Nejde secvaknout spínač

Od: Datum: 27.07.14 00:47 odpovědí: 3 změna: 27.07.14 08:39

Dobrý večer, když vím, že v bytě dlouho nebudu, v pojistkové skříní v bytě vypnu hlavní jistič, aby nikam nešla elektřina, ted jsem s vrátila a ten hlavní jistič mi nejde nahodit, jde tak do poloviny, necvakne a spadne zpět dolů, nemůžu ho dát nahoru, kde může byýt chyba? Můžu si to jako laik sama opravit? Jak?

Děkuji mnohokrát za pomoc předem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.14 01:09
avatar

Zdravím,
občas se tohle stává, že jistič nejde znovu natáhnout nahoru. Zkuste ho zmáčknout znovu pořádně dolů a pak znova natáhnout nahoru. Pokud to nepomůže, tak je ještě možnost že až bude páčka jističe dole, pod páčkou je takový čudlík, který když jistič vypnete, tak se povysune ven z tělesa jističe. Ten čudlík zkuste, až bude páčka jističe dole, zamáčknout do tělesa. A pak znova páčku jističe natáhnout nahoru. mělo by to pomoct. Někdy to prostě jen nezaskočí tak, jak by mělo a pak jistič nejde zapnout.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.07.14 03:29
avatar
Mohl odejit jistic, asi to bude na vymenu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 27.07.14 08:39

Může být vadný. Patří vám, ale je pod plombou. Zavolejte na rozvodné závody, obvykle vám řeknou, ať si to vyměníte a pak zavoláte znovu, ať to přijdou zaplombovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.