Obecní čistička - smlouva

Od: Datum: 26.07.14 22:07 odpovědí: 5 změna: 28.07.14 09:02

Dobrý den, Za několik dni by v naší vesnici začala stavba obecní čističky.. Od obce jsme obdrželi smlouvu k podepsání, v které se zavazujeme, že budeme odebírat určité množsví vody po dobu 10 let.. Výstavba bude hotová cca v dubnu 2015

Poblém je v tom, že rodiče chtěji domek za cca 1 rok prodávat. Problém je těch 10 let, v které se zavazujeme odebírat vodu...Pokud tu smlouvu rodiče podepíšou, budou muset pak platit dalších 9 let i když by to již koupil pak nový majitel? nebo prodejeme automaticka tato smlouva bude zrušena a obec si bude muset udělat novou smlouvu s novým majitelem.

Moc děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.14 23:30

Smluvní povinnost odebírat vodu můžete vložit jako věcné břemeno do prodejní smlouvy a ta tak přejde na nového majitele domku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 23:51

Ahoj. No, nevím. Nějak se mi ten požadavek obce nezdá. Vody si přece můžu odebírat tolik, kolik budu potřebovat. Nějak se zavázat můžu jen k tomu, že tu splaškovou budu vypouštět do té nové čističky. A to ještě nejspíš nejsou zřízeny přípoje odkanalizování. Snad tu někdo poradí něco konkrétního.Mě se to ale nezdá. Ahoj.

doplněno 26.07.14 23:57:

Megu, dost dobrá připomínka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 23:52
avatar

Na tyhle smlouvy pozor, dobře pročíst, můžete se zavázat k něčemu nevýhodnému. Často tam bývají i vysoké sankce při neplnění z Vaší strany a nebývá uvedena třeba povinnost provozovatele nenavyšovat stočné o víc než inflaci. Je investorem a provozovatelem obec, nebo nějaký soukromník? Kolik lidí z obce se připojí? Propočítejte si maximální možné náklady pokud podepíšete a náklady pokud nepodepíšete - předpokládám, že teď máte nějakou jímku kterou necháváte Tatrovkou vyvážet. A potom se můžete rozhodnout. Uvažujte také v rovině, zda přípojka nemovitost zhodnotí - při trvalém bydlení asi ano, ale pokud by si koupil někdo nemovitost jako "chalupu", tak možná ne.

Možnost přejití na dalšího vlastníka by mělo být uvedeno ve smlouvě a když není, možná to bude uvedené v novém občanském zákoníku.

doplněno 28.07.14 08:28:

Celou smlouvu jsem neviděl. Pokud bude investorem i provozovatelem obec, asi by to mělo být OK, pokud nějaká firma, chce to hodně dobře zvážit a poradit se třeba s nějakým v právních otázkách sběhlým známým, nebo aspoň s někým, kdo se vyzná v papírování. Firmě jde vždy jen o maximální zisk a jak podepíšete něco nevýhodného, už se vezete. Asi bych do toho šel, pokud je to alespoň trochu rozumně sepsané.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dfdf
Datum: 27.07.14 09:26

Teď maji rodiče vlastní septik s vyustěním do potoka... Když bychom se ´´náhodou´´ nepřipojili tak si myslím, že to je spíše pro prodej špatné. Potencionální kupující tak si bude muset vše objehávat ohledně přípojení sámzádost o podkopání silnice... Takhle prostě bude mít vše hotové... Jistě by to bylo udělat teď jednodušší...

Nebylo by pro nás výhodnější držet pusu a krok a podepsat? i když to je smlouva riziková?

Datum: 28.07.14 09:02
avatar

"Nebylo by pro nás výhodnější držet pusu a krok a podepsat?"

To se mi snad jenom zdá! Prostě sklopit uši, zavřít oči a podepsat. Vrchnost si něco přeje, tak se na nic radši neptat, co kdyby se pak na mě rozlobili. Co na tom, že může být smlouva i fatálně nevýhodná a že se na zbytek života zavážu platit za něco, co vlastně vůbec nechci.

Abych upřesnil: neradím nepodepisovat, nebo dělat schválnosti, ale velmi důkladně si smlouvu přečíst a upozornit na případné nesrovnalosti a pochybnosti. Případně se poradit s právníkem. Teprve když bude všechno jasné, tak podepsat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.