Podlaha v garáži - renovace

Od: Datum: 25.07.14 11:43 odpovědí: 2 změna: 25.07.14 13:34

Dobrý den.

Mám v garáži starou betonovou podlahu. Ale je asi nefunkční hydroizolace, podlaha je vlhká a nerovnoměrně se drolí, odfukuje.

Tak mě napadlo že bych ji vysekal až na hlínu a dal izolaci a na to vylil betonem. Ale nevím jak na to s tou izolací. To mám jako na udusanou hlínu dát nějaký asfaltový pásy?, Nebo použít nějakou tekutou hydroizolaci jako nátěr?

Nemáte nějaké tipy jak na to?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.14 12:50

Dobrý den.Pod izolaci by mohla být tak 5cm vrstva zahlazeného betonu.Napenetrovat důkladně ,položit izolaci a spojit s izolací ve zdi,nebo přilepit na zeď asfaltem.Pak příjde finální beton a ten se zahladí s cementovým posypem.To by mohlo jít?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 13:34
avatar

Zdravím,
pokud chcete starou podlahu vybrat až na podklad (hlínu), pak pro novou podlahu musíte nejdřív udělat podkladový beton - dopuručuji nezapomenout udělat dilatační spáry (v nouzi stačí beton naříznout do cca 1/2 flexou), protože jinak vám hrozí, že když se ten beton hne, tak vám opět roztrhá i ty izolačná pásy na něj navařené. Takže podkladní beton napenetrovat, natavit (navřit) izolační pásy, pospojovat je mezi sebou a napojit na izolace obvod. zdí (lidově "udělat vanu"), pak udělat kvalitní vrchní beton a ten ještě "zagletovat", samozřejmě pokud nebudete na podlahu dávat třeba dlažbu (pak by "gletování" bylo zbytečné).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.