Nátěr střech

Od: Datum: 30.07.14 20:20 odpovědí: 2 změna: 31.07.14 01:12
avatar
Zdravim
Mam takový problem
Potřebuji natřít střechu na garáži ktera byla pozinovaná po té natřena klasickou barvou a potom gumosfaltem...
Ten je tam 15 let a už se odlupuje i s barvou pod tím..
Sice jenom místečkama ..
Sklon střechy je asi 15 cm na 4 m. Takže ipa nepřipada v uvahu i kdybych jí překladal po 20 cm..
Nemáte s tim někdo zkušenosti?
Optimálně něco za rozumnou cenu. O vzhled nejde...

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.14 22:43

Ahoj. Tak známí taky měli na střeše garáže nějak podobně sprasený povrch, a tak jsem jim poradil, místo pokládky ipy nebo něčeho podobného, natažení širokou špachtlí takový Správkový asfaltový tmel od Den Braven. Šikovně zaplnil ty praskliny a ještě na tý střeše udělal takovou šikovnou vrstvičku. Měli jsme to natažený za pár hodin a stačilo na to asi 3-4 kyblíky toho matroše. Stálo to asi 15-16set Kč. Po roce jsme na to koukali a je to pořád jako nové. Další operace po nějakém tom roce může být zase provedena podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.14 01:12

Pokud se to loupe, bylo by ideální oškrábat až na plech (hrozná práce) a pořádně natřít barvou na pozink. Jinak záleží, jakou si představujete životnost opravy. Pokud stačí dva/tři roky, pak stačí oškrábat odlupující se místa, střechu očistit a přetřít gumoasfaltem nebo lépe ochranným nebo reflexním nátěrem (viz. níže).

Jestli to má vydržet delší dobu a zároveň neškrábat až na plech, tak oškrábat odlupující se místa, střechu očistit a:

-pokud to je gumoasfalt (ředitelný vodou), tak po očištění 1x nátěr zpevněný technickou tkaninou a navrch ochranný nátěr nebo 2x nátěr zpevněný tkaninou a navrch reflexní nátěr. To by mělo vydržet dalších 15 let. Použít lze i jiné materiály (Dehtochema, Paramo apod.), úplně levné řešení to ale není.

-pokud to náhodou není gumoasfalt ale asfaltový lak, mohla by pomoci asfaltová penetrace a nátěr nebo reflexní nátěr. Penetrace předchozí nátěr trochu rozežere a zpevní a další nátěr ochrání.

Ale nebál bych se ani asfaltového pásu. Samozřejmě pečlivá práce je při minimálním sklonu základ, lze lepit plamenem i lepidlem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.