Výroba obrubníku

Od: Datum: 27.07.14 21:14 odpovědí: 8 změna: 27.07.14 23:31

Máte někdo zkušenosti s plastovou formou na výrobu obrubníku?Jak náročná je jeho výroba a v jake kvalite se povede výsledek?Dík za rady.

http://www.mform.cz/plastove-formy/obrubniky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.14 22:03

Ahoj. Budou s tím potíže. Výroba směsi je trochu náročná na umíchání, na uvybrování ve formě a určitě nebudeš chtít dávat hodně cementu, a to bude ten podstatný problém. Bude to hladové a bude se to sypat. Prd to vydrží a rozhrabe se to. Tak že, škoda práce, škoda materiálu a škoda peněz za vše. Vyber si hotový výrobek. U toho lze, něco co je špatně, aspoň to, chvíli reklamovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 27.07.14 22:52

Konkrétně s těmito plastovými formami zkušenosti nemám, ale jinak mám velice dobré zkušenosti s "podomácku" odlévaným betonem do "jakéhokoliv tvaru". I bez vibrace jsem si odlil desky na komín, kanálové desky atd., které měly velice hladké plochy (záleží na hladkosti formy u plastu by to neměl být problém) bez problémů bez trhlin. Postupoval jsem tak že jsem užil písek 04 (křemičitější, bílý) a cement v poměru 1:2-1:3 (tzn. jeden díl cementu na dva až 3 díly písku) Promíchal jsem ručně napřed jako suchou směs a postupně přidával vodu, důkladně promíchat, jsou-li požadavky na "drobné výčnělky detaily" pak udělat trochu řidší, nalít do formy a ještě ve formě trochu "prošťouchat" (špachtlí klacíkem) stáhnout do rovna. Do odlitku lze dle potřeby položit např. kus střiženého pletiva je-li odlitek více "namáhán", rovněž lze přimíchat i trochu "hrubší" větší kamínky. ( nedával jsem) Pro lepší zpracovatelnost hladkost povrchu i větší pružnost odlitku jsem přidal i trochu duvilaxu, to si již chce vyzkoušet. Pokud směs dobře promícháte, nebudete zbytečně šetřit cementem, po odlití odlitek zakryjete proti rychlému odparu vody, případně občas během tuhnutí pokropíte vodou neměl by být problém. Odlitky se mi jeví i pevnější oproti např. tenkým betonovým obrubníkům co lze běžně koupit (křehčí).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.07.14 23:05

Každou chvíli vidím někde reklamu na zlevněný obrubník, takže bych stím nelaboroval.

Když už, tak sehnat hodně forem a zajet si pro kvalitní beton do betonárky.

Pokud jich potřebujete opravdu hodně, tak doma to budete vyrábět několik let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 27.07.14 23:19

Nejlépe si zjistit co "vyjde levněji", ale toho lití doma se opravdu tazatel nemusí bát, je to bez problému, hezké i trvanlivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke020
Datum: 27.07.14 23:31

To mám zjištěné lití je levnější,když nepočítam teda čas ktery to zabere.

Od: luke020
Datum: 27.07.14 23:29

Je pravda že jsou slevy ale podívejte taky jak jsou silné ty obrubáky ve slevě.A ptal jsem se kdo má zkušenosti.A nebo kdo mi da nejakou radu.Takže spiš bych se držel tematu

Od: luke020
Datum: 27.07.14 23:19

Na cementu šetřit nehodlám a planuji to dělat s pisku a sterku frakce 0/4 - říkají tomu černý pisek.Klasicky se pridava do betonu nebo na zasip kanalizace.

Od: janm*
Datum: 27.07.14 23:23

Kupříkladu mám odlité kanálky, o kterých si většina návštěv myslí že jsou koupené, takže lze udělat celkem lehce v podstatě "profesionální práci". Dělal jsem i různé "experimentální směsi" a v podstatě "drží všechno" již leta, žádný problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.