Je možné takové zpevnění staré podlahy

Od: Datum: 27.07.14 16:17 odpovědí: 4 změna: 27.07.14 17:55
avatar

V hospodě včera jsme vedli diskuzi na téma zpevnění podlahy krom jednoho zedníka všichni amatéři :-D

Přišel kamarád a tvrdil nám, že si slušně opravil "vlníci a pohyblivější" starou podlahu na chatě. Chata stará ještě před WW2 a nějaký dřevěný trámy do hlíny a kolejnice prostě něco opravdu starého a říkal, že podlaha strop je pořád OK, ale při chůzi to byla hrůza vlnění a drnčení nádobí ve skříních Tak prý nakoupil klasický ocelové mříže s oky ty položil a svářečkou spojil a prý mohl jít až asi 5cm do výšky od povrchu současné podlahy. Nakoupil nějaké speciální podlahové lepidlo už nevím název asi nějaká lepší stěrka a ve finále ty spojené mříže zalil a vytvořil další vyztuženou vrstvu podlahy asi 5cm nechal vytuhnout a trochu seříznul spodek dveří a upravil prahy a že prý udělal nejlépe než to celé draze rekonstruovat. Jaký máte názor? Je to možné a takhle snadno a levně to zlepšit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.14 16:23

Tak určitě nějaké to zlepšení nastalo. Beton zatížil stávající podlahu + 5cm vrstva již je dostatečně silná na to aby roznesla nějaké to zatížení.

Nevěřím ale že takováto oprava bude mít nějaký dlouhodobý účinek.

Lepších výsledků by dosáhl kdyby na stávající podlahu dal křížem 2 vrstvy OSB/cetris a pořádně prošrouboval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 16:47

Ano. Také jsem to tak udělal na půdě chaty, kde jsou slabá prkna na trámech a velké nerovnosti. Je to už cca 40 let, kdy nebylo nic k dostání. Použil jsem rabicové pletivo a kvůli zatížení ne beton ale škvárobeton a potěr z cementu, na to lino a koberec. Vyhovuje to dodnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 27.07.14 17:46

V podstate tu podlahu uvedl dos tavu trvale zateze. A chodici clovek je uz jenom maly pridavek, takze to jej ta podlaha uz nepozna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc*
Datum: 27.07.14 17:55

osobně si myslím, že lepidlem-betonem se bude natahovat vlhkost a už ztrouchnivělé trámy a desky budou víc hnít...

Rekonstrukci bych řešil nejprve důkladnou kontrolou stávajícího materiálu, výměnou prožraných a shnilých trámů, nátěrem,... pak teprve Cetris...žádný beton, lepidlo či podobné

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.