Jak vysoko nad zem usadit vchodové dveře?

Od: Datum: 31.07.14 02:32 odpovědí: 5 změna: 04.08.14 16:21

Dobrý den,

Prosím o radu, jak mají být vchodové dveře standartně vysoko nad zemí (podlahou), případně jak má být vysoko od země křídlo vchodových dveří. Nám dveře v kolárně drhnou (již téměř od začátku), kolik má být mezi křídlem a podlahou místa? A jak se dává dolní lišta, pokud je rozdíl ve výšce venkovní a vnitřní podlahy? Má překrývat obě podlahy, byť různě vysoké, nebo se jednoduše položí vedle té vyšší podlahy? Snad jsem problematiku dobře popsala. Děkuji předem za vaše komentáře.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: helin
Datum: 31.07.14 07:24

Dveře se dávají tak vysoko jak si řeknete. Nedávno jsem si nechával zadělávat několikery plastové dveře a po dohodě s firmou jsem si je nechal usadit o trochu víš cca 2cm na čistou podlahou. Podle informací firmy je standartní výška nad čistou podlahou pouze 8mm! Což se mi zdá dost málo, stačí drobná nečistota, zvedlý roh dlažby, sedlý křídlo dveří atd. a už to škrtá. Pokud to máte interiérové dveře tak ty by šli případně podříznout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.14 10:23
avatar
Cca 7-8mm, dá se to upravit podlozkami pod panty, popr serizenim pantů. Lista by měla být pod křídlem. Záleží, kde máte dlažbu napojenou. Správně by mel být přechod pod křídlem.
Vypodložení křídla je otázkou minuty, to tam nemáte žádného chlapa?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: curious*
Datum: 04.08.14 16:20

dobrý den, děkuji za vaši odpověď...da se rict, ze tu nikdo neni..nikomu tady radeji nic nevadi, aby nemusel nic delat, ale kdyz maji dat penize za nove, tak to se jim nechce.

Datum: 31.07.14 10:39
avatar
Trio panty se nechají jednoduše setřídit imbusem. Ale ty tam asi nebudou, tak nejjednodušší je, panty kousek podložit. Jdou na to speciální podložky který se dají koupit v každým slušným železářství. Ale úplně stejnou službu vykonají i obyčejný pérový podložky. Kdyby to už nešlo, dveře by stále dole drhnuly a nahoře by už vadil falc, nezbývá, než je dole trochu ohoblovat.
Jinak, 8 mm je dole vůle až až. Dávat je výše nemá význam. Naopak nastávají jiné problémy. Hlavně estetické, co s tou dírou dole? Zvyknout si?
A navíc tam musí strašně táhnout. Na to už žádný padací práh nestačí a klasickej práh už bude strašně vysokej.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: curious*
Datum: 04.08.14 16:21

děkuji všem za odpověď.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.