Nazaplacené SIPO

Od: Datum: 29.07.14 10:00 odpovědí: 5 změna: 29.07.14 18:36

Mam dotaz ohledně SIPA. Minulý měsíc mi nepřišla složenka na zaplacení SIPO. Odjeli jsme na dovolenou a já si teď po měsíci vzpomněla, že jsme SIPO neplatili...kde mám teď zálohy uhradit? Jedná se mi o plyn, elektřinu a ČT poplatek. Nebo to mám nechat a oni mi to pak přičtou až bude vyúčtování? Co ten ČT poplatek?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 29.07.14 10:24
avatar

Dobrý den, pokud Vám nepřijde SIPO do schránky, tak si můžete na poště nechat vytisknout náhradní doklad a ten uhradit. Ale, to snad jen v ten měsíc, na který je platba. Nyní musíte uhradit každou položku jednotlivě a přímo na účet oprávněného. U toho plynu a elektřiny by to v případě neuhrazení jedné zálohy asi nemuselo vadit - o to bude asi vyšší nedoplatek při tom vyúčtování. Poplatek za TV a rozhlas by se uhradit měl, protože tam není vyúčtování. Na poště Vám jistě řeknou více nebo to bude na stránkách ČT a ČR. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: livie
Datum: 29.07.14 10:42

Dobrý den, ČT poplatek Vám přijde v dalším SIPU znovu - budete ho tam mít tedy 2x. Aktuální + ten dlužný. Bez penále...Na ty ostatní platby se zeptejte na poště.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 29.07.14 11:17
avatar

Hlavně s ničím moc neotálejte a zaplaťte.Zejména ČEZ naběhne a odstřihne elektriku...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vendys*
Datum: 29.07.14 11:24

Tak toho se nebojím, jsou to jen zálohy. Spíš ten ČT poplatek...

Datum: 29.07.14 18:36
avatar

Poplatek za rozhlas a televizi zaplatíte příští měsíc, jak je uvedeno výše. Zálohy na energie domluvte s příslušnými dodavateli. Pro Vás pouze záloha, podle nich platba, kterou jste se zavázal pravidelně, každý měsíc platit. Nyní máte dluh. Pozor na to. Co nejdříve volejte na zákaznickou linku a domluvte splátku, která bude mít určité náležitosti, které Vám sdělí pracovník po telefonu, nebo informace zjistíte na jejich webových stránkách. Pokud se s pracovníkem domluvíte, že nemusíte platit, on to zanese do systému, a tím pádem budete mít o jednu zálohu méně, tak můžete klidně spát. Ale velké dodavatele RWE a CEZ si raději obvolejte, s nimi žádné nesrovnalosti.

doplněno 29.07.14 18:39:

Stalo se mi to u RWE. Vypadla mi jedna záloha, ozvali se, že jim dlužím. Takže můžete očekávat i dopis od některého dodavatele, že jim nedošly peníze na ten určitý měsíc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.