Umístění liniového odpadního žlabu

Od: Datum: 30.07.14 13:18 odpovědí: 5 změna: 30.07.14 21:08

Dobrý den, mám garáž dle obrázku. Uvnitř bych chtěl umístit liniový žlab, který by zachytával mj. vodu a tající sníh atd. z auta aby netekla na vrata a následně ven. Podlaha by se vyspádovala dlažbou od konce garáže k vratům do tohoto žlabu. Vývod do kanalizace mám v šachtě vlevo v rohu. Co jsem koukal, tak žlaby nemají samy o sobě spád, takže by se k vývodu musely též vyspádovat. Podle toho i dlažba a to mám obavy, aby mi vše neteklo víc na levou zeď jak k vratům

Napadla mne varianta udělat žlab mezi vraty na středu garáže a obě stání vyspádovat na střed, tedy ze stran do středu garáže, ale to mi přidje zbytečně komplikované + více trubek mezi žlabem a šachtou atd.

Nemáte nějaké rady? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.07.14 13:50

Dobrý den, já bych volil variantu spádování na střed i za cenu vyšší pracnosti. To spádování podlahy i žlabu bude symetrické. A raději bych volil tu odtokovou trubku většího průměru, aby stačila brát hodně vody a ta se nevracela (pokud by taková situace měla nastat např.

při umývaní auta). Zdravím!

doplněno 30.07.14 14:29:

Podívejte se např. viz odkaz (je tam ke stažení i montážní návod) a další potřebné montážní prvky: http://www.nonstopstavebniny.…na-mriz-15t-1000x130x105.html

Ohodnoceno: 0x

Od: paulus
Datum: 30.07.14 14:12

díky

a mám řešit napojení žlabu na jeho konci jak chci a nebo sehnat žlab s vývodem uprostřed? Protože pokud ho dám na střed a spády podlahy do něj, jak udělám spád toho žlabu k vývodu/odtoku?

dokážete mi namalovat napojení a spády? Díky

Od: paw®
Datum: 30.07.14 14:07

Tomu zlabvu staci spad 0.5cm/m. Holt v jene strane by to bylo o 3 cm nize. Udelate k tomu na konci betonu u zlabu strmejsi sikminu a je to. Spadovat cellou garaz uhlopricne je nesmysl.

Jinak jestli opravujete/stavite garaz na povoleni, tak na ten zlab zapomente. Neprosel by koulaudaci. Psojde jenom trativod (a to kdovi jestli). A to z duvodu mozneho uniku ropnych latek.

Datum: 30.07.14 19:47

Ahoj. Hoši, nechci vám brát váš žlábkový elán, ale podlaha v garáži, určitě svého času, nikdy neměla smět být se spádem z vrat ven. Bývala to kolaudační závada. Jak to tu popisuje třeba PAW. A to, skrzevá úniku ropných produktů. Nebo to je dneska jinak?

Od: paw®
Datum: 30.07.14 21:08
Nezmenilo se to. Stejne tak kanal ustici do kanalizace. Ale kde neni zalobce, nebude ani soudce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.