Načerno postavená stavba?

Od: Datum: 08.09.14 13:26 odpovědí: 1 změna: 08.09.14 13:46

Dobrý den,

s přítelem jsem se letos nastěhovali do domu mých rodičů. Tento dům dostal otec od svého otce darem. S ohledem na finanční situaci jsme byli nuceni si vzít americkou hypotéku se zástavním právem právě na tento dům. Při dokládání všech podkladů bance jsme však zjistili, že náš dědeček před asi tak 30lety postavil u domu garáž a nikdo jí nenechal zapsat do KN. Rodiče nejspíše nemají ani stavební povolení a ostatní doklady. My s přítelem máme bohužel povinnost garáž zapsat do KN a tento zápis doložit bance.

Ráda bych tuto situaci dala do pořádku, jen mám nyní obavy z nějakých finančních sankcí nebo z toho, že mi na stavebním úřadě řeknou, že je tato stavba postavená na černo a budou jí chtít odstranit. Můžete mi někdo poradit, jak mám postupovat? Jaké podklady budou zapotřebí?

Předem moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.09.14 13:46
avatar

Dobrý den, snad zajít na stavební odbor na radnici a říci o problému. Říci, že nemůžete doma dohledat doklady a požádat je o vyhledání kopie v jejich archívu. Rozhodně nemluvit o garáži, jako černé stavbě. Možná budou papíry na radnici skutečně dohledány (spíše ne). Vzhledem ke stáří stavby (a "nepřesnostem" v evidenci za minulého režimu) se dá předpokládat, že jednání nebude konfrontační a stavební odbor bude vstřícný, protože si sám nebude jistý. Jednejte slušně a oni už poradí řešení. Pokutu bych vyloučil a proti případnému odstranění stavby se dá i odvolat. Zdravím!

P.S. Pokud šlo o darování nemovitosti, tak byl zřejmě udělán v té době i její odhad. Odhadce vyžaduje ty dokumenty ke stavbě a možná je nevrátil kompletní - což by se dalo také použít jako vysvětlení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.