužků se dá k něčemu dojít. Továrně namíchané směsi se mi zdají lepší, než ty barvené tónovačkama. Pořád drží stejný odstín. I u dna kbelíku s barvou.

Datum: 01.08.14 00:17

To je fakt... *palec*

Datum: 31.07.14 23:03

Záleží na ceně kterou chceš do pokoje vrazit. Klidně si můžeš nechat udělat i benátské štuky jestli na to máš. Vypadá to dobře.

Inspirace:

http://xrayok.com/wp-content/…finish-ragged-glaze-51624.jpg

http://moyuc.com/images/2013/…faux-finish-www-moyuc.com.jpg

http://www.ammbo.cz/Ukoncene-…Gynekologicka-ordinace-v-Brne

Nebo něco obyčejného:

http://maliri-pokoju.websnadno.cz/DSCN3328.JPG

se bude hodit dobře.

doplněno 31.07.14 23:23:

Volba barvy by měla být volena podle tvého temperamentu. Ty v tom pokoji budeš bydlet. Jsi-li akční člověk, který žije život na plno a chce se naplno radovat ze života, dej si oranžovou barvu středně tmavou/světlou. Jseš-li člověk melancholického a klidného ražení, nenápadná myška, která má ráda klid, vol modrou. Jseš-li člověk soucitný, který chce pomáhat lidem, vol zelenou (působí to trochu "nemocničně", ale bude tě to duševně naplňovat). Žlutá je sice dobrá pro lidi co rádi vyzařují radost a veselí, ale problém je v tom, že žlutá brzo bledne, takže tu bych nedoporučoval.

Pokud se jedná o nějaké pruhy tak na to pozor. Nesprávná geometrie nemusí působit harmonicky. To by už chtělo schopného designera, pokud to má opravdu vypadat dobře.

Datum: 01.08.14 15:39

Zdravím,
pokud nechcete vymalovat pokoj jen bílou, ale chcete použít třeba nějaké barvy, pruhy a pod., tak je malování docela věda. Ono se to nezdá, ale pomocí barev, pruhů, různých linek či třeba jen vymalováním stropu odlišnou barvou od stěn a podobně se dají s bytem (pokojem) docela slušná kouzla. Např. přetažením barvy ze stěn částečně na strop lze místnost opticky zvýšit, přetažením barvy ze stropu na stěny opticky snížit atd. Dříve (v době první republiky) k tomu byly pro malíře pokojů vydávány poměrně obsáhlé materiály, manuály a vzorníky. Pak ale vymalování takového pokoje bylo malé umělecké dílo. Používáním různých šablon se daly zvýraznit či naopak potlačit různé kusy nábytku, odrazy světla a mnoho dalšího. Co pokoj, to byl originál.
Něco pro inspiraci, jak se nechá pracovat s optikou a barvami, jsem našel na netu.
http://malirstvi.interierstud…alovani-pokoju-opticke-klamy/
http://www.slunecni-barvy.cz/…-zvetsit-nebo-zmensit-prostor
http://www.svetremesel.cz/cla…y_zvetsit_malou_mistnost.html

Datum: 01.08.14 23:31

"přetažením barvy ze stěn částečně na strop lze místnost opticky zvýšit"
Anebo zmenšít Já bch to moc nedoporučoval zkoušet. Nejlépe je zůstat u bílého stropu, pokud neplánuje zkoušet dekorativní malby. Taky by si to mohla nechat vymalovat jako Sixtýnskou kapli, ten strop

Datum: 15.08.14 08:40

Vzpoměl jsem si na tento příspěvek, tak ho doplním - dneska jsem na idnes našel zajímavě řešený strop:

http://sdeleni.idnes.cz/posuv…140627_133314_rea-sdeleni_ahr

V podstatě komplet zelený, ale zajímavé je jak ho mají udělaný třírozměrně a vršek černobíle.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.