Schody z dřevených palisád

Od: Datum: 29.07.14 14:49 odpovědí: 3 změna: 30.07.14 08:58

Potřeboval bych poradit s realizací venkovních schodů z dřevených palisád.

Palisády už jsou nakoupené. Různý průměr, délka cca 50cm, z toho cca 20 do špičky.Palisády budou tvořit hranici, která bude vysypaná kačírkem. Takhle budou nad sebou tři schody.

Tolik k tomu jak by to mělo vypadat.

Teď jak to zrealizovat. Mám vyhrabaný takový kufr pro realizaci schodů. V tom se mimo jiné po dešti naprosto dokonale a opravdu dlouho drží voda...jsme na jílu.

Takže co s tím. Vybrat ještě víc do hloubky a dorovnat trochu šterkem? Takže osadit kůly vlastně do šterku

Udělt od kufru rygol do pnagejtu, aby se tam voda vůbec nemohla držet?

Samozřejmě počítám s tím, že palisády budu muset časem obměnit. Ale obávám se, že ta dolní řada by mohla odejít opravdu hodně rychle.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jendad
Datum: 29.07.14 15:15

Rozhodně dát do štěrku . Je to drenáž a odvede vodu .Dřevo právě nemá rádo vodu a pokud je dlouhodobě vystaveno vodě tak hnije. Myslím akorát , že nějaké tvrdé dřevo se používá do vody a to vydrží (neznám které) . U dřevěných staveb se právě doporučuje takové řešení které rychle odvede vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 29.07.14 15:28

Podle obrázku i popisu tedy budou palisády tvořit pouze boční strany schodů. Materiál schodů a hlavně hranice jednotlivých stupňů bude jistě jiný, pevný. Hlavně přední strana jednotlivých schodů, aby držely tvar.

Palisády nastojato se opravdu brzy začnou rozpadat, i kdyby byly napuštění karbolkou, nebo jinými osvědčenými historickými nebo moderními napouštědly. I špalek na sekání dřeva víc vydrží, když se na něj dává nějaký kryt, kus asfalťáku nebo igelitu zažízený kamenem, nebo plechovvé víko od něčeho. Jakmile do řezu začne zatékat, začne se brzo rozpadat. Možná by to chtělo horní stranu napustit něčím trvanlivým, jakoby zavoskovat nebo zalít něčím co odolá teplotám od +40 1C do -20 °C, mrazu, slunku, dešti, šlapání, apod.

Tak zvané telegrafní sloupy nebo dřevěné sloupky plotu se zapouštěly do země částí napuštěnou karbolkou, dehtem, nebo opálené nad ohněm, aby nehnily. Jak budou palisády držet ve štěrku je otázka, určitě vám někdo poradí, kdo s tím má zkušenost.

Dřevěné palisády jsou zajímavý přírodní materiál, určitě to bude hezké a funkční.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miata*
Datum: 30.07.14 08:58

Ano, palisády budou tvořir takovou ohrádku, ta bude vyplněná kačírkem.

Zkusím pro ty palisády udělat nějaké štěrko pískové lože. V tom by to držet snad docela mohlo

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.