Jak na zavreni chem. kotvy k opetovnemu uziti

Od: Datum: 29.07.14 21:27 odpovědí: 3 změna: 30.07.14 07:21

Jakym zpusobem prechovat (uzavrit, skladovat) kartusi chemicke kotvy k opetovnemu pouziti? Je to dost drahy spas na to, aby ji clovek vyhodil, kdyz v ni po pouziti stale velka vetsina zbyva. Ale jak spravne na to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.14 21:55
avatar

No, některé kartuše jdou opakoveně použít, mívají spec. zátku, ale jelikož většina kotev je dvousložkových a mísení složek probíhá v trysce tak přinejmenším ta tryska se musí vyhodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 29.07.14 22:32
avatar

Neuzavírat, jen před dalším použitím odšroubovat a vyhodit míchací hubičku a dát novou. Většinou se standardně dodávají dvě a další lze dokoupit...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.07.14 07:21

Já s chemickou kotvou pracuji trošku jiným způsobem.

Kartuši mám vždycky uzavřenou tou originální zátkou. Když potřebuju male množství chemie, tak mám nastříhané čtverce z plastové fólie a na ty čtverce si vytlačím potřebné množství obou složek. Pomocí špejle "vyhrábnu" zbytky hmoty z hrdla kartuše, aby tam ty dvě složky nebohly reagovat a vytvrdnout.

Potom složky špejlí důkladně promíchám a zpracuju.

Není to tak rychlé a pohodlné, jako míchací hrot, ale dá se takhle zvládnout. Jediný problém je, že si zkracuju čas pro zpracování chemické malty. Takže pokud chci zalepit čtyři hmoždimky, tak stihnu tři a u čtvrté hmoždimky už je hmota tvrdá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.